Skocz do zawartości
Denosis

[KitKat 4.4.2] MAXPERIA v2.2.2

Rekomendowane odpowiedzi

puko

Jeśli chodzi o romy na kitkacie to ten jest najlepszy na naszego Drive póki co. Aero działa, trzeba tylko dodać apn, co trwa około 15 sekund. Co prawda nie pokazuje zasięgu, ale pokazuje typ połączenia. Czyli mamy kreski zasięgu z sima 2 a z sima 1 pokazuje mi H i strzałki że połączenie aktywne. Jestem zadowolony z tego romu, ma dużo funkcji i szybki jest. Nie wiem jak z baterią póki co.

Po 24 godzinach od zainstalowania stwierdzam że bateria na tym romie trzyma przyzwoicie. Chyba nawet lepiej do porzedniego kitkata.

Edytowane przez puko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    *Nie działa mi internet na pierwszej karcie sim. (WCDMA)

Działa bez problemu tylko APN trzeba dodać ręcznie

Udało się komuś wyrzucić ten navigation bar na samym dole :> ??

Jest do tego niby patch pobrałem zainstalowałem przez cwm lecz navigation bar jest nadal ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

Instrukcja usunięcia navbara:

1. Uruchom program Mixplorer (taka żółta ikonka)

2. Wejdź do katalogu Root/System tam znajdziesz plik build.prop otwórz go (przytrzymaj i pojawi się menu do wyboru - open as i wybierz text a następnie wybierz Editor.

3. Znajdź linijkę NavigationBar Enable

4. Musisz tam zmienić żeby było qemu.hw.mainkeys=1 (czyli z 0 na 1 zmieniamy)

5. Zapisz i uruchom ponownie smartrfon.

Fajnie by było jakby ktoś wyczaił jak zrobić żeby pokazywał zasięg z simy WCDMA (sim1). Bo na screenach widziałem że to działa na maxperii. Tzn. tym z Indonezji pokazuje się zasięg (siła sygnału) z obu kart :P

Edytowane przez puko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deku15

Da się na tym uruchomić internet w play'u?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

Skoro Aero dziala to net od innych dostawcow tym bardziej. Ten Rom jest swietny. Bateria trzyma rewelacyjnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zainstalować ten rom? Zgrałem na telefon na kartę pamięci i próbowałem zainstalować poprzez aktualizacje. Telefon taki jaki dostałem jak kupiłem w sklepie. Jestem zielony w tych sprawach. Zaczyna mnie irytować powoli wszystko w tym telefonie. Szukam czegoś co ponaprawia te wszystkie usterki jak aparat, ciche rozmowy i słuchanie muzyki czy raz na miesiąc wyłączanie się 3G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

W wątku i romie HolorianMod znajdzie info jak zainstalować recovery.

http://forum.android.com.pl/f1256/customrom-holorianmoda-dla-k-and-m-drive-417393/

Poczytaj tu o instalacji MIUI Recovery.

A potem to już tylko musisz wgrać ten rom który chcesz. Zwróć uwagę że niektóre Romy wymagają dogrania Gapsów (czyli aplikacji od googla). O ile pamiętam to Maxperia nie potrzebuje, bo są one już w pliku z romem.

Dodaję też screeny. Czas pracy na baterii oraz w jaki sposób pokazuje zasięg sieci. Czerwona ikonka H+ to działająca sieć Aero a niebieskie kreski to zasię sieci VirginMobile.

post-1245-14255757657414_thumb.png

post-1245-14255757656928_thumb.png

post-1245-14255757657178_thumb.png

Edytowane przez snovvy77
    zdjęcie w spojler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deku15

Telefony i sms są wykonywane z którejś ustalonej karty sim, czy jak w oryginalnym romie można wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

Da się to fajnie skonfigurować np. można konkretnie dla każdej karty ustawić czy np. może działać w roamingu czy nie. Natomiast trzeba pamiętać że pierwszy port sim to port WCDMA i w nim powinna być karta po której leci net, bo będzie działał z pełną prędkością (HSPA). A tak to przy wysyłaniu smsa czy dzwonieniu można zawsze wybrać z której karty chcesz korzystać.

post-1245-1425575770327_thumb.png

Edytowane przez snovvy77
    zdjęcie w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kauczu

Rom jest naprawdę bardzo fajny, szkoda że nie ma języka polskiego.

ale ...

mam pytanie do wszystkich używających tego romu, a w szczególności do autora tematu:

Po czym wnosicie, że rom jest zrobiony na bazie KitKata 4.4.2?

Temat wątku może wprowadzać w błąd. Warto sprostować to w pierwszym poście, że jest to jedynie rom JellyBean stylizowany na KitKata.

Jest to jedynie custom rom wersji JB 4.1.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi