Skocz do zawartości
ArturPL

Czy warto aktualizwoać system.

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem stanę się posiadaczem LG G Pro Lite Dual, który fabrycznie pracuje na Androidzie 4.1. LG daje jednak aktualizację do 4.4. Na którymś z amerykańskich forów przeczytałem, żeby nie aktualizować do KK, bo to może spowodować, że telefon będzie zamulał. Może ktoś z was posiada ten model, dokonał takiej aktualizacji i może mi poradzić, czy przejść na wyższy system czy zostać przy starszym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj cyana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Nie wgra, bo nie ma CM na ten telefon. W końcu to MTK, nie zapominajmy o tym. Kilku co prawda próbowało przeportować CM na ten telefon, ale nie wiem czy kolegę ucieszy np to że aparat nie robi zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem jakimś wielkim ekspertem w tej dziedzinie, dlatego nie chcę ryzykować np. utraty gwarancji, a więc przez najbliższe 2 lata nie będę wykonywał ruchów które skutkowałyby jej zerwaniem. Aktualizacja do 4.4 jest udostępniona oficjalnie przez LG, pytanie tylko czy nie pogorszy to działania telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pogorszy. Aktualizacje są po to aby poprawić dany produkt a pytanie czy aktualizować jest dla mnie debilne. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Osoba bardzo mądra się wypowiedziała.Weź pod uwagę takiego samsunga który wydaje aktualizację po to by byla.Nie stara sie czy bedzie odpowiednio system zoptymalizowany.Wypowiedź bez sensu.Tak wiem to jest LG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qtendo

Potwierdzam że aktualizacje systemu są tylko po to aby były, moja xperia dostała aktualizację do 4.3 i jak się można domyślić telefon zwolnił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie pogorszy. Aktualizacje są po to aby poprawić dany produkt a pytanie czy aktualizować jest dla mnie debilne. :P

Ok, to rozumiem że po aktualizacji mojego starego Acera Aspire One z XP do 8, powinien śmigać że hej... ciekawe dlaczego tak nie jest, hmm...?

Debilne jest przekonanie, że za każdą aktualizacją urządzenia idzie jego lepsze działanie. Tak nie jest. System musi być dostosowany do możliwości bebechów jakie siedzą w urządzeniu, inaczej narażamy się na mniej lub bardziej znaczące spadki wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ok, to rozumiem że po aktualizacji mojego starego Acera Aspire One z XP do 8, powinien śmigać że hej... ciekawe dlaczego tak nie jest, hmm...?

Debilne jest przekonanie, że za każdą aktualizacją urządzenia idzie jego lepsze działanie. Tak nie jest. System musi być dostosowany do możliwości bebechów jakie siedzą w urządzeniu, inaczej narażamy się na mniej lub bardziej znaczące spadki wydajności.

Ale co Ty porównujesz? Android to nie Windows desktopowy. Facepalm

Jeżeli producent wydaje oficjalną aktualizację to warto z niej skorzystać.

Na komputerze masz taką, różnice, że producent nie wydaje systemów pod swoje urządzenia a tego nie uwzględniłeś bo po co. Cebulą wali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    drutex

Zawsze istnieje możliwość powrotu na oryginalny soft. Aktualizować, testować, jeśli coś nie halo, powrócić na to co było OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi