Skocz do zawartości
Mogeto

HTC One brak systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Mogeto

Witam, chcialem wgrac CM11 do htc one, za pomocą poradnika na tym forum, a wiec najpierw odblokowalem bootloader, nastepnie wgralem zalecane recovery CWM Touch 6.0.4.8 i zrotowalem telefon.

Schody zaczeły się przy instalacji systemu cm11 SNAPSHOT M10, bo przy instalacji systemu wywalal błąd, wiec sciągnąłem starszą wersje romu, ale blad sie powtarzal i instalacja sama sie anulowala.

Postanowilem zrobic factory reset, full wipe itd, ale przy właczeniu tych komend, pamietam ze wyskakiwaly komunikaty typu : E:Can't mount /sdcard/ i polecenia sie anulowaly.

I tak sie bawilem w tym recovery, ze w koncu chyba wywalilem system, bo jak naciskam " reboot system " w recovery, to pojawia sie : " No OS installed, you are sure? " wiec chyba systemu nie ma bo telefonu staje na logu HTC na bialym tle

Ale po tym przypadkowym wywaleniu systemu naprawily sie polecenia : full wipe, factory reset itd, wiec recovery dziala teraz jak powinno.

Wiec jak mam wgrac nowy rom, jak nie moge uruchomic telefoniu i skopiowac go na pamiec wewnetrzą?

Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

adb sideload opcji poszukaj. bo nie ma slotu SD w tym fonie? przy full wipe kasujesz system, wiec to nie żaden błąd ani nic, a może trzeba było jeszcze zamontować najpierw ścieżkę?

CrystalPA 7.00, Enigma v1.06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mogeto

tak, w tym fonie nie ma slotu SD, a w CWM Touch 6.0.4.8 nie widze opcji adb sideload, ale widzialem ją w TWRP 2.7.1.2 , wiec moge szybko zmienic recoveryna tamto , ale nie wiem co daje ta opcja ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

, możesz wgrać coś wtedy przez adb tzn. nie wiem czy się uda, się ktoś chyba wgrał tak cały rom, jest jeszcze coś takiego jak ruu, może grubyś poszukał... z adb można jeszcze wejść w fastboota, a tam możesz wgrać kernel lub system jeśli masz plik *. img z systemem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mogeto

a wiec wgralem TWRP 2.7.1.2 i jest tam opcja ADB Siedeload, wszedlem w to , przeciagnalem Swipe to Start Sideload i telefon na coś czeka chyba, bo jest napisane :

Usage : adb sideload filename.zip

Updating partition details..

Full SElinux support is present..

Starting ADB sideload feature..

Wiec rozumiem ze telefon czeka na wgrywanie systemu przez komputer?

Dalej sciagnalem adb_fastboot_drivers.zip i wypakowalem to na C:fastboot, wiec mam te wszystkie potrzebne pliki , ale nie wiem co dalej, bo nie posiadam systemu z .img bo wszystkie ktore widzialem są w formacie .zip, a pozatym nie wiem jak przystapic do wgrywania go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

a da rade w fastboot wejść? jest komenda adb reboot fastboot, zobacz czy działa, chyba da się zrobić pliku. img z paru plików, jednak niestety nie wiem jak, poszukaj w Google

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mogeto

niestety chyba nie dziala, bo gdy jestem w opcji adb sideload w recovery i wpsuje tą komende w cmd to pojawia sie :

C:\fastboot>adb reboot fastboot

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

error: device not found

a to dziwne, bo sterowniki usb mam, gdyz moge zmieniac recovery na inne i wtedy telefon jest wykrywalny

---------- Post dołączono o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

sciagam to : [RUU][Firmware]Sprint HTC One | 4.06.651.4 |… | Sprint HTC One | XDA Forums , moze pomoze

---------- Post dołączono o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

nadal nic nie pomoglo, wiec postanowilem wgrac ten rom przez sideload, ale teraz z kolei recovery mi nie dziala, a przy probie wgrania tego samego recovery drugi raz pojawia sie :

C:\fastboot>fastboot flash recovery recovery-clockwork-touch-6.0.3.1-m7.img

sending 'recovery' (7270 KB)...

OKAY [ 1.085s]

writing 'recovery'...

(bootloader) signature checking...

FAILED (remote: signature verify fail)

finished. total time: 1.665s

Czyli teraz nawet recovery nie mam i nie moge wykonac tego adb sideload zeby wgrac rom.

a pozatym RUU tez nie moge zrobic bo nie mam S-OFFa i zła wersje Hboot 1.57 ( a czytalem ze trzeba 1.44)

Po prostu zrobilem full wipe i nie mam teraz nic w telefonie , jedynie odblokowany bootloader , ale nawet recovery nie chce sie wgrac

jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Odblokuj bootloader, ( sądze że masz RELOCKED ) :)

EDIT:

Następnie , wrzuć TWRP i zerknij tutaj http://forum.android.com.pl/f838/zbia-r-poradnika-w-dla-hboot-1-54-i-1-55-a-353309/index53.html#post3485762 ,(kilka postów dalej znajdziesz rozwiązanie problemu ze sterownikiem w recovery).

I nie kombinuj z RUU bo w twoim przypadku nie wrzucisz żadnego...

Edytowane przez mutasek24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mogeto

Dziala, wgralem rom metodą adb sideload :

C:\fastboot>adb version

Android Debug Bridge version 1.0.31

C:\fastboot>adb devices

* daemon not running. starting it now on port 5037 *

* daemon started successfully *

List of devices attached

SH39VW900483 sideload

C:\fastboot>adb sideload nazwa.zip

sending: 'sideload' 100%

Po tej czynnosci telefon uruchomil się na CM11 takze wszystko jest ok i dzieki za pomoc;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z telefonem, kumpel pogrzebał zrobił full wipe i wykasował system.

Mam hboot 1.54, brand orange, bootloader odblokowany, fastboot działa ale nie mogę wgrać nowszego recovery a jest 2.6.3.3, adb sideload nie działa a sterowniki instalowałem. Po zablokowaniu i ponownym odblokowaniu bootloadera i graniu twrp 2.6.3.3 jak biorę adb sideload to ciągle tylko widnieje napis "starting ADB sideload feature..."

czy muszę mieć zrobionego s-off'a żeby móc wgrać rom przez adb siedload? Jakieś pomysły? Już kilka dni przegrzebuje forum i ciężko mi to rozgryźć, gdybym miał s-off to zmieniłbym CID i wtedy przez ruu może by ruszył

po próbie wgrania s-off przez rum rumranner wyskakuje error: rumrunner again read <no adb connection to device. Debugging on? drivers?

No ale sterowniki wrzucałem i pod fastbootem widzi telefon

Edytowane przez Łukasz Lewandowski
    próba s-off

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi