Skocz do zawartości
Kołek

Nie działa aparat fotograficzny

Rekomendowane odpowiedzi

Kołek

Witam. Mam problem z telefonem ponieważ nie działa mi aparat. Nie wiem co się stało bo wszystko było dobrze aż tu wczoraj chcę zrobić zdjęcie i wyskoczył mi błąd kamery. Zrobiłem wipe i nic.. Wgrałem nawet rom od nowa i dalej mam błąd kamery jak chcę zrobić zdjęcie. Macie jakieś rady? Czy tylko serwis?

I jeśli możecie to dajcie namiar na rom orange 2.2.1 bo jakiś znalazłem ale tel mi nie chciał wstać jak go wgrałem...

Edytowane przez Kołek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DarAss

wgraj Odinem jakiś czysty 3 plikowy z repartition. Nie musisz wgrywać romu Orange, a gwarancję i tak będziesz dalej miał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do 2.2.1 masz w dziale z romami podklejony spis i tam masz też download ;E

co do błędu poszukaj na forum był temat o tym, i było jak naprawić, czasem pomaga zmiana romu a jak nie to fw aparatu trzeba zmienić... wysil się i poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

Temat owszem jest ale informacje zawarte w nim w żaden sposób mi nie pomagają. Podana propozycja wpisania kodu nic nie daję. Dalej wyrzuca błąd..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem. Zmiana ROMu nic nie da. Musisz zmienić lub wgrać firmware od kamery. Jedyny, z którym mi działało to był firmware od Wave.

[Q] camera failed after "Phone to CAM FW write" - xda-developers

Pozwolę sobie zacytować tutaj post z innego tematu, który mi pomógł i kamera działała:

Witam.

Miałem dokładnie ten sam problem, a mianowicie błąd kamery i tyle. Papux, nie masz racji, tego typu pamięć jakoś przeprogramowałem (czyt. wgrałem nowy soft do pamięci kamery) z poziomu telefonu. Poniżej co trzeba zrobić:

pliki z software'm kamery znajdują się w \system\firmware , są to 4 pliki:

ce147f00.bin

ce147f01.bin

ce147f02.bin

ce14703.bin

Należy podmienić te 4 pliki tymi które załączyłem, po czym kodem *#7412365# wybór opcji ( Phone to CAM FW write) nowy firmware zostanie nadpisany w pamięci kamery.

Link do pliku: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Po tym ewentualnie uruchomić telefon raz jeszcze. Wszystko oczywiście robicie na własną odpowiedzialność. Jak napisałem wcześniej miałem problem z kamerą, zdecydowany byłem zanieść telefon do serwisu, jednak na XDA udało mi się znaleźć odpowiedź (po wielu nieudanych próbach).

Życzę powodzenia.

Jednak mimo wszystko irytowało mnie to, że mam firmware z wave itp. więc oddałem na gwarancję i wymienili na miejscu w ciągu 5 dni roboczych kamerę na nową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

Ok. Testuje:) Zaraz napiszę czy działa

-------edit-------

Dzięki stary:) Działa:)))

Edytowane przez Kołek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to bardzo dobrze :) na przyszłość polecam jednak nie bawić się firmware kamery. Temat myślę, że do zamknięcia, ew. to rozwiązanie użytkownika "guenvyhar" można gdzieś przykleić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie,

tym razem mam problem z aparatem glownym. aplikacja od niego sie wieszala, a gdy zaczalem zabawy z podmianmi FW i konami opisanymi tutaj http://forum.android.com.pl/f192/nie-dziaa-a-aparat-fotograficzny-72529/ aparat umarl na dobre - po wlaczeniu aplikacji mam czarny ekran, a po dotknieciu ekrany zwis aplikacji. czy macie jakies rady dla mnie, czy tylko serwis i wymiana kamery mi pomoze? Dzialam na Debys G1.

Pzdr,

C.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yasu

wgraj jakis stock z repartition , zrob wipe , a jesli tak bedzie nadal no to pomysl o serwisie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie wypowiedziales sie w istniejacym temacie ? nastepnym razem bedzie warn , przenosze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi