Skocz do zawartości
Łącznością Xperii U z komputerem a tryb Debugowania USB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Mam duży problem z łącznością Xperii U z komputerem. Sprawa wygląda tak: Jeśli nie włączę trybu debugowania USB komputer wykrywa telefon jako MTP Device i nic poza tym. Natomiast jeśli debugowanie jest włączone wygląda to następująco:

post-350310-14255754756416_thumb.png

No i mogłoby się wydawać, że wszystko jest ok, ale jest inaczej. Klikam na "Pamięć wewnętrzna podłączona" po czym pasek się zwija i nie dzieje się absolutnie nic. Telefon był zaniesiony do serwisu, wcześniej padł soft i od razu powiedziałem o USB. Łączność przez kabel w serwisie działała bez zarzutów, nawet bez debugowania. U mnie jest tak jak to wyżej opisałem. Problem tkwi więc w komputerze, tylko na czym polega? Liczę na was, zaczyna mnie to już denerwować, a przesyłanie plików na inny telefon po czym przez bluetooth na mój mija się z celem. Proszę o proste wytłumaczenie bo nie mam dużego obeznania w androidzie.

Dodam, że przed naprawą też miałem taki problem.

Dostanę dzisiaj jakąś odpowiedź? ...

Edytowane przez Duals
    Poprawiony tytuł tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duals

Ewidentnie wina leży po stronie komputera. Jaki masz system operacyjny na komputerze? Po kliknięci w pasek na telefonie, to normalne, że Ci się zwija, bo to jest pasek powiadomień.

W ustawieniach telefonu masz tak:

1: Ustawienia > Xperia™ > Łączność > Tryb połączenia USB.

2: Wybierz opcję Tryb pamięci masowej (MSC) > OK.

3: Dotknij opcję OK.

4: Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.

Proponuję także zainstalować na komputerze program PC Companion, bo on posiada sterowniki (pobrać go możesz ze strony Sony) ;) Zainstaluj jeszcze sterowniki MTP Device Drivers: Kliknij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po kliknięciu w tryb połączenia USB pokazuje się tylko komunikat "Tryb przesyłania multimediów MTP" i jego opis, bez możliwości wyboru innego. Chyba, że po podłączeniu kabla pojawia się ta opcja? Nie mam go w robocie więc nie mam jak sprawdzić ;)

Mam problem z połączeniem telefonu z kompem i być może to jakiś trop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po kliknięciu w tryb połączenia USB pokazuje się tylko komunikat "Tryb przesyłania multimediów MTP" i jego opis, bez możliwości wyboru innego. Chyba, że po podłączeniu kabla pojawia się ta opcja? Nie mam go w robocie więc nie mam jak sprawdzić ;)

Mam problem z połączeniem telefonu z kompem i być może to jakiś trop.

Sony Xperia U posiada tylko tryb przesyłania MTP, nie tylko twój a wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi