Skocz do zawartości
blakeg1

info Xperia Z3 Compact - pierwsze wrażenia , wady , zalety

Rekomendowane odpowiedzi

majki84
    Dla tych co im się bateria wyaładowywuje szybko:

Wyłączcie w opcjach autosynchronizacje, włączcie tryb stamina w opcjach zarządzanie zasilaniem, w lokalizacji-tryb lokalizacji tylko urządzenie lyb oszczędzanie baterii. Mi przy tej konfiguracji spokojnie trzyma 2 dni.

A jak się wyłączy autosynchronizację to powiadomienia z Facebooka i innych kont nie będą przychodzić na bieżąco czy co daje ta autosynchronizacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djrexy

Powiadomienia bedą przychodzić z FB, ustaw na włączone w opcjach FB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, parę pytań takich przedzakupowych do was, którzy już go mają.

1. Ktoś pisał, że nie ma tego przesuwania palcem na liście kontaktów lewo - sms, prawo rozmowa? To nie jest standardowa funkcjonalność androida?

2. W samsungu jest coś takiego jak scalanie kontaktów z różnych kont w jednej nazwie. Np pod Jan Kowalski mam jego dane z google, g+, skype, Facebook i inne. Ponadto zapisują się avatary z fb jakojako zdjęcie kontaktu. Idzie tak?

3. Odwrócenie telefonu do góry plecami wycisza dzwonek połączenia?

4. Bardzo często oddawania na smsy, czy Sony tez ma że wybiera automatycznie numer nadawcy smsa po przyłożeniu tel do ucha?

5. Czy dialer równie dobrze podpowiada numery po wpisaniu imienia, nazwiska lub numeru nawet pisane niekoniecznie od pierwszej litery?

To chyba na razie tyle. Dużo pytań ale to takie rzeczy których w sklepie nie sprawdzę a samsung ma i bez nich mi będzie ciężko. Różne inne bajery mam w nosie ale te są dla mnie ważne. Aha, może jeszcze jak ktoś ma porównanie do samsungowego budzika - tez jest taki udany? U mnie telefon robi jako jedyny budzik ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Nie ma tego. To nie jest standard. Proponuję inny dealer.

2. Część tych danych wpiszesz, ale nie wszystkie. Też potrzebny inny program.

3. Nie znalazłem.

4. Nie

5. Podpowiada dobrze przy wpisywaniu numeru nawet nie od początku. Przy imionach i nazwiskach trzeba pisać od początku.

Nie mam porównania więc krótkie przedstawienie funkcji:

- można wybrać dzień budzika

- czas trwania dzwonienia

- czas drzemki

- włączenie wibracji

- dzwonienie nawet przy wyciszonym telefonie

- tekst przy alarmie

- dźwięk budzika i głośność

To wszystko ustawiane dla każdego alarmu osobno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ali_G

3. Oczywiście, że jest. Ustawienia->Personalizacja->Ruch

Włącza: odbieranie połączenia przybliżając tel do ucha, odrzucenie połączenia przez potrząśnięcie, wyciszenie telefonu przez odwrócenie

Z przydatnych funkcji to wybudzenie telefonu poprzez dwukrotne stuknięcie, choć tu zauwazyłem buga, bo po kilku szybkich odblokowaniach/zablokowaniach telefon na chwile przestaje reagować zarówno na podwójne stuknięcie, jak i standardowe wybudzenie klawiszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uuu to mnie zmartwiliscie trochę. Będzie mi tego brakowało, szczególnie pkt 1 i 4.

Co do odrzucenia przez potrzasniecie - jak to się sprawdza w praktyce? Np biegnę i zaczyna tel dzwonić? Automatycznie odrzuca bo potrzasam telefonem?

Budzik tez samsung ma tzw inteligentny alarm typu ze zaczyna się od cichego dźwięku, takiej spokojnej muzyczki typu jakiś tam szum wody i coś tam łagodnego a dopiero jak nie wyłączę to zaczyna głośno walić właściwy budzik.

No to znowu ze zdecydowany za z3c, mamy zastanawiający się nad galaxy s5...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@skalarro, w sklepie za grosze masz Budzik Extreme, fakt, trzeba w opcjach Stamina ustawić, żeby nie był zabijany, ale chyba ogarnia wszystkie funkcje, na których Ci zależy. Z tym biegiem to nie pomogę, jakoś tak starożytnie nie mam zbytniego zaufania do protezowania mojego życia. Za często mam ochotę na coś przeciwnego, niż programiści...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

aha, mimo niemal identycznych wymiarów zewnętrznych jak z1c, z3c ma ekran o tyle większy, że nie boleję po przejściu z 5,2 calowej z3dual. z1c ma za mały ekran... a tu mieszczę 5 na 7 siatkę ikon (Nova Launcher), i komfortowo piszę korzystając ze SwiftKey'a.

Xperia Z3Compact / Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

panowie powiedzcie mi jeśli jestem podłączony do lte to powinna sie ikona "lte" wyświetlać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz włączoną górną belkę i raportowanie sygnału, to zamiast "gsm" "H" "H+" pojawia się "LTE". Innego zjawiska nie ma, chyba, że w użyciu jest np Widget od, dajmy na to, Network Signal.

Xperia Z3Compact / Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mam, nie miałem u operatora włączonego lte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi