Skocz do zawartości
jasionka

Nexus4 + bluetooth +VW Discover Media

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni użytkownicy, z uwagi na pierwszy mój post tutaj, proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Posiadam Nexus4 z andkiem 4.4.4. Jestem użytkownikiem VW GOLFA 7 z 2014 roku z nawigacją fabryczną Discover Media. Po sparowaniu Nexusa4 z urządzeniem nie pokazuje zdjęć kontaktów osób dzwoniących jak również nie działa pełne zarządzanie telefonem. Gdy ktoś do mnie dzwoni :

1)Chcę aby wyskoczyło zdjęcie, które mam przypisane do kontaktu. W telefonie pokazuje a w navi nie.

2) Gdy odbieram telefonem a połączenie jest aktywne - telefon samoczynnie przechodzi na rozmowę przez słuchawkę - jest to bardzo ważne dla mnie.

Z strony VW.de ściągnąłem listę kompatybilności telefonów z urządzeniem (krótko mówiąc co działa a co nie) - trochę głupie aby zmieniać telefon tylko po to by było w pełni kompatybilne. Na liście widnieje NEXUS 4 NEXUS 5 jako że te funkcje nie działają, jak również telefony marki LG. Wczoraj sprawdziłem Z3, S5 wszystko działa. Napisałem więc maila do LG (wsparcie techniczne) i otrzymałem informację że problem nie tkwi w urządzeniu o dziwo, ale w oprogramowaniu producenta. Więc pytanie do Was? Kto by mi pomógł się z tym uporać - może nie jestem jakimś specem - ale powinienem sobie poradzić gdyby ktoś z Was zechciał mnie poinstruować ;) Podejrzewam że problem jest w oprogramowaniu.....

Proszę MODów o wyrozumiałość jeśli źle zamieściłem tego posta...

pozdr.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

gdzieś jest temat, w którym poruszony już byłe ten temat. Na 4.3 chyba wszystko działało, jest to błąd kitkata. Oby w kolejnej aktualizacji to poprawili, bo często są zapytania o to z tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli kolejna ułomność KK na którego czekałem jak na zbawcę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko obawiam się, że wsparcie dla N4 się skończy - szkoda że napisałem do Googla i odpowiedzi nie mam od 2 miesięcy - myślicie że da radę to zmienić? S4 na KK pracuje normalnie więc możliwość jest ;) tylko jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nexus 4 dostanie 5.0 Lollipop. Jeszcze kilka tygodni i przyjdzie aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok Dziękuje za info tylko cały czas martwi mnie fakt że Android 4.4 w Sony Z3 działa a Android 4.4 w Nexusie nie działa..... chyba wina tkwi w ROMie a nie w Andku ale nie mi to oceniać poczekam na lolipopa ale mam mieszane nadzieje z tym związane. Gdyby ktoś wpadł na pomysł proszę o info.

pozdr.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi