Skocz do zawartości
wywrotka123

USB OTG w Motoroli DEFY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W polskiej części internetu nic nie znalazłem ( nic wartościowego) a w angielskiej większość wpisów odnosi się do tego wpisu USB Host mode on Motorola Droid

Ale wpierw po krótce napiszę po co to i do czego się może przydać. Jeśli by się udało włączyć Host mode to znaczy że możemy podpiąć urządzenie zewnętrzne do naszego USB ( kwestia sterowników ale podobno do większości są jakieś). Co to by mogło by być za urządzenie? Praktycznie wszystko to samo co do kompa, czyli klawiaturka, pad do grania, zewnętrzna kamera czy prozaiczny Flash ( mogłoby się przydać np na uczelni, podpinamy pamięć do telefonu i zgrywamy sobie z niej materiały)

Teraz powiem do czego udało mi się dojść:

Zgodnie z linkiem podanym wyżej przygotowałem sobie kabelek ( w pierwszym podejściu miałem dongla i kabel osobno, potem zmieniłem sobie na wersję połączoną wszystko w jednym kabelku).

Wyłączamy telefon

wpinam dongla

włączam telefon

po zniknięciu znaczka Motoroli wyciągam go

System startuje bezproblemowo jednak niema napięcia na USB i nie widzi żadnego urządzenia które do niego podłączam ( po restarcie telefonu wszystko wraca do normy)

Ze spostrzeżeń podzielę się jeszcze informacją, że w czasie startu telefonu z włożonym donglem pojawia się na nim 5V ( więc wiemy już że telefon może wystawić napięcie na USB - w internecie chodzą opinie że nie każdy telefon ma taką możliwość). Jednak po odłączeniu dongla napięcie znika i nigdy się już nie pojawia.

Na jednym forum znalazłem informację że jądro w DEFY nie wspiera tego rozwiązania, ja posiadam standardowy software 2.1 taki jak dawali w PLAY.

Chciałem się zapytać czy może któryś z użytkowników który ma zrobionego roota i wgrany jakiś inny soft ( np. 2.2 ) mógłby spróbować czy u niego ta metoda zadziała.

Osobiście nie jestem zwolennikiem rootowania i mam zerowe doświadczenie w tym temacie więc wolał bym uniknąć tego jeśli nie ma to przynieść żadnego efektu.

Jeśli ktoś jest z 3miasta to możemy się spotkać bo ja kabelki mam już zrobione.

Nie odpowiadam za ewentualne szkody powstałe w skutek różnych rodzaju prób.

PS. Jeszcze dwa słowa czemu się tak na to napaliłem, ponieważ link z początku posta mówi że na Motoroli Droid to działa, w necie jest kilka filmików jak ludzie mają podłączone kamerki czy pady i też działa. Zbliżają się wakacje i wydaje mi się że jest to fajna opcja dlatego poruszam ją tutaj na forum, jeśli znajdzie się kilku chętnych to na pewno szybko sprawdzimy wszystkie możliwości i dowiemy się czy jest to możliwe i jeśli tak to na jakim sofcie...

PS2. Przypomniało mi się jeszcze jedno, dla chcących wykonać dongla ( kabelek cały) zgodnie z tym rysunkiem https://sites.google.com/a/gowthamj.com/www/ to pamiętajcie że w standardowym kablu do telefonu pin 4 jest nie podłączony do niczego. Z tego powodu trzeba albo rozciąć kabel i pobawić się w polutowanie tam odpowiedniego przewodu albo kupić wtyczkę w sklepie ;)

To jeszcze dorzucę zdjęcia mojego kabla jak by ktoś nie wiedział jak podłączyć kabelki ( kolory są standardowe ) a te dwa sterczące kabelki robią za zworkę między pinami 5 i 4 które zwieram w czasie uruchamiania się telefonu a jak zniknie logo Motoroli puszczam.

http://img705.imageshack.us/img705/2557/2011060221543412.jpg

http://img89.imageshack.us/img89/194/2011060221561812.jpg

Edytowane przez wywrotka123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem też ten post ale myślałem że po roocie i zmianie systemu np na 2.2 zmienia się też jądro ( nie znam się na tych zmianach dlatego tu piszę)

A czy w związku z tym jest jakiś sposób by to zmienić czy jest to "niezmienialne" że to jądro jest takie a nie inne w tym modelu telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A czy w związku z tym jest jakś sposób by to zmienić czy jest to "niezmienialne" że to jądro jest takie a nie inne w tym modelu telefonu?

WTF :facepalm1:

Przecież quzo napisał, że nie da się tego zmienić bo jest zablokowany bootloader. Jak Motorola go odblokuję, to się będzie dało wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że ten temat padł .Chcąc go wskrzesić , zadam kilka pytań. Mianowicie , wiem że jest już możliwe podłączenie do naszej Defy myszki , klawiatury oraz pada USB . Oczywiście potrzebne do tego są , root i odblokowany botloader. Tylko teraz jak się do tego zabrać? Czy konieczne jest robienie swojego kabelka , takiego jak https://sites.google.com/a/gowthamj.com/www/ ten , czy wystarczy zwykła przejściówka Micro USB->USB ?

Mam nadzieję że w końcu doprowadzimy na www.forum.android.com.pl temat OTG w Motoroli Defy do końca.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

Zacznijmy od tego, zę:

1. nie mamy odblokowanego bootloadera i raczej nigdy go mieć nie będziemy

2. aby móc cokolwiek kombinować w tym kierunku trzeba mieć custom kernel a ten jest dostępny tylko na CM10 (wsyztskich)/ CM9 od eppiego

3. na chwilę obecną nikomu nie udało się wpłeni odpalić usb otg na defy

4. ale jest sznasa bo: http://quarx2k.ru/device-2012-12-06-230842.png

Więc jeśli nie jestes informatykiem i nie potrafisz wprowadzać zmian w kelnerze to nic nie podziałasz i zmieniony kabel nic ci nie da. A jak nie jesteś to trzeba czekać.

PS. A temat umarł ewnie dlatego, ze się nie da poki co

---------- Post dołączono o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

PS2. Jeśli jendak faktycznie już można podłącyzc myszkę do defy to przepraszam za błąd al nei słyszałem ot ym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

To zdjęcie jest z wrzucone w październiku (wtedy sesji nie ma ;P), a data z nazwy jest z lutego, więc raczej marne szanse żeby to działało tak tylko moim zdaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nic, przydatność tutka żadna

Defy with old android: 2.1 (Eclair), Kernel 2.6.29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi