Skocz do zawartości
Leito_KS

Bateria X10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przy okazji pierwszego posta :)

Długo już śledzę stronę ale dopiero teraz do forum zmusila mnie bateria w x10.

Mianowicie nie mam roota, co zatem idzie nie mam sposobu na przedluzenie jej zywotnosci (no wlasnie... chyba?).

Nad rootem pomysle jak mi uplynie gwarancja, bo raczej na nowy tel mnie stac nie bedzie (ide na studia :D )

No ale do rzeczy.

Bateria w mojej x10 trzyma... wlasciwie to sie nie trzyma.

Ładuję telefon całą noc od 0:00 do ok 10:00. Od tej godziny używam go raczej mało.

Moze godzinka wifi, godzinka rozmowy, od czasu do czasu sms. Praktycznie nie gram, ostatnio przestalem sluchac muzyki przez baterie!

Bo kto by pomyslal ale do godziny 2:00 przy takim uzytkowaniu mam 22%!

Tel chodzi na 2G, ekran 50%, killery działają.

Użycie baterii:

Wyświetlacz: 34

Gotowość: 22

Połączenie: 19

Niekatywny: 7

Face recognition: 4

System: 4

Go launcher: 3

Wifi: 3

Aplikacje glowne: 2

Co moge z tym zrobic? Moze zepsulem baterie przez codzienne ladowaniew nocy?

Help meee ;) Nie pora na roota :P (szczegolnie ze wydaje mi sie ze nie wnosi zbyt wiele innowacji kosztem calego zawrotu glowy z rootowaniem, aktualizacjami ktorych trzeba szukac po stronach etc - chyba ze sie myle, jestem otwarty na namowy do roota xD )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

Przecież roota można usunąć. Nie wiem w czym problem :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc liczylem na jakąś pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

Aby otrzymać pomoc zrób roota :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vppp

bez root i reinastalacji systemu to masz marne szanse na lepszy efekt ;)) BTW. zacznij od ładownia telefonu przez 3-4 godziny aż pokaże 100% albo zniknie Ci ten piorunik na baterii bo wtedy najlepiej trzyma a po 10 godzinach to się w między czasie jak dojdzie do 100 % zacznie spadać do ok 95% i tak w kółko.. jaki masz stan baterii po 10 |H ładowania obstawiam, że nie 100%. Potrzebne będzie Ci Xrecovery od Zdzicha, flash tool, SuperOneClickv1.6.3-ShortFuse, nowy fusebox (do instalacji Xrecovery), rom 2.2 najlepiej od Wolfbreaka bo go sam używam i jest bardzo stabilny, z resztą poczytaj wątek o nim zobaczysz http://forum.android.com.pl/f140/cyanogen-6-1-1-v3-2-cyanogen-freex10-od-wolfreak-57042/ :) no i chyba tyle a zawsze możesz naprawić soft przez SEUSA i po roocie :) albo http://forum.android.com.pl/f140/era-plus-orange-plus-59290/ ...w razie problemów pisz i szukaj w działach bo zapewniam ze 99% problemów jakie możesz napotkać już było wielokrotnie wałkowane :))) w Xrecovery masz jeszcze funkcje czyszczenia danych baterii więc jeśli aktualizowałeś telefon naładowany do 60 procent może Ci od głupieć później przynajmniej ja tak miałem, mam tu na myśli oczywiście stan baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Kilery działają ? Ja bym zaczął od ich wywalenia. Android to nie WM żeby kilerów używać, wiele razy było to wałkowane na forum - ba nawet jest temat oznaczony czerwonym tagiem "WAŻNE".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vppp

@zuli007 sporadycznie pomaga użycie killera ale do wyłączenia jakiejś aplikacji a nie wywalenia wszytkiego z pamięci ja osobiście używam go bardzo rzadko do wyłączenia jakiś apków a jak zaczyna mocno mulić to reboot i tyle a cm6 od wolfa szybko się wczytuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szkoda mi robic root bo z tego co zrozumialem da sie powrocic tylko na wersje softa od jakiegos operatora, a ja mam czysta, bez nakladek bo kupilem w sklepie kilka dni po premierze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dratek

To sobie wgrasz bez nakladek co za problem. Zuli007 znasz jakis task killer na wm ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żaden root ani wgrywanie innego romu bo już nie wyjdziesz z tego forum,usuń killery one wcale nie są potrzebne.Tak jak Ci radzili zacznij od parogodzinnego ładowania i zobacz po tygodniu jaka różnica będzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi