Skocz do zawartości
UserGalaxy3

Lg wyłączył sie i nie chce sie właczyc

Rekomendowane odpowiedzi

adamo1139

Wgraj uboot i xloader

CM 11 , Enigma v2.11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczyło odpalić w trybie S/W (trzymać CAŁY CZAS Vol + i podłączyć do kompa) i wgrać nowego ROMa. Porada dla użytkowników na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zafiel

Witam. Moja sprawa w skrócie wygląda tak: jakieś 2-3 miesiące temu przedłużyłem umowę u operatora i dostałem nowa słuchawkę. Z tego powodu L9 poszedł na wysłużona emeryturę na półkę :) Jako iż to ciągle całkiem w porządku słuchawka a brat akurat ma problemy ze swoim starym telefonem chciałem mu go sprezentować. I tu pojawia się problem.

Pierwsza próba, włączanie telefonu przyciskiem power. Zero reakcji. Pomyślałem więc, że może po długim pobycie na półce bateria uległa kompletnemu rozładowaniu (mimo iż telefon był kompletnie wyłączony). Więc wpiąłem ładowarkę. Znowu zero reakcji. Po kilkunastu minutach bateria/telefon nadal zimne. Brak jakichkolwiek większych oznak ładowania (zazwyczaj przy ładowaniu bateria robi się lekko ciepła). Sprawdziłem baterie multimetrem, wyrzuca napięcie 3,7V więc "żyje".

Kolejne próby. Hard reset power+home+volume-+ znowu zero reakcji. Próby podłączania przez usb do kompa i wymuszenie trybu s/w przy wciśniętym volume+- nie przynoszą żadnego rezultatu. Nadal widzę ciemność na ekranie :)

Co jeszcze mogę sprawdzić/przetestować? Wydaje się to trochę idiotyczne, że telefon padł "leżakując" nieużywany.

Z tego co mi świta to 2 lata od kupna powinny mijać pod koniec tego miesiąca. Więc powinien być jeszcze na gwarancji. Próbować go oddawać czy kombinować np. z zewnętrznym ładowaniem baterii itp ?

Na koniec trochę głupie pytanie. Czy gdy telefon jest wyłączony, bateria powinna ładować się normalnie i bezproblemowo ? Wydaje mi się , że tak.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i rady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Na twoim miejscu oddałbym na gwarancję. Jeśli nic z nim nie kombinowałeś (custom ROM, odblokowanie bootloadera) to muszą ci go naprawić. Po podłączeniu ładowarki do wyłączonego telefonu powinien się włączyć do trybu "ładowania baterii", czyli włącza się telefon ale tylko z animacją ładowania baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zafiel

@up Lysolus

Custom roma i odblokowanego bootladera nie było. Ale z tego co pamiętam było wgrane oprogramowanie w wersji V20o (brand oferował tylko 20c). Nie jestem 100% pewny co do roota mógł być lub tez nie. Nie pamiętam w jakim stanie odłożyłem go na półkę. O ile oczywiście root/niebrandowe oprogramowanie ma jakieś znaczenie podczas oddawania na gwarancję.

Edytowane przez dziamot
    nie cytujemy całej wypowiedzi piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

Niebrandowany soft nie ma znaczenia, roota nie sprawdzą jeżeli się system nie włącza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Zafiel

Podstawowa rzecz jakiej mało kto przestrzega, jeśli odkładasz telefon (bądź inne urządzenie wyposażone w baterie/akumulator) na bliżej nieokreślony okres czasu, to powinieneś wyjąć z niego baterię. Po pierwsze po długim leżakowaniu bateria ulega pełnemu wyładowaniu (wtedy ładowarka klasyczna może nie dać rady naładować baterii) a nawet uszkodzeniu (miernik pokaże napięcie, ale gdy podłączysz baterię pod obciążenie to napięcie z automatu spadnie nawet do zera) dodatkowo bateria może dostać "wylewu" i wtedy masz po urządzeniu. Najprościej będzie podejść do jakiegoś komisu z telefonami i poprosić o sprawdzenie na ich baterii, zaoszczędzisz czas na serwis bo być może sama wymiana baterii wystarczy, a w serwisie i tak ci już jej nie wymienią bo akcesoria mają 6m gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Dostałem LG L9 które się nie włączało (włączało się do napisu LG i dalej stało) a na dodatek nie chciało się ładować, po wymianie płytki z gniazdem USB znajdującej się w dolnej części telefonu i wgraniu czystego najnowszego oficjalnego softu telefon zaczął się włączać, niestety zajmuje mi to około 30 minut a na dodatek po włączeniu wykonanie innych komendy takie jak podświetlenie ekranu również zajmują mu strasznie dużo czasu (około 10 minut).

Czy ma ktoś jakies pomysł co dzieje się z tym telefonem? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Ten telefon chce do śmieci :P A tak serio, skoro masz czystego oficjalnego Androida to takie rzeczy nie powinny się dziać. Spróbuj dorwać ICS na ten telefon (mogę zrobić upload na mega bo ciężko dorwać) i wgraj go. Jeśli nadal będzie tak samo to raczej są to problemy z hardware i nie da się tego naprawić inaczej jak wymiana płyty głównej. Niestety

Edytowane przez Lysolus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nastąpiła dość duża poprawa - telefon włącza się i działa bez opóźnień ale niestety 9/10 wygaszeń ekranu kończy się tak że nie można go już wzbudzić, po prostu nie reaguje na przycisk power. na dodatek nie działa przycisk home :E Spróbuję jeszcze wgrać ICS ale wątpię że to coś da... :D

Niestety, też myślę że to problem z hardwarem, jakieś zwarcie lub coś... :E

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT: mam wrażenie jak by telefon działał dopiero gdy dam mu chwile przerwy to z powrotem nie chce się nawet włączyć i wisi na logu LG a gdy się trochę rozgrzeje to się normalnie włącza...

Edytowane przez Kropek1607

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi