Skocz do zawartości
Mogeto

HTC One brak systemu

Rekomendowane odpowiedzi

relo

moge napisac że dałem rade >>> udało mi się zrobić flash firmware z 5.03.651.3 do 6.23.651.10 i tak jak wcześniej postepowałem z innymi ROMAMI przez twrp udało się  zainstalować viperone9.0 pozdrawiam 

Edytowane przez relo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Wgrałem sterowniki adb i fastboot. Przez fastboot też nie mogę wgrać romu, robię wszystko tak jak jest w instrukcji, a romy pobiram stąd:

Nie mam już sił, RUU też nie działa, w tym HTC to nic nie działa. Wgrywałem już tyle romów na inne telefony i nigdy tak dużych problemów nie miałem jak w przypadku HTC. Wyskakuje mi taki komunikat przy wgrywaniu fastboot:

post-120789-0-37565900-1452008997_thumb.jpg

Edytowane przez DeTeMoto
    Grafiki ZAWSZE dodajemy w SPOILERZE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisz te komendy w cmd bez tego "htc_....."

adb reboot bootloader
    fastboot oem rebootRUU
    fastboot flash zip C:\adb\Firmware_File_Name.zip
    fastboot flash zip C:\adb\Firmware_File_Name.zip (repeat)
    fastboot reboot

Tu masz wszystkie romy https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LQDLpVZYyUpXPgC2sh1BvAS9Oo8B-fTiZU_JhpIH-fU/pubhtml

Daj znać czy się udało. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Panowie mam problem a mianowicie chciałem przywrócić system do ustawień fabrycznych ale przez przypadek w recovery TWRP usunąłem również system :( i ładownie androida zatrzymuje się na logo htc :(

Telefon mam odblokowany

Prowokowałem wgrać rom przez TWRP 2.8.7.0 w Advanced ADB Sideload , sterowniki jak mniemam miałem, na c w folderze fastboot z plikami adb jak wpisywałem polecenia adb devices jak byłem w recovery to mi sie w cmd pokazywało urządzenie i recovery a jak przechodziłem w twrp advanced adb sideload to w cmd pokazywało sie jako host i nie mogłem wgrać 

Próbowałem wgrać rom poprzez wrzucenie go do pamięci przez mpt i potem zainstalowanie go z twrp ale w opcji install jak wybierałem room i wybrałem przeciągnięcie swipe to fonfirm Flash to mi wywala błąd

Proszę o poradę

post-246672-0-17534100-1462344622_thumb.jpgpost-246672-0-57738100-1462344631_thumb.jpg

Edytowane przez DeTeMoto
    Grafikę dodajemy zawsze w Spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sytuacja opanowana, nie wiem dlaczego ale wczoraj nie chciało nic ruszyć a dziś wieczorem wszystko poszło bezproblemowo :) Jedynie muszę poszukać najnowszego Stock dla m7 Europa/Polska :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem szybki i prosty sposób dla osób którym metoda RUU przestała działać. (problemy z bootlopem, czarnym ekranem, wyrzucaniem po instalacji do stockowego recovery po zaaplikowaniu romu full stock poprzez adb)

1. Za pomocą adb instalujemy recovery TWRP (od 2.8.5.0 wzwyż)

- smartfon M7 musimy przełączyć w tryb bootloadera, następnie klikamy fastboot

- odpalamy konsole cmd, wpisujemy : fastboot oem rebootRUU, a następnie : fastboot flash recovery C:\adb\nazwa recovery.img (oczywiście umieszczamy w tym folderze stockowe recowery, które pobierzemy np stąd https://www.dropbox.com/sh/el4cl3d0zug4z40/9e5u6RpDGk/

2. Pobieramy rom pure stock ver. M7 7.19.401.22 https://basketbuild.com/filedl/devs?dev=Artur0588&dl=Artur0588/M7_7.19.401.22.zip

3. Wchodzimy w nasze custom recovery TWRP i robimy pełny wipe.

4. Podpinamy smartfona do działającego portu USB, klikamy zakładkę Mount-> zaznaczamy dodatkowo ptaszkiem system i klikamy na przycisk na którym widnieje "Enable", po chwili pojawi się nam okienko na komputerze z naszej pamięci HTC gdzie wrzucamy pobrany wcześniej ROM w/w

4. Instalujemy rom.

5. Po załadowaniu romu smartfon ponownie przełączamy do bootloadera w tryb fastboot.

6. Najnowszy rom RUU musimy pobrać z "full stock"  https://www.androidfilehost.com/?fid=24269982087021254, (cała baza romów : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LQDLpVZYyUpXPgC2sh1BvAS9Oo8B-fTiZU_JhpIH-fU/pubhtml) (Rom umieszczamy na dysku C:\adb\ o ile instalowaliśmy tam wszystkie sterowniki)

6. Konsola cmd

7. Wpisujemy komendę : fastboot oem rebootRUU

8. Wpisujemy komendę : fastboot flash zip C:\adb\nazwa romu.zip , po chwili wpisujemy ją jeszcze raz fastboot flash zip C:\adb\nazwa romu.zip

9. Po zakończonej instalacji wpisujemy w cmd : fastboot reboot

Po chwili cieszymy się romem, który zainstalowaliśmy poprzez adb.

UWAGA !

Jeśli powyższa metoda nie zadziała polecam pobranie i zainstalowanie najnowszego TWRP dla naszego HTC m7. Głównie pojawia się błąd data\... po wrzuceniu romu RUU (powstaje zapętlenie i system nie może wystartować) dlatego należy wejść w TWRP-> wipe i naprawić samą datę na ext4 (wyskakuje domyślnie) po czym wystarczy instalacja od punktu nr 6.

Oczywiście jest jeszcze metoda guru reset ale aktualizacja Romu poprzez OTA jest nieco długa i mozolna.

Pozdrawiam

Edytowane przez lovelas1988
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie

Ostatnimi czasy potrzebowałem zrootować telefon, w celu odzyskania danych utraconych jakis czas temu. Wykonałem kopie zapasową aplikacji, zgrałem zdjęcia itd. Następnie zgodnie z instrukcją znalezioną na Youtube przeszedłem to odblokowania swojego HTC. Skutkiem różnych operacji, może nie do końca udanie wykonanych, moj htc nie włącza się dalej niż logo, jedynie mogę wejść w tryb recovery. W nim napisane mam: ,, Tampered", ,,Relocked" ,, Security warning". 
    S -on

hboot 1.61

os-7.19.401.51

Jak wyjść z danej sytuacji, przywrócić urządzenie do działalności? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudo66

Jaki cid?Jak chcesz oficjala to wgraj ruu ,a jak jakiś custom to odblokuj ponownie bootloader przez htc.dev , wgraj recovery , zainstaluj rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cid Htc__032

A jak mogę wgrac ruu? Postępowałem zgodnie z instrukcjami znalezionymi na xda.com i podczas wgrywania za pomoca fastboot flash zip itd pokazuje sie ,,load_file: could not allocate 1606550528 bytes error: cannot load 'ruu.zip': Not enough space. " 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi