Skocz do zawartości
Regesor

Czy można uzyskać roota na I9300 z fabrycznym 4.3 za pomocą Framaroot bądź Towelroot?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zjadajcie mnie, ale niestety muszę zadać to pytanie. Od wczoraj szukam jednoznacznej odpowiedzi i już lekko ciśnienie mi wybija. Trafiłem jedynie na jakieś przebłyski postów, których treści wzajemnie się wykluczały. Nie chcę bawić się w Odina i flashowanie, bo za duża ze mnie ciapa i nawet w tyłku potrafię palec złamać z kolei jeszcze jeden dzień bez możliwości wywalenia na stałę pewnych usług ciążących w tle, a odwiozą mnie na oddział zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukeSw

Z tego co wiem, Towelroot nie działa na procesorach Exynos.

Ja używałem SkipSoft Unified Android Toolkit, który prowadzi krok po kroku i ma "wbudowanego" Odina. Bez flashowania chyba się nie da zrootować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justice

@Regesor Flashowanie Odinem jest prostsze, nie ma co kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Justice Ten żart mnie jakoś nie rozbawił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sewaj

Przez odin zainstaluj philz custom recovery, tam będzie opcja root, po resecie zainstaluj supersu z Google Play i wsio.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucas90

@ Regesor

Wydaje mi się że to nie był żart tylko prawda. Roota za pomocą odina zrobisz w 5min i jeszcze zdążysz odpocząć :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Justice

@Regesor To nie żart, mówię poważnie.

Wydawało mi się też swego czasu (zanim coś modowałem) że to trudne etc.

Ale z poradnikiem krok-po-kroku (a takowy na forum) to jest 5 kliknięć i około 30s roboty.

Trzeba to potraktować jako instalację programu, trzeba akceptować warunki, przeczytać co piszą i klikać dalej :)

A powyższe programy robią to znacznie dłużej i z tego co się orientuję - gorzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Zarówno Framaroot jak i Towelroot korzystają z tzw. exploitów czyli dziur, najczęściej kernela lub programów trzecich, które umożliwiają "zbruteforceowanie" powłoki roota, a następnie wykonanie komend na prawach superusera, w tym wypadku wrzucenia binarki su i praw, tak żeby root był "stały".

Używając exploita, czyli doprowadzając kernel lub core komponenty androida do stanu zawału bliskiego całkowitej eksterminacji ryzykujesz W CH*J bardziej niż używając Odina. Wystarczy, że aplikacja lub kernel przez użycie twojego exploita pomylą się np. w przesuwaniu pamięci i zapiszą aktualnie zapisywany plik nie na kartę sd, tylko np. do bootloadera, czyli bloku mmcblk0p1. Po tym zabiegu będziesz miał bardzo kosztowną cegłę, którą przez własną głupotę doprowadzisz do takiego stanu.

Jak chcesz tak ryzykować nie używając znajdującego się pod ręką programu służącego do flashowania OD SAMEGO SAMSUNGA, bez używania dziur, to już twoja sprawa. Jestem zwolennikiem selekcji naturalnej, i nadal stwierdzam, że rooty i romy nie są dla wszystkich ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi