Skocz do zawartości
krisker

Kompas - stały błąd we wskazaniach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od początku miałem problem z kompasem. Zawsze i wszędzie jego wskazania obarczone są stałym błędem (jakieś 30 stopni). Zmiany romów i basebandu nic nie dały, podobnie zresztą jak kalibracja. Zapewne wada sprzętowa. Może jednak jest jakiś sposób, żeby wprowadzić trwałą poprawkę w systemie i/lub plikach konfiguracyjnych? Aplikacji do takiego zadania nie znalazłem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

To jest wada sensora i żadna aplikacja tego nie naprawi, no chyba że można w niej ustawić przesunięcie północy o jakie 30 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są apki, w których można na stałe ustawić przesunięcie, jednak miałem nadzieję, że da się to zrobić ręcznie w globalnej konfiguracji. Chyba że wskazania czujnika pobierane są przez aplikacje z modułu bez udziału dodatkowych plików konfiguracyjnych / ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Na pewno jest jakiś plik/sterownik który odpowiada za konfigurację sensora. Tak bezpośrednio z czujnika magnetycznego do apki to na pewno nie jest ładowane, pośrednikiem jest system. Jednak nie znam się na tyle żeby ci pomóc, to musiałby się jakiś developer zainteresować tematem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi