Skocz do zawartości
blakeg1

info Xperia Z3 Compact - pierwsze wrażenia , wady , zalety

Rekomendowane odpowiedzi

wikjan

up

Nagrywanie rozmów działa dobrze i jakość nagrań jest OK.

Osobiście używam aplikacji ACR

---------- Post dołączono o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Wrażenia po 10 dniach użytkowania z3C (przesiadka z kultowego S8500 Wave BADA)

Plusy: dobra jakość rozmów,dobry zasięg 4G/3G, bardzo dobra jakość dźwięku na słuchawkach, dobra redukcja szumów i hałasu ze słuchawkami MDR-NC31E, dobry i szybki GPS, bardzo dobra ergonomia, świetna synchronizacja z Bravia W905 LED TV (wifi,nfc - jedno dotknięcie do pilota), dobry aparat przedni i tylny z bardzo dobrą stabilizacją obrazu w trybie kamery, duża stabilność - ani jednej zwiechy na oprogramowaniu fabrycznym, przydatna funkcja glove - sprawdzałem tylko jedne rękawiczki więc jeszcze nie wiem czy nadaje się do każdych, duża szybkość działania - dla mnie (50+) aż za szybki, dobrze działa w funkcji hotspot na LTE - umożliwia użycie aż 10 urządzeń, możliwe nagrywanie rozmów z dobrą jakością

+/- : przeciętna lekko metaliczna jakość dźwięku z głośników, średni zasięg wifi, nawigacja offline Garmin Navigon xperia edition,

minusy: dość mocno zablokowana funkcjonalność kart SD - można przenosić na nie z pamięci wewnętrznej tylko zdjęcia,filmy i muzykę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adam2a

Czy ktoś jeszcze zaobserwował delikatne migotanie jasności ekranu (na jasności ekranu ustawionej na minimum)? Najlepiej widoczne podczas czytania tekstu na białym tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smutny

Nie zauważyłem żadnego migotania.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również nie zauważyłem migotania.A co do wrażeń to jak najbardziej na plus zwłaszcza bateria,ale pewien niedosyt zostaje po przesiadce z htc m8 głównie chodzi mi o wygląd nakładki...

I barwy na ekranie są strasznie jaskrawe i nasycone.Wygląda to nienaturalnie.Sytuacji nie poprawia wyłączenie trybu super żywych kolorów.

Tak poza tym więcej wad póki co nie znalazłem.

Edytowane przez rafalc162

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majki84

Bawiłem się dłuższą chwilę w sklepie i na razie jestem zachwycony.

PLUSY: idealny rozmiar, dobrze leży w dłoni; ładny wygląd; świetna wydajność (antutu 5.1 - 44700 pkt); bardzo jasny ekran, kolory też wydają się ok (porównywałem z G3 i w sony o wiele lepiej, oba ustawione na 100% jasności); świetna czerń. Nie grzeje się tak mocno jak G3, temp. w teście stabilności w antutu doszła do zaledwie 43 st. z początkowych 30, wydajność 80-140.

MINUSY: strasznie się palcuje; słabo wyglądający matowy plastik na ramce; zniekształcenia w środku kadru przy nagrywaniu w 4K; bardzo wolny autofokus przy kręceniu filmów (!) ;dość śliski, za drogi.

Poczekam na aktualizację i czy się uda tym sposobem naprawić błędu zniekształceń obrazu w nagrywaniu 4K i będę brał, bo chyba tak duży tel. jak G3 chyba nie będzie mi potrzebny. Lepiej postawić na dobrą baterię niż duży ekran.

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie wrażenie jak najbardziej pozytywne. Sporo razy w roku zmieniam telefony z reguły same flagowce. Sony xperia z3c na prawdę świetnie wygląda. Ekran żyleta, postarali się no i zminimalizowali tą różnicę w dostosowywaniu tonacji kolorów do tła [silnik sony] . Tutaj wszystko wygląda mega, ekran wygląda jakby był wykonany w technologi in cell. Wykonanie na najwyższym poziomie, fakt ramka telefonu wykonana jest z plastiku ale jest on fajnie jakby gumowany. Tył i przód wykonany ze szkła. Wydajność i płynność na najwyższym poziomie, zero jakichkolwiek przycinek, porównał bym to do iphone. Aparat tutaj sony moim zdaniem się nie popisało. Nie jest to wina samego hardware aparatu a raczej software, zdjęcia są jakby lekko różowe, fakt można kupić gotowe ustawienia w opcjach aparatu no ale właśnie "kupić"...

Bardzo fajnie wygląda sprawa modułów odpowiedzialnych na łączność, kupiłem go również z tego względu. Tam gdzie HTC ONE m8 [mój poprzedni telefon] miał zasięg hsdp tak z3c łapie LTE. Głośniki surround przyjemnie grają i dają fajny efekt ale do htc one im daleko. Jakość rozmów na najwyższym poziomie, głośność bardzo dobra [lepsza niz w HTC One m8]. Wygoda użytkowania coś cudownego idealny rozmiar telefonu. Koniec z ekranami ponad 5cali. Tutaj jest perfekcyjnie. No i na koniec bateria, która jest chyba najlepsza ze wszystkiego co korzystałem. Max synchronizacja wszystko powłączane, ciągle sms, facebook mesendżer i wieczorem spokojnie mam około 30%.

Telefon polecam wszystkim, którzy szukają alternatywy dla iphone bądź czegoś co będzie się wygodnie używać i nie będzie nam dawać znać przy wiązaniu buta czy siadaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać, a jak to jest z baterią w tym telefonie, tzn podobno nie da jej się wyjąć. Wiec po dłuższym uzytkowaniu (po roku, albo i dłużej) gdy baternia juz nie będzie taka jak nowa, to nie będzie możliwości jej wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że bateria tworzy jedność z telefonem i jest nie wymienna to podlega 2 letniej gwarancji jak wszystkie podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, a jeśli nie uznają gwarancji z byle powodu np złego użytkowania albo jakiejś innej przyczyny. To jest możliwość, aby w komisie lub jakimś innym serwisie telefonów zrobić wymiane na własny koszt?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    montex

Cześć, ma ktoś może z3c w wersji czerwonej/pomarańczowej? Lakier nie złazi z bocznych krawędzi? No i czy warto dopłacić do Z3C zamiast LG G2/Xperia Z2?

Edytowane przez montex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi