Skocz do zawartości
blakeg1

info Xperia Z3 Compact - pierwsze wrażenia , wady , zalety

Rekomendowane odpowiedzi

wikjan

W niebrandowanej sklepowej z3c oprócz facebooka można usunąć także nawigację Garmina, Office Suite, antywirusa, trackID, wiadomości z Sociallife

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja jeszcze napiszę czego nie można usunąć w niebrandowanym egzemplarzu (napisze wszystkie ikonki te podstawowe funkcje typu aparat też): Album, Aparat, Budzik i zegar, Centrum aktualizacji, Chrome, Dysk, Efekt AR, File Commander, Filmy Play, Gmail, Google, Google+, Gry Play, Hangouts, Kalendarz, Kalkulator, Kiosk Play, Kontakty, Kopia zap. i przywrac., Książki Play, Lifelog, Live on Youtube, Mapy, Movie Creator, Muzyka Play, Nieostre tło, Pobrane Pliki, Poczta, Pomoc techniczna, Radio FM, Rzeczyw. Rozszerz.-, Sklep Play, Smart Connect, Sony Select, Szkic, Telefon, Ustawienia, Ustawienia Google, Video Unlimited, Walkman, What's New, Wiadomości, Wiadomości i pogoda, Wyszukiwanie Głosowe, Xpieria™ Lounge, YouTube, Zdjęcia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To ja jeszcze napiszę czego nie można usunąć w niebrandowanym egzemplarzu (napisze wszystkie ikonki te podstawowe funkcje typu aparat też): Album, Aparat, Budzik i zegar, Centrum aktualizacji, Chrome, Dysk, Efekt AR, File Commander, Filmy Play, Gmail, Google, Google+, Gry Play, Hangouts, Kalendarz, Kalkulator, Kiosk Play, Kontakty, Kopia zap. i przywrac., Książki Play, Lifelog, Live on Youtube, Mapy, Movie Creator, Muzyka Play, Nieostre tło, Pobrane Pliki, Poczta, Pomoc techniczna, Radio FM, Rzeczyw. Rozszerz.-, Sklep Play, Smart Connect, Sony Select, Szkic, Telefon, Ustawienia, Ustawienia Google, Video Unlimited, Walkman, What's New, Wiadomości, Wiadomości i pogoda, Wyszukiwanie Głosowe, Xpieria™ Lounge, YouTube, Zdjęcia.

Fakt, trwale usunąć nie można, ale jeśli komukolwiek coś z tej listy przeszkadza w użytkowaniu, to śmiało można wyłączyć w aplikacjach, nie będzie widoczne w menu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malach

Dzięki wszystkim, wątek bloatwareu jak dla mnie wyczerpany w 100%. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rk7

A ktoś może zaobserwował opóźnienie na dotyk, albo wie co może być przyczyną, czy może coś nie tak z telefonem,choć w innych przypadkach obsługując tel już nie zauważam tego? Mam tak choćby w grze Real Racing 3 podczas dragu, start i każda zmiana biegów następuje po krótkiej chwili, gdzieś rzędu 200 ms. Raczej nie jest to kwestia zbytniego obciążenia tel, zresztą skoro chodziła na Galaxy S4 mini i tam pod tym względem wszystko ładnie śmigało. Ktoś może w to gra i też zaobserwował?

Co do zasięgu to póki co rewelacja, w miejscach w których GS4mini gubił, tu mam 2 kreski. Co do baterii nie wypowiadam się jeszcze bo póki co to 3 ładowanie, po pierwszym w trybie stamina wytrzymała 2 dni, następnego w normalnym bez problemu do wieczora i podłączałem z jakimiś 15-18%. Zobaczymy jak będzie dalej, Galaxy na początku wytrzymywał mi cały dzień, a po niecałym roku muszę doładowywać, żeby dotrwał do wieczora.

Ktoś coś pisał jeszcze o odblokowaniu, że musi przejechać przez cały ekran, u mnie wręcz przeciwnie, choć zależy to od szybkości przesuwania, ale tak 1/4 szerokości ekranu potrafi starczyć.

A tak ogólnie bardzo pozytywne wrażenia, brakuje mi kilku rzeczy które były w Samsungach i wydawały mi się oczywiste i nagle nie ma, jak choćby możliwość wybierania nr, pisania smsa przesuwając palcem prawo lewo po kontakcie, czy zamiany kolejności ekranów i możliwości przewijania w kółko, lub brak możliwości dodania skrótów do różnych aplikacji z poziomu ekranu blokady. Pewnie da się to zrobić różnymi aplikacjami, jedynie myślałem że standardowa funkcjonalność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Danq

Skróty na ekranie blokady można zrobić bez problemu -> ZABEZPIECZENIA -> ZEZWÓL NA WIDŻETY NA EKRANIE BLOKADY

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rk7

A to to mam, mi chodzi że jak dla mnie bardzo przydatne było mieć skróty na jednym ekranie blokady, bezpośrednio do przeglądarki, listy połączeń, itp, co chciałem sobie mogłem dodać w liczbie do 5, a te widżety były tak samo jak tu, ale to już musisz jeździć po ekranach i tylko kilka rzeczy jest do wyboru. Ale i tak telefon jest super, tylko żeby z tym RR3 coś zrobić, bo się zanudzę na niektórych spotkaniach czy konferencjach:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć

Czy telefon posiada jakiś przycisk "reset" tzn co zrobić jak się telefon zawiesi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wikjan

@up

tak posiada reset, mam z3c od miesiąca i nie było ani jednej zwiechy i ani jednego restartu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi