Skocz do zawartości
Vatri

Problem z instalacją SDK i CursorSense Rom.

Rekomendowane odpowiedzi

Vatri

Witam. Właśnie wrócił mi telefon z naprawy. Wcześniej miałem go rootowanego oneclickiem. Postanowiłem Zainstalować CursorSense. Zrobiłem GoldCarda i mam już Hard SPL.

Przyszedł czas do instalacji SDK i zaczynają się problemy. Używałem poradnika z wiki http://wiki.android.com.pl/Instalacja_SDK

1)Pobierz paczkę z SDK Androida - [1] (183 MB)

Paczka, którą pobrałem waży 22MB, a nie 183

5) W dolnym oknie odszukaj linijkę "Path" i kliknij "Edytuj". Na końcu pola dopisz:

;C:\SDK\tools\

Tu już jest mój błąd. Skasowałem wszystko,a zostawiłem C:\SDK\tools\ . Jak winda się rozwali to i tak się nie przejmuje. Mam Linuksa, ale na linie nie chce tego robić.

Podłącz telefon za pomocą kabla USB do komputera, a gdy komputer poprosi nas o sterowniki, wskaż mu odpowiedni katalog: C:\SDK\usb_driver\ i wybierz odpowiednią dla siebie wersję.

Jeśli nie masz a napewno nie masz folderu 'usb_driver' wejdz w SDK->Available Packages->Kliknij 2 razy na wyświetlony link->Odznacz wszystko i zaznacz tylko USB

Nie mam ani jednego folderu, ani drugiego.

Możecie mi z tym pomóc. Był bym też wdzięczny za pomoc na gg 8528520

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bieski

uruchom setup.exe i wybierz potem sobie co chcesz doinstalowac

ponadto z winda sie pozegnaj bez tych zmiennych moze nie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    D.M.M.
    . Mam Linuksa, ale na linie nie chce tego robić.

A jeśli mogę spytać dlaczego? Łatwiej, szybciej i przyjemniej zrobić to pod linuksem (jak coś to pisz, pomogę). A co do samej paczki, ta pod Windows (w/g Windowsa) waży 22MB (nie 183 jak jest na Wiki), pod linuksa (która notabene działa u mnie) waży 15,2MB - zresztą dokładne wartości masz podane w polu Size obok MD5 Checksum w bajtach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek

Ściągasz plik SDK. Wypakowujesz do C:/SDK, dodajesz zmienne środowiskowe, jeśli masz standardowe drivery htc to tylko cmd>adb devices i działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ściągasz plik SDK. Wypakowujesz do C:/SDK, dodajesz zmienne środowiskowe, jeśli masz standardowe drivery htc to tylko cmd>adb devices i działa.

to nie zadziała, teraz inaczej sdk się instaluje. zaraz poprawie tego tutka z wiki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Jak ktos mi wysle swoja linijke path to bede wdzieczny. Pisze z telefonu. Jak wroce do domu to zabiore sie za to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz wpisać tak do path jak wypakujesz sdk... Nic sie nie zmieniło (dzisiaj tam robiłem z najnowszą wersje sdk, nie wiem o co Wam chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucek
    to nie zadziała, teraz inaczej sdk się instaluje. zaraz poprawie tego tutka z wiki

Ale u mnie i tak działa. Hmmm... szczerze nie wiem do końca jakie SDK ma zastosowanie... do czego służą pakiety które możemy pobrać??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi