Skocz do zawartości
blakeg1

info Xperia Z3 Compact - pierwsze wrażenia , wady , zalety

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o baterię różnica jest zauważalna gołym okiem. Miałem przesiadkę z Z1C na Z3C i ten drugi trzyma wyraźnie dłużej. Przy normalnym użytkowaniu (Internet, SMS, kilka połączeń, WIFI, ogólnie sporo surfowania) bateria trzyma mi prawie 3 dni. Dla mnie to świetny wynik. Oczywiście wszystko jest uzależnione od tego kto jak używa telefonu.

Ja na noc, gdzie nie używam telefonu włączam sobie Staminę. Tym sposobem osiągam prawie 3 dni pracy na jednym ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem wcześniej LG Optimusa G i przy wyłączonym LTE bateria pozwalała mi na użytkowanie tel max 1 dzień :(

Od tygodnia jest posiadaczem Z3C i jestem mega zadowolony z tego tel. Bateria starcza mi na dwa dni z włączonym trybem stamina itp. (dużo dzwonię i dużo korzystam z internetu wifi, lte).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiem, głupie pytanie - ale czy nie wydaje się Wam, że Z3C jest trochę za mała ? Pytam, ponieważ sam przymierzam się do kupna Z3 lub z3c (obecnie posiadam galaxy s2) i nie wiem na który model się zdecydować, patrząc na z3c i porównując ją do wszystkich flagowców to wydaje się bardzo mała, jednak te "kompaktowe" wymiary są kuszące ze względu na bezproblemową obsługę jedną dłonią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

W końcu to "compact". Więc.. ma być duża, jak te patelnie 5 calowe ? ;)

Telefon jest na prawdę w sam raz. Wymiarami jest identyczny z Z1C, a jednak udało się zmniejszyć ramki i wstawić 4,6'' wyświetlacz. Osobiście nigdy nie będę preferował telefonów większych niż 4.3-4,6. Obecne rozmiary wyświetlaczy w telefonach to już jest nieporozumienie.

Raczej ciężko porównywać do innych flagowców, ponieważ Z3C konkurenta raczej nie ma. Pod względem wymiarów i możliwości. Obsługa jedną ręką jest w sam raz. Dodatkowo nie muszę się martwić, że siadając na krzesło z telefonem w kieszeni złamię go w pół.

Edytowane przez ColtPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkość Z3C jest idealna. Ja osobiście szukałem telefonu o normalnych wymiarach i z dobrą baterią. Takiego którego można nosić w kieszeni, obsługiwać jedną ręku i nie martwić się że nie wytrzyma jednego dnia bez ładowania.

Dla mnie ten telefon to rewelacja :D W moim odczuciu nie ma żadnej konkurencji w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba macie rację co do wielkości telefonów... po cholerę nosić w spodniach patelnię i się męczyć żeby to obsłużyć... telefon powinien być prosty do obsługi i wygodny. Wybór padł na z3c - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piospi

Bierz, nie zawiedziesz się ;)

Mi telefon już trzyma 9 dzień bez ładowania - rozmowy + kilkanaście smsów. Trochę internetu i sprawdzenie jak Vice City chodzi na full detalach.

Bateria to jest rewelacja w tym modelu!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Jak wyglada kwestia aparatu w z3 compact bo jest to najczesciej zarzucana wada tego telefonu. Czy ma ktos porownanie do iphona 5/5s?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj sprzedałem iPhone 5s ale porobiło trochę porównań i w zasadzie zdjęcia na 8mpx w obu telefonach wychodzą praktycznie tak samo. Bardziej mi się podobają zdjęcia z xperii bo są bardziej nasycone kolorami niż w iPhonie. Za to iPhone bardzo rzadko wymusza użycie lampy błyskowej.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Rozważam w najbliższym czasie zakup Z3 lub Z3C (ewentualnie Z2) i szukam odpowiedzi na jedno pytanie, które nie mnie nurtuje: jak wygląda jakość dźwięku na głośniczkach w Z3C w porównaniu do Z3 (no i ewentualnie Z2 :)). Pytanie kieruję głównie do osób które miały możliwość posłuchania obu. Nie chodzi mi tyle o głośność, co o jakość wydobywającego się dźwięku i różnice między tymi modelami. Wiem że to tylko telefon i cudów nie ma co oczekiwać, ale chciałbym wiedzieć który z tych telefonów zapewni najlepszą jakość dźwięku, bo przed kupnem Compacta powstrzymuje mnie tylko to, że ma podobno słabe głośniki. Jakie macie zdanie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi