Skocz do zawartości
blakeg1

info Xperia Z3 Compact - pierwsze wrażenia , wady , zalety

Rekomendowane odpowiedzi

No Compact gra zdecydowanie słabiej od "duzej" z3.z3compact dźwięk jakby z pudełka ale i tak na głośnikach nie słucham więc mi to ryba. Z3 dzwiek dobry i głośność na przyzwoitym poziomie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli chodzi o baterię różnica jest zauważalna gołym okiem. Miałem przesiadkę z Z1C na Z3C i ten drugi trzyma wyraźnie dłużej. Przy normalnym użytkowaniu (Internet, SMS, kilka połączeń, WIFI, ogólnie sporo surfowania) bateria trzyma mi prawie 3 dni. Dla mnie to świetny wynik. Oczywiście wszystko jest uzależnione od tego kto jak używa telefonu.

Ja na noc, gdzie nie używam telefonu włączam sobie Staminę. Tym sposobem osiągam prawie 3 dni pracy na jednym ładowaniu.

Dzięki za odpowiedź, tym bardziej że pada od użytkownika Z1C i Z3C.

Rozumiem że synchronizacje poczty/kalendarza masz normalnie cały czas włączoną?

Mam kolejne pytania:

1) Jak oceniacie stabilność i siłę sygnału GSM/HSPA... Wszelkie porównania z waszymi poprzednimi telefonami mile widziane (szczególnie interesują mnie porównania z Nexusem4, G2, Blackberry Q5 :)

2) czy soft telefonu posiada może tzw. tryb gościa czyli odseparowany "pulpit" do którego mozna się dostać ustawiając osobny pin/pattern. Tryb dla którego mozemy zdefiniować jakie aplikacje mają być dostępne. W LG G2 jest coś takiego i w moim przypadku okazało się to całkiem użyteczne - uzywam tego jako profilu dla dziecka gdzie wrzuciłem mu gry, jakieś malowanki i nie boje sie ze mi kupi cos w google play jak zostawie go na 5min. bez nadzoru :)

Wiem że są różne appki etc. - w G2 zrobili to naprawdę fajnie bez zbędnych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smutny

Zasięg porównując do g2 jest wyraźnie lepszy, jedna kreska spokojnie czasem i dwie. Przy Note II jest minimalnie lepiej. Pozytywne jest to że bardzo szybko przełącza się między sieciami (play).

Ja męcząc telefon od 6 rano mam teraz jak pisze 50 %. Wszystko włączone cały czas, dużo gier, sms i dzwonienia. Stamina włączona z dodana pocztą. Note II miał problemy przy takim użytkowaniu na koniec dnia - około 15% miał

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź.

Rozumiem że trybu gościa nie stwierdzono :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

up

a nie wystarczy Ci po prostu drugi profil ? o ile pamiętam to takie coś jest na moim tablecie od sony ale nie sprawdzałem jak to działa - jutro dam znać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    natha

Mam te 3 fony, tylko, że niestety nie jestem audiofilem. Lubię słuchać muzy przez telefon na słuchawkach traktując go jako odtwarzacz mp3. Ważna przy wyborze była dla mnie jakość dźwięku tzn czy gra czysto i głośno na słuchawkach (muza) i bez (filmy, gry).

1. Z2 gra najciszej zarówno z słuchawkami jak i bez. Stereo w ogóle prawie nie słychać, dzwoni tylko jeden głośnik i porównywałam z Z1 kolegi i nie jest dużo lepiej. Na seryjnych słuchawkach MDR-NC31EM gra czysto ale cicho i mało selektywnie, trochę jak spod poduszki

2. Z3C grają lepiej niż można podejrzewać, dzwonek jest stereo wyraźny, filmy i gry mają pełny dźwięk, ale metaliczny trochę taki jak syntetyczny, na max głośności robi się nieczysto, ale nie ma tyle żeby rzęziło jak stary boombox. Na słuchawkach jest dość czysto i głośno, ale nuta leci środkiem, mogę to porównać do Iphona 5, którego wcześniej miałam

3. Z3 grają najlepiej w zestawieniu, dźwięk bez słuchawek jest dość soczysty i pełny (jak na telefon oczywiście), słychać dźwięki selektywnie, a nie jak płaski strumień. Oczywiście dzwonki stereo, filmy i gra są super bo i dźwięk i obraz dają radę. Muza na słuchawkach jest miodna, słychać osobno środek, basy i gwizdek, masa decybeli nie przytłacza głuchym a niewyraźnym łomotem. Wyjście słuchawkowe ma moc ok, bo czasem nie słucham na maxa a to u mnie rzadkie

Oczywiście we wszystkich przypadkach NIGDY nie używam clear audio, z ulepszeń dźwięku bez słuchawek używam surround do filmów np, muza na słuchawkach korektor graficzny wg upodobań.

Kolejna ważna rzecz przy słuchaniu muzyki przez słuchawki (w moim przypadku dokanałowe) jest ich niska oporowość, tzn max 16 Ohm. Chodzi o to żeby cała moc z wyjścia słuchawkowego bez strat dotarła do naszych uszu. Ja mam skullcandy 50/50 (zostały mi z Iphona) i dają radę, ale w cenie 150-200 zeta kupisz dużo lepsze.

Mam nadzieje, ze choć trochę Ci pomogłam

Edytowane przez natha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź :)

Teraz właściwie jestem już zdecydowany za Z3, bo muzyki głównie słucham z telefonu (podłączając do wzmacniacza i głośników) i jakość dźwięku jest jednym z głównych kryteriów przy wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    up

a nie wystarczy Ci po prostu drugi profil ? o ile pamiętam to takie coś jest na moim tablecie od sony ale nie sprawdzałem jak to działa - jutro dam znać

Tak, na tabletach z Androidem jest taka funkcjonalność, na telefonach tych przynajmniej które mam brak (jeden G2 drugi to czysty Android na Nexusie 4).

EDIT:

Chciałem dopytać jeszcze (o pierdołe) czy w soniakach w tym w Z3C mozna zmieniać ikony (pakiety ikon) bez rootowania etc? Te domyślne są ohydne.

Edytowane przez absolon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam panowie...czy działa nagrywanie rozmów po zainstalowaniu odpowiedniej apki ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi