Skocz do zawartości
qbeeck

Problem z NFC w LG G3 Nie łączy z innymi telefonami

Rekomendowane odpowiedzi

qbeeck

Witam. Nie działa mi NFC w moim LG G3. Nie mogę połączyć się z żadnym tel. Czasem włącza mi się samo NFC i przycisk na pasku zadań się świeci, a w ustawieniach jest wyłączone. Nie wiem gdzie jest problem. Poza tym Android Beam cały czas jest włączony. Nawet jak go wyłaczę to po jakimś czasie sam się włącza. Proszę Was o pomoc bo nie wiem już co robię nie tak. Z góry dziękuję za pomoc

Wysłane z LG G3 za pomocą Tapatalka

Edytowane przez qbeeck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qpnix

Mnie się wydaje że mam tak samo nie połączył się z lg f70 próbowałem przesłać apk i jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up - Również mam G3 i również NFC nie daje jakich kolwiek "znaków życia". Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co wy chcecie zrobić z tym NFC? Ja miałem wcześniej tak że jak wkładałem telefon do uchwytu to włączała się Nawigacja i przesył danych po przejechaniu po tagu nfc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tag, karta bankomatowa, inny telefon z włączonym NFC... Nic nie działa. Jeśli Seavolv orientujesz się coś w temacie z NFC to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie działa to w g3 tylko do płacenia telefonem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można to też wykorzystywać inaczej :D Kupić NFC Tag albo wystaczy jakaś karta miejska :D I zainstalować https://play.google.com/store/apps/details?id=com.widgapp.NFC_ReTAG_FREE&hl=pl lub inny i możemy ustawiać co chcemy by się nam włączyło po sczytaniu tagu. Oczywiście przydał by się do tego root.

Ja miałem w samochodzie że jak chciałem navi to pstryk i załączała się navi z przesyłem danych :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiemy się. Mi NFC w ogóle nie działa. To tak jakby go na płytce głównej zapomnieli o module NFC. Nie czyta tagów, kart bankomatowych (zbliżeniowych)... Nawet aplikacje z playa nie widzą nic. Żadna aplikacja nie widzi tagu ni urządzenia. LG dało plame :facepalm1:

---------- Post dołączono o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

A nie działa to w g3 tylko do płacenia telefonem?

Czy był kiedyś telefon z NFC który służył TYLKO do płacenia ? :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up: to dlatego się pytam czy akurat w G3 nie służy to tylko do płacenia, czytaj ze zrozumieniem.

I durne pytanie czy był już taki telefon, a co g3 pierwszym takim być nie może? A w ogóle instalowałeś jakieś aplikacje do tego nfc?

Zresztą kolega nad Tobą dobrze Ci to wytłumaczył, a jak nie działa to do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jalboss

U mnie NFC działa bez zarzutu. Jeżeli chce przesłać pliki to na belce w każdym telefonie odpalam NFC, wybieram np. w galerii zdjęcie, które chcę przesłać, stykam telefony pleckami, mój telefon zawibruje o wykryciu połączenia, wciskam na ekranie "wyślij" lub coś podobnego i już po kilku sekundach lub dłużej ( w zależności od wielkości pliku) zdjęcie jest na drugim telefonie. Testowałem połączenia z drugim G3, z G3S i jakimś Samsungiem. Za każdym razem działało...

Nie potrzeba instalować żadnych extra apek do tego, chyba, że NFC chcemy wykorzystac do czegoś innego :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi