Skocz do zawartości
kamil004

Który tryb sieci pobiera mniej energii? (2G,3G,4G)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam czytam te posty na forum i zastanawia mnie jedno...

Dlaczego chodzby na ##### czas czuwania zawsze jest wiekszy na 3G niz na 2G?

Dlaczego radzicie aby uzywac 2G aby pobieralo mniej energii?

Dlaczego piszecie ze LTE vel 4G pobiera najwiecej energii?

Jak to w koncu jest? Ktos mi to wyjasni?

Ewentualnie jakos uzasadni, wyprowadzi z bledu itp.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kamil004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Jesli jestes cieagle w jednym miejscu i masz pelny lub prawie pelny zasieg to tryby sieci pobieraja porownywalnie energie. Natomiast jesli sie przelaczasz pomiedzy nadajnikami to GSM (2G) pobiera najmniej z tego wzgledu, ze w wiekszosci przypadkow ma lepszy zasieg i nie ma takich predkosci przesylania.

Dla przykladu jedz pociagiem z ustawionym trybem sieci na LTE a jedz na 2G. Telefon z ustawionym trybem na 2G pobierze zauwazalnie mniej energii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, z moca/sila zasiegu sie zgodze ze podczas jazdy przez kraj tak moze byc.

Jednak w zasadzie chodzi mi o normalne uzytkowanie.. i zakladamy ze telefon lezy.

Skad takie wyniki ze 3G jednak mniej ciagnie?

Inna czestotliwosc i mniejszy pobor pradu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Ja od dawna mam automat ustawiony i nie widzę różnicy, ale...

Infrastruktura u nas jest taka a nie inna, wiąże się to z pewnymi komplikacjami.

Telefon zawsze chcę wybrać nowsze dlatego często jeszcze skacze po "sieci"

Zaleca się ustawianie na 2u bo to jest wszędzie. Jeżeli masz pewny zasięg, nie mieszkasz [bez urazy] w jakiejś dziurze gdziw zasięg jest tylko na parapecie to nie ma znaczenia. LTE pobiera najwięcej bo dużo danych na raz przesyła..

A w stosunku do telefonu? Nie mam wyliczeń ale:

Na 2g niby mniej prądu pobiera ale załadowanie strony trwa długo = wyświetlacz więcej energii zje

Na LTE znowu moduł dziubnie więcej ale wszystko szybciej się zalatuje, mniej czekasz, szybciej obskoczysz = ekran teoretycznie zje mniej.

Pewnie ktoś może to fachowo z wyliczeniami przedstawić ale po co?

Używasz netu i w miarę w cywilizacji żyjesz - daj automat

Nie używasz netu, mieszkasz ciut dalej od społeczeństwa - ustaw 2g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995
    Elektronika Praktyczna Tutaj masz calkiem fajnie wytlumaczone dzialanie kazdej z sieci :) Moze cos Ci to pomoze w rozwiazaniu twego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytam bo mnie to zaczelo wlasnie nurtowac, osobiscie jade na automacie bo nie widze racjonalnego sensu wlaczania 2G majac telefon internetowy w zasadzie.

Stad moje pytania wlasnie ;)

Fakt faktem w jakiejs dziurze ma to sens ale przyjmijmy ze jestesmy ucywilizowani :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

samo przeskakiwanie z 2 na 3 najwięcej pobiera prądu,bo lte to lte jednak już jest różnica i ciągnie troszke więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

http://forum.android.com.pl/f867/poba-r-bateri-3g-vs-lte-417525/ Tutaj masz jeszcze podobny temat na naszym forum.

To co pisze kolega to sluszna uwaga. Przeskakiwanie automatyczne na rozne trybu wciaga baterie najszybciej, dlatego w miejscach, gdzie jest zasieg na pograniczu 2 trybow sieci najlepiej jest ustawic na sztywna 1 siec, ta ktora ma lepszy zasieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ok dzieki za odpowiedzi, tak widzialem ten temat jednak wlasnie zastanawialo mnie to odnosnie tych info na portalach czyli jako nie uwzgledniane zmiany sieci tylko ciagle jedna.

o ile pamietam tam chyba bylo cos na temat windows phone czy cos, i wlasnie mnie zastanawiala ta tabelka i chcialem was spytac o zdanie na ten temat.

Bo radzicie uzywac 2G a to najwiecej energii szarpie, pomijajac zmiany sieci.

Mysle ze uzyskalem odpowiedzi dziekuje bardzo. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    loki997

Ja ogólnie jade na automacie jak jestem w aglomeracji ale jesli jade w góry i zależy mi troche na wytrzymałości baterii bo caly czas odpalony gps czyli trek buddy i endomondo to przelanczam na 2g bo inaczej telefon szuka 3g a tam jest z tym kiepsko, różnica w żywotności baterii jest znaczna w tym przypadku na korzyść 2g.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi