Skocz do zawartości
kolarzysta

HTC One mini - po ekranie powitalnym, system nie chce ruszyć

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wygląda następująco.

Kupiłem z usa HTC One mini. Sprzedawca podał że jest uwalony system ale fon działa. Na foto dorzucił screen z tego co nazywa się chyba hard reset bo był ten charakterystyczny obraz z możliwościami czyszczenia pamięci itp. Napisy na tym screenie wskazywała że był on od tego telefonu.

W międzyczasie fon leżał u kumpla w Hameryce i nie wiem czy ktoś próbował go restetować czy nie lecz kiedy przyjechał to dawał takie znaki:

PO podłączeniu do ładowarki zamigała dioda pod górną blachą, po minucie pokazał się ekran ładowania baterii i animacja ładowania.

Gdy było 30% spróbowałem włączyć telefon. Nie dawał znaku po krótkim naciśnięciu.

Dopiero gdy przytrzymałem power on jakieś 8 sekund to zamigały chyba 6 razy przyciski dotykowe przy napisie htc po czym zgasły. Gdy nacisnąłem jeszcze raz, tel zawibrował i włączył ekran z logo HTC. Następnie ekran gaśnie i na tym się bajka kończy.

Po podłaczeniu do kompa wykrywa: telefon z systemem android, pamięć masową, aparat fotograficzny

To co mnie niepokoi to że jest ciepły. Podejrzewam że procesor ma zapętloną instrukcję i dopóki bat ma power, to cały czas coś tam sobie mieli.

Długo czekałem na tę zabawkę i mam nadzieję, że choć kupiona po taniości to że jest to sprawa do zrobienia.

Z góry wyrażam wdzięczność za wskazówki co dalej robić.

Luk

widzę że odpowiedzi muszę udzielić sobie sam.

Człek z serwisu gsm powiedział że wg niego to kwestia boot loadera na co wskazuje też foto z aukcji o którym wspomniałem a które jemu pokazałem. Oto ono.

post-349168-14255754563801_thumb.jpg

Przed zobaczeniem foto twierdził że ze mnie zedrze bo bootloadera trzeba odblokować i pobrać jakiś kod z serwera HTC. Potem zerknął na foto i po moim pytaniu co znaczy "unlocked" widoczne w górnej cz ekranu, stwierdził " o bootloader jest odblokowany... ale i tak wezmę za to około setki"

Pytanie brzmi:

Skoro ten cały loader jest odblokowany to czy wystarczy wgrać od nowa odpowiednią wersję systemu?

Edytowane przez Hubal
    Nie piszemy postów jeden pod drugim - do tego służy edycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro masz odblokowany bootlader, to wgraj teraz custom recovery (CWM lub TWRP) i poprzez nie nowy ROM (custom) lub nandroidbackup pod ten model fona (no i pod CID).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznam że tysiące skrótów myślowych jakie popełniają fachowcy od wgrywania ROMu sprawia że czuję się zbyt tempy żeby to zrobić. Przejrzałem już dziesiątki poradników i wszędzie czy tam jak to w DZIAŁĄJACYM fonie trzeba włączyć tryb bootowania i takie tam.

JAk do tej pory pobrałem trochę plików i zainstalowałem sterowniki.

Pobrałem TWRP 2.7.0.5 m4kk (czymkolwiek to jest) dla tego modelu z forum XDA

oraz customowy ROM od firmy Codename Lungo CM11 (również znaleziony link na XDA)

pobrałem też polecane przez nich sterowniki w wersji 4.10.0 które na moim archaicznym XP nadal dają efekt, że urządzenie jest nie rozpoznane... (może to wina tego że fon nie został włączony, a nie włączam gdyż jeszcze

nie wiem co potem, a wyłączyć się nie da i znowu będę czekał aż zje 100% baterii)

oraz All in ONe od użytkownika Hasoon z XDA. NA razie nic tym nie robiłem jako że on to dedykuje do wersji m8 a mini jest wersja m4...

Jak domniemam powinienem odważyć włączyć się to ustrojstwo aby zobaczyć czy sterowniki wykryją fon poprawnie. (wcześniej wykrywało go jako pamięć masową bez sterowników czyli teraz też powinno)

Dalej potrzebny jest ten recovery. Czyli on musi być do tej wersji Romu od Codename?

W ogole to bawić się w te customowe czy najpierw spróbować pobrać ROM fabryczny w odpowiedniej wersji na Europę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj na fona TWRP (najlepiej poprzez ALL in ONE), wcześniej zainstaluj na kompie odpowiednie stery do USB (po instalacji reset kompa). Potem już z górki; wrzucasz na kartę pamięci (jeśli fon ją ma) twój ROM w pliku .zip, i instalujesz go poprzez TWRP, (lub jeśli nie masz karty tylko pamięć wbudowaną, to przesyłasz z kompa na fona ROM poprzez ALL in ONE w trybie ADB sideload a ROM, oczywiście fon w trybie TWRP).

Poczytaj trochę forum, nabierz wiedzy, a wszystko będzie dla cia łatwizną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaniosłem padalca do serwisu. Tam kosztem 30zł "fachowiec" odbudował Bootloader i teraz przynajmniej doszedłem do etapu który mają wszyscy. Czyli mogę wejść do trybu bootowania.

Więcej specjalista nie był w stanie zrobić. Próbował kopiować ROM ale na 3 procencie mu wywala. Twierdzi że nie może odtworzyć jakiegoś certyfikatu a rzekomo soft powinien go automatycznie nadpisać.

Fon jest nadal na Security ON. Poczytam czy to ma jakieś znaczenie i spróbuję zadziałać dalej samodzielne...

Aaaa. Z tyłu jest logo AT&T. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Ludzik z serwisu twierdzi że powinienem poszukać ROMU brandowanego przez ATT i dopiero po odzyskaniu systemu próbować bawić się w modyfikacje....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Masz S-ON więc CID-a nie zmienisz a więc szukaj romu ze stajni AT&T ( lub modowanego dla Twojego CID-a) bo europejskiego nie wgrasz!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jako że nty raz puszczają Blade (a) w tefał to się streszczam. Otóż odrobinę się pouczyłem.

Pierwsze co się okazało to że bootloader wcale nie był do odbudowy tylko ja go nie umiałem włączyć odpowiednio długo trzymając guziki. Otóż po opisywanym przeze mnie "mruganiu" przyciskow i dalszym trzymaniu, chciał nie chciał bootloader się włącza. Potem już bez tych ceregieli z mrugającymi guzikami ale TEŻ się włącza.

Gratuluję tupetu ludzikom z serwisu. W końcu lepiej wziąć 3 dychy i poudawać cwaniaka niż pokazać jak się to robi...

A skoro nawet nie spróbowali robić recovery tylko od razu chcieli pakować swój system to czy oni w ogóle coś w tym fonie robili? Mam poważne wątpliwości że ci Panowie ogarniają ten system tak jak tutejsi użytkownicy...

Po drugie:

Zainstalowałem oryginalne sterowniki HTC (te od HTC Sync). Nastęnie za pomocą All in one wpakowałem do pamięci Team Win Recovery czyli TWRP. Zakumałem jak i uruchomiło się ładnie.

Następnie miałem robić próbę sideload ROM poprzez All in One (oczywiście w trybie Recovery) ale zaczałem zwiedzać TWRP...

dodatkowo TWRP proponował mi przy wyjściu zrobienie roota poprzez Super SU. Wiem już co to jest root. Tylko nie wiem czy na tym etapie jest mi to do czegoś potrzebne.

Wiem że głupio się pytam ale mam do wyboru. wgrywanie bokiem ROMu poprzez All in One oraz opcję polecaną dla mojej sytuacji na XDA czyli wgranie ROMu M4 4.4.2 _3.10.401.4_Odex metodą USB on the go poprzez TWRP i specyjalny kabelek miniusb -> USB, (którego jeszcze nie mam)...

Na razie tyle...

TEmat do zamknięcia. Bootloader ładował się przed zaniesieniem do serwisu i ładuje się nada. Pseudo fachowcy zdarli kasę za niewiedzę i tyle. Dalsze perypetie z fonem nie kwalifikują się do tego wątku.

Edytowane przez Hubal
    Nie piszemy postów jeden pod drugim - do tego służy edycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi