Skocz do zawartości
Wyrwijajec

LG P990 za każdym razem uruchamia się w trybie recovery

Rekomendowane odpowiedzi

To recovery instaluje się jak system, wystarczy wybrać install zip from sdcard. U ciebie problem jest chyba z zapisem plików na partycjach systemowych skoro przy instalacji systemu lub innego recovery nie zmienia się ono. Możesz spróbować wykorzystać głupie rozwiązanie, ale może skuteczne. Zainstalować Froyo przez NVFlash i z niego postępować instrukcją do Androida 2.2 lub zainstalować smartflash'em oficjalnego ICS'a i z niego postepować instrukcją do Android 4.0. Rada moja nie jest wyszukana, ale nic lepszego do głowy mi nie przychodzi, kiedyś sam instalowałem w podobny sposób do poradnika CM 10.2 i problemów nie było żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie nie NVflash pomógł, nie wiem co bym bez Ciebie zrobił. Masz piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry.

Miałem ten sam problem. NVflash bardzo mi pomógł i już jest po sprawie. Niestety Android pozostaje ciagle w wersji 2.2 Froyo bo albo twierdzi że to już najnowsza wersja dla tego telefonu (P990) albo podczas próby aktualizacji wywala sie błąd. Ma ktos pomysł dlaczego tak sie dzieje? Próbowałem już wszystkich metod. Smartflash, LG Mobile Support Tool.

Ja już nie mam pomysłu. Właściwie tylko NVflash mi działa a chciałbym go podrzucić do nowszej wersji. Najlepiej najnowszej. Czy może w takim razie ma ktoś dostęp do NVflash V30 najlepiej open (bez żadnego brandowania tylko normalny od LG) na Polskę? (To jest chyba V30A jak dobrze rozumiem z tego co czytałem w internecie) Byłbym szalenie wdzieczny bo juz drugi dzień szukam w internecie i nigdzie nie ma tej wersji. A jesli nikt nie ma bo to już dość dawny telefon to może chociaż do wersji V20. Może wtedy coś załapie i wskoczy ma normalna aktualizacja.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź moje posty w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. próbowałem tego niestety nie wchodzą mi.

Pobrałem z Twojego linku wersję V30A_00.kdz (wersja dla Polski)

Przeczytałem że można z tego skorzystać przez smartflash, ale nie wiem jak to zrobić. Do metody NVFlash ten plik też nie pasuje. (albo ja nie umiem go urzyć)

Podczas aktualizacji przez LGMobile support tool program sie wykłada.

Tak samo przy Smartflashu.

LOG:

00:00.0 Sec :Download Start...
    00:02.0 Sec :We can't communicate with specific port

Ktoś na innym forum napisał żebym spróbował z bateria wewnątrz urządzenia i bez baterii. Niestety w obu przypadkach Smartflash identycznie wyświetla bląd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słabo czytałeś, więc zacytuje samego siebie:

Dodatkowo tutaj masz jeszcze listę, zwracaj uwagę na oznaczenie kodowe regionu. Druga, trzecia i czwarta litera w kodzie tworzą kod regionu jeśli się nie mylę np. V30A (APOLDW) - Polska, V30A (AHUNDW) - Węgry, V30A (ACZEBK) - Czechy. Mogę się mylić, więc doszukaj info w google. Poza tym poradnik instalowania plików .kdz znajdziesz na tym forum. ;)

Odnośnie ostatniego zdania, LINK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo CI dziękuję za pomoc i te linki które podesłałeś. Niestety nadal mi nie działa to w pełni. Próbowałem wiele razy na różnych opcjach i doszedłem już prawie do końca, ale jednak zawsze kończy sie niepowodzeniem.

Wykonuję wszystko krok po kroku i zatrzymuję się po:

8. Uruchomi się program LG do aktualizacji oprogramowania. Na ok. 15% pojawi się komunikat, że telefon nie jest podłączony. Odłączamy podłączony w trybie download telefon, wyjmujemy baterię i uruchamiamy go w trybie S/W upgrade.

Jest komunikat:

Problem with communication between Cell phone and PC

krótki zapis z logu:

13:09:57 : 0 - NotConnected.
    13:09:57 : 1 - Normal connect success
    13:09:57 : 2 - Emergency connect success
    13:09:57 : Phone Mode(1)
    13:09:57 : *****GetPhoneType Start*****
    13:09:57 : [011,700,147,062,092]Updating is not possible any longer due to a fatal error.\n\n[009,400,102,102,102]Disconnect from and connect the cable into your phone again and remove \nand install the battery and press the [009,700,102,102,102]'Restart'[009,400,102,102,102] button. This will resume the \nupgrade.\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\n\nPress the [009,700,102,102,102]Quit[009,400,102,102,102] button to stop the update. (_CheckPhoneType() Error)
    13:09:57 : !pUpgrade->StartProcessing ... PostMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR
    13:09:57 : Page_Error şÎşĐŔÔ´Ď´Ů
    13:09:57 : ż©±â´Â Retry şÎşĐŔÔ´Ď´Ů
    13:09:57 : OnStepMsg STEP_TYPE_ENV_ERROR delete m_pLGCyonUpdate

Ma ktoś pomysł o co może chodzić?

Nie wiem czy fakt że korystam z win8 a nie win7 ma jakiś wpływ na przebieg flashowania?

Edytowane przez MajsteR8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem pewien, ale to że korzystasz z win8 może mieć znaczenie, bo nie wiem czy twoje konto administratora posiada jednak pełne uprawnienia do uzyskania pełnej kontroli nad interfejsem USB. Moje rady to spróbuj na innym porcie USB, reinstall sterów od telefonu (ze strony LG), reinstall sterów APX. Jak nic nie da, to wgrać przez AIO nowy bootloader i wtedy znowu próbować wgrać kdz. Jak znowu nic nie da to może warto pomyśleć nad Custom ROMem zamiast oryginalnego systemu od LG (są również Custom ROMy bezpośrednio bazujące na oryginalnym ICSie). Próbuj i pisz, będę obserwował temat i pomogę. ;)

PS. Moich odpowiedzi spodziewaj się raczej w godzinach wieczornych/nocnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serdecznie dziękuję Ci za wszelką pomoc! Telefon sprzedałem z takim systemem jaki był (2.2.2) bo szkoda zdrowia na taką zabawę. Za dużo z tym zachodu.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.

Edytowane przez niuniek24w
    tematu nie zamkniesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi