Skocz do zawartości
jacol903

Program Motorola Software Update nie może zidentyfikować tego urządzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni próbuje sprawdzić update do DEFY za pomocą MSU(Motorola Software Update)

przy pierwszym kroku CONNECT

Program Motorola Software Update nie może zidentyfikować tego urządzenia. Spróbuj ponownie.

IMEI Number: N/A

Numer modelu: N/A

Operator:: N/A

No poprostu do szału mnie to doprowadza :mad::hyhy::krzeslem:

Pewnie jeszcze nie ma aktualizacji dla polski do FROYO ,ale jak mi nie wykrywa nawet telefonu no to będzie pewnie kicha z FROYO

Czy ktoś ma pomysł co mam zrobić ??

jeszcze tak na zakonczenie przeinstalowałem MSU .... i też nie pomogło

MDI(Motorola Driver Installer) CLEAN AND REINSTAL :( też nic nie pomogło

Pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andik

A po podłączeniu telefonu wykrywa Ci go program do zarządzania Motką? Mnie się pojawia w Tray'u MotoHelper. Widać też, że Windows wykrywa pamięć masową.

Jeżeli taki efekt nie zachodzi sprawdź, czy system w ogóle widzi telefon poprawnie. W menedżerze urządzeń powinien być adapter w dziale karty sieciowe, modem w modemach i jedno urządzenie MB525 w Portable Devices (angielska nazwa nawet w polskiej lokalizacji - MS rulez).

Jeżeli tego nie ma przeinstaluj driver do Motki.

Po czymś takim MSU wykrywa telefon, ale nie od razu. najpierw trzeba go podłączyć odczekać, aż Winda wszystko wykryje i zainstaluje, wszystkie pytania czy przeglądać dysk itp wyskoczą. Dopiero później odpalasz program Motorola Software Update i cierpliwie czekasz. Nie będzie wskaźnika, ani żadnej innej informacji o tym,. że wykrywanie jest w toku. Trwa to nawet do 60s. Możesz też najpierw włączyć MSU, a potem telefon podłączyć do kompa. Wtedy zajmie to wiele więcej czasu.

Sprawdziłem czy Debugowanie USB w telefonie wpływa na zachowanie MSU, ale nie stwierdziłem różnic przy włączonym i wyłączonym trybie.

// Edyta

mam wersję MSU C01.16.10. Sprawdź czy masz aktualną :) Aczkolwiek mnie wyskoczył Copywright © 2066, ale pamiętam, że program mi się aktualizował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - komp nie wykrywa Twojego telefonu? Jeśli tak, to miałem podobny problem i koledzy na forum mi pomogli :-) Jeśli masz jakiegoś task killera to pamiętaj żeby nie zabijać procesu "usb". Żeby przywrócić ten proces po prostu wyłącz i włącz telefon. Może akurat to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - komp nie wykrywa Twojego telefonu? Jeśli tak, to miałem podobny problem i koledzy na forum mi pomogli :-) Jeśli masz jakiegoś task killera to pamiętaj żeby nie zabijać procesu "usb". Żeby przywrócić ten proces po prostu wyłącz i włącz telefon. Może akurat to pomoże.

Mam task killera dokładnie OPEN ADVANCED TASK KILLER - staram się go w ogóle go nie używać tylko w przypadkowych sprawach :)

Wydaje mi się, że usłucha chodzi poprawnie USB. Ponieważ mam dostęp do pamięci masowej i do portalu jeśli go przełączę.(która usługa albo aplikacja ma chodzić żeby wykrywało urządzenie)

---------- Post dołączono o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

A po podłączeniu telefonu wykrywa Ci go program do zarządzania Motką? Mnie się pojawia w Tray'u MotoHelper. Widać też, że Windows wykrywa pamięć masową.

Jeżeli taki efekt nie zachodzi sprawdź, czy system w ogóle widzi telefon poprawnie. W menedżerze urządzeń powinien być adapter w dziale karty sieciowe, modem w modemach i jedno urządzenie MB525 w Portable Devices (angielska nazwa nawet w polskiej lokalizacji - MS rulez).

Jeżeli tego nie ma przeinstaluj driver do Motki.

Po czymś takim MSU wykrywa telefon, ale nie od razu. najpierw trzeba go podłączyć odczekać, aż Winda wszystko wykryje i zainstaluje, wszystkie pytania czy przeglądać dysk itp wyskoczą. Dopiero później odpalasz program Motorola Software Update i cierpliwie czekasz. Nie będzie wskaźnika, ani żadnej innej informacji o tym,. że wykrywanie jest w toku. Trwa to nawet do 60s. Możesz też najpierw włączyć MSU, a potem telefon podłączyć do kompa. Wtedy zajmie to wiele więcej czasu.

Sprawdziłem czy Debugowanie USB w telefonie wpływa na zachowanie MSU, ale nie stwierdziłem różnic przy włączonym i wyłączonym trybie.

// Edyta

mam wersję MSU C01.16.10. Sprawdź czy masz aktualną :) Aczkolwiek mnie wyskoczył Copywright © 2066, ale pamiętam, że program mi się aktualizował.

mam wersję MSU C01.16.13. czyli nowszą niż ty :(

Tak wykrywa mi program do zarządzania Motorolą.

Nie pojawia mi się Tray'u MotoHelper.

Windows wykrywa pamięć masową.

Jeżeli tego nie ma przeinstaluj driver do Motki.(Czy odinstalowanie z programów i od nowa zanstalowanie motorolli helper to też mi przeinstalowuje sterowniki ??(coś takiego zrobiłem))

---------- Post dołączono o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Zainstalowałem na laptopie 5 minut temu i wykrył mi telefon od razu. Czyli coś z sterownikami :(.

- spróbuje odinstalować wszystko z motorolą związane i zainstalować na nowo :(. Mam nadzieję, że to pomoże.

Idę oglądać mecz POLSKA - BRAZYLIA :D:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten sam problem.

Drajwersy odinstalowane i przy podłączeniu telefonu zainstalowane na nowo.

Task killer wyłączony.

Przy odpaleniu programu pojawia mi się informacja, że nie można zidentyfikować urządzenia. Robię dokładnie tak, jak kolega wyżej napisał. Łącze się przez PORTAL I NARZĘDZIA, czekam, aż telefon się bujnie na PC, wszytsko się uruchom, MOtka w trayu w windowsie, Phone Portal, zatwierdzi i odpalam MSU. Chwilę się bungluje i gotuje i wywala błąd. Po zamknięciu programu telefon się restartuje.

Coś trzeba włączyć w opcjach, by się dokonała aktualnizacja?

Mam GO LAUNCHER to może przeszkadzać?

Przydałaby się informacja co robić i dlaczego tak się dzieje.

Dodam, że telefon bez żadnego roota. Czysty i oryginalny soft.

Pozdrawiam.

EDIT#1

Na stacjonarnym mam XP i nie mogę się połaczyć, na lapku mam 7 HB i nigdy nie miał styczności z telefonem i aktualizacja ruszyła, znaczy telefon się połączył. Oo

Edytowane przez qwercik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam ten sam problem.

Drajwersy odinstalowane i przy podłączeniu telefonu zainstalowane na nowo.

Task killer wyłączony.(...)

qwercik też tak mam i do tej pory nie mogę odpalić ten program na stacjonarnym żeby wykrył mi poprawnie telefon :( stawiam że coś blokuję Windowsem tylko co ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oosmy

Witam.

Mam ten sam problem co Wy. Niestety nie mam mozliwosci probowania na innym komputerze aktualnie. Czy ktos juz moze wymyslil co zrobic, zeby msu wykrywal ten telefon? Bo nie moge zainstalowac aktualizacji oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Sprawdź czy masz zaznaczoną opcję Debugowanie USB w Ustawienia->Aplikacje->Dla programistów.

U mnie to zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oosmy

próbowalem zarowno z zaznaczona jak i z odznaczona, wiec to chyba nie to :/

probowalem tez odinstalowac oprogramowanie motoroli razem ze sterownikami i zainstalowac od nowa - tez bez skutku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Makhi

Witam mam ten sam problem, dodatkowo superoneclic też mi nie wykrywa telefonu. Chciałem wgrać nowy rom a nie mam jak.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi