Skocz do zawartości
Mogeto

HTC One brak systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem.. a mianowicie mam odblokowany bootloader, recovery TWRP 2.8.7.0 i właśnie cholerny problem z sideload'em i mount'em. podłaczam telefon, niby jest podłaczony bo sterowniki sa wgrane i przy podlaczaniu slychac charakterystycze "tu dy" :D Ale nie wiem czy to ja nie ogarniam cmd czy coś innego robie źle. Wiem tyle że jestem bez systemu i nie umiem go w żaden spodob wgrać. Poszę o pomoc, i z góry dziękuję :(

W telefonie bez zmian wszystko stoi na początku :)

A oto co widnieje w tym nieszczęsnym cmd:

C:\fastboot>adb sideload ViperOne+9.0.0.zip
    Android Debug Bridge version 1.0.29

-d                            - directs command to the only connected USB devic
    e
                                     returns an error if more than one USB device is
     present.
     -e                            - directs command to the only running emulator.
                                     returns an error if more than one emulator is r
    unning.
     -s <serial number>            - directs command to the USB device or emulator w
    ith
                                     the given serial number. Overrides ANDROID_SERI
    AL
                                     environment variable.
     -p <product name or path>     - simple product name like 'sooner', or
                                     a relative/absolute path to a product
                                     out directory like 'out/target/product/sooner'.

If -p is not specified, the ANDROID_PRODUCT_OUT

environment variable is used, which must
                                     be an absolute path.
     devices                       - list all connected devices
     connect <host>[:<port>]       - connect to a device via TCP/IP
                                     Port 5555 is used by default if no port number
    is specified.
     disconnect [<host>[:<port>]]  - disconnect from a TCP/IP device.
                                     Port 5555 is used by default if no port number
    is specified.
                                     Using this command with no additional arguments

will disconnect from all connected TCP/IP devic
    es.

device commands:
      adb push <local> <remote>    - copy file/dir to device
      adb pull <remote> [<local>]  - copy file/dir from device
      adb sync [ <directory> ]     - copy host->device only if changed
                                     (-l means list but don't copy)
                                     (see 'adb help all')
      adb shell                    - run remote shell interactively
      adb shell <command>          - run remote shell command
      adb emu <command>            - run emulator console command
      adb logcat [ <filter-spec> ] - View device log
      adb forward <local> <remote> - forward socket connections
                                     forward specs are one of:
                                       tcp:<port>
                                       localabstract:<unix domain socket name>
                                       localreserved:<unix domain socket name>
                                       localfilesystem:<unix domain socket name>
                                       dev:<character device name>
                                       jdwp:<process pid> (remote only)
      adb jdwp                     - list PIDs of processes hosting a JDWP transport

adb install [-l] [-r] [-s] <file> - push this package file to the device and i
    nstall it
                                     ('-l' means forward-lock the app)
                                     ('-r' means reinstall the app, keeping its data
    )
                                     ('-s' means install on SD card instead of inter
    nal storage)
      adb uninstall [-k] <package> - remove this app package from the device
                                     ('-k' means keep the data and cache directories
    )
      adb bugreport                - return all information from the device
                                     that should be included in a bug report.

adb backup [-f <file>] [-apk|-noapk] [-shared|-noshared] [-all] [-system|-nosy
    stem] [<packages...>]
                                   - write an archive of the device's data to <file>
    .
                                     If no -f option is supplied then the data is wr
    itten
                                     to "backup.ab" in the current directory.
                                     (-apk|-noapk enable/disable backup of the .apks
     themselves
                                        in the archive; the default is noapk.)
                                     (-shared|-noshared enable/disable backup of the
     device's
                                        shared storage / SD card contents; the defau
    lt is noshared.)
                                     (-all means to back up all installed applicatio
    ns)
                                     (-system|-nosystem toggles whether -all automat
    ically includes
                                        system applications; the default is to inclu
    de system apps)
                                     (<packages...> is the list of applications to b
    e backed up.  If
                                        the -all or -shared flags are passed, then t
    he package
                                        list is optional.  Applications explicitly g
    iven on the
                                        command line will be included even if -nosys
    tem would
                                        ordinarily cause them to be omitted.)

adb restore <file>           - restore device contents from the <file> backup
    archive

adb help                     - show this help message
      adb version                  - show version num

scripting:
      adb wait-for-device          - block until device is online
      adb start-server             - ensure that there is a server running
      adb kill-server              - kill the server if it is running
      adb get-state                - prints: offline | bootloader | device
      adb get-serialno             - prints: <serial-number>
      adb status-window            - continuously print device status for a specifie
    d device
      adb remount                  - remounts the /system partition on the device re
    ad-write
      adb reboot [bootloader|recovery] - reboots the device, optionally into the boo
    tloader or recovery program
      adb reboot-bootloader        - reboots the device into the bootloader
      adb root                     - restarts the adbd daemon with root permissions
      adb usb                      - restarts the adbd daemon listening on USB
      adb tcpip <port>             - restarts the adbd daemon listening on TCP on th
    e specified port
    networking:
      adb ppp <tty> [parameters]   - Run PPP over USB.
     Note: you should not automatically start a PPP connection.
     <tty> refers to the tty for PPP stream. Eg. dev:/dev/omap_csmi_tty1
     [parameters] - Eg. defaultroute debug dump local notty usepeerdns

adb sync notes: adb sync [ <directory> ]
      <localdir> can be interpreted in several ways:

- If <directory> is not specified, both /system and /data partitions will be u
    pdated.

- If it is "system" or "data", only the corresponding partition
        is updated.

environmental variables:
      ADB_TRACE                    - Print debug information. A comma separated list
     of the following values
                                     1 or all, adb, sockets, packets, rwx, usb, sync
    , sysdeps, transport, jdwp
      ANDROID_SERIAL               - The serial number to connect to. -s takes prior
    ity over this if given.
      ANDROID_LOG_TAGS             - When used with the logcat option, only these de
    bug tags are printed.

C:\fastboot>
    Edytowane przez baca01
    Usunięto cytat, wstawiono spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

Wyświetla się coś przy komendzie adb devices ?

<~~N4~~>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krissh

A nie prosciej po wejsciu w recovery(twrp) zamontować pamięć i po skopiowaniu romu wgrac go twrp?

"tu dy" nie koniecznie oznacza właściwa komunikacje z urzadzeniem a np wykrycie nieznanego urzadzenia podlaczonego do portu usb

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Wczoraj chciałem wgrać nowe oprogramowanie ściągnąłem aplikację z sklepu play i zaznaczyłem plik z oprogramowaniem, zaczęło się wgrywać telefon się wyłączył i po tym mam logo htc one te drugie gdzie pisze beats audio. Wgrało się jakieś dziwne recovery nie ma tam żadnych opcji i nic nie działa.. Wchodzę do bootloadera pisz Tampered a pod spodem Unlocked . Jak podłłączm telefon do komputera wykrywa mi go jako my htc niestety w ADB go już nie wykyrywa. Proszę o pomoc!!!!!!! A i zoribłem factory reset z bootloadera i teraz nie mam już żadnego oprogramowania xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Zapoznaj się z tym LINK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ale tu nic nie ma na temat mojego problemu

Edytowane przez baca01
    Nie cytujemy postów poprzedzających

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Twoim problemem jest brak wiedzy. Poczytaj spokojnie tematy o rotowaniu, wgrywaniu recovery i Customów. Co zrobić, żeby tel był widziany przez ADB.

Bez tego ciężko Ci będzie rozumieć to co się do Ciebie będzie pisać.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01
    Ale tu nic nie ma na temat mojego problemu

Dostałeś linka do poczytania. Teraz trzeba wgrać system od nowa. W odróżnieniu od łatwego kliknięcia na wpie, wgranie nowego ROMu będzie już nieco trudniejsze.

Tak samo jak porcelana, jej stłuczenie to jeden ruch (upuszczenia) natomiast naprawa (o ile możliwa) będzie już żmudna i czasochłonna.

PS

I nie zadawaj tych samych pytań w kilku miejscach. W dziale ROMy i Modyfikacje nie zakładamy tematów z problemami w ogóle (Regulamin działu)

Edytowane przez baca01
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sidu16

Witam, mam do was pewną sprawę (być może była już opisywana tutaj na forum, a jak była to przepraszam za zbędny spam)

Chciałem koledze zainstalować na wyżej wymienionym modelu nowego ROM ViperOne 9.0.0. Spartoliłem o tyle sprawę, że usunąłem z tego telefonu wszyściutko, że nie mogę go nawet włączyć, bo wyskakuje mi od razu menu główne Team Win Recovery Project v2.6.3.3 (Jeśli chodzi o ROM ViperOne 9.0.0 to wiem, że tam był potrzebny, a raczej zalecany TWRP 2.8.5.0)
    Bardzo bym prosił o natychmiastową pomoc w tym problemie, bo bardzo mi na tym zależy. Zaznaczę też, że wcześniej miałem do czynienia z instalacją ROMu na ten telefon, jednak wcześniej przebiegła bez problemowo.

Dodam również, że nie mam dostępu nawet do pamięci wewnętrznej przez komputer, dosłownie nie wiem co jak robić. Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuje

Edytowane przez Sidu16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ostatnio po instalacji viper one na twrp chcialem zformatowac cala pamiec. Niestety ale tak po robilem, ze teraz wlacza sie do oga htc by android a karta sd jest pusta... :megusta:   Na zlosc nie wykrywa po komendzie adb devices po prostu jak by go nie bylo zainstalowalem wszystkie potrzebne sterowniki. 

Problem rozwiazany. Najlepsza droga do rozwiazania tego problemu to kupienie kabla otg ja za swojego dalem 8zl.

Edytowane przez gameover23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi