Skocz do zawartości
buth11

Zasięg strasznie pływa, raz są 4 kreski HSDPA, a za chwilę brak zasięgu.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pecha do co LG, najpierw dwa razy serwisowana G2 na GPS teraz moja G3 odmawia posłuszeństwa...

Zauważyłem jakiś miesiąc temu, że data w orange permanentnie działa w trybie EDGE. Byłem akurat na terenach gdzie taka sytuacja moga mieć miejsce, więc jakoś niespecjalnie się tym przejąłem. Dziwiło mnie tylko to, że czasami jednak to LTE się pojawiało To samo było przy operatorze PLAY. 

Wątpliwości nabrałem kiedy byłem już na terenie mocno zurbanizowanym, gdzie nie było mowy, żeby spaść niżej niż HSPA. Kiedy w telefonie włączona była data i akurat była w trybie LTE, to po 2-3 minutowej rozmowie, połączenie było zrywane i przełączane do 2G, tryb daty EDGE. Próba wymuszenia działania tylko w 3G kończy się komunikatem brak dostępnej sieci. Powrót do ustawien domyslnych 2G/3G/LTE powoduje ze raz telefon wskakuje na 2G albo na LTE nigdy na 3G. To się dzieje na karcie ORANGE.

Na karcie PLAY za to, data działa w LTE, ale próba dodzwonienia się na G3 kończy się komunikatem abonent czasowo niedostępny. Dopiero kiedy wyłącze transmisje danych otrzymuje sms ze ktos probowal sie dodzwonic. Proba wymuszenia dzialania w WCDMA konczy sie komunikatem o niedostepnosci sieci a powrot do ustawien 2G/WCDMA/LTE powoduje, że w ogóle nie łapie zasięgu ale i też nie ma komunikatu o braku sieci, kręci się kółko przy paskach od zasięgu.

Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Tel restartowany do fabrycznego stanu, sw. aktualny (lollipop) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Cos z antena od 3G lub uwalony modul na plycie glownej. Tylko serwis.

Wysłane z mojego LG-D855

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam problem z "falującym" zasięgiem w miejscach gdzie zasięg jest słabszy. Kiedy telefon leży to potrafi pokazać 4 kreski a za chwilę 1. Oólnie ma bardzo słaby zasięg gdzie w innym tel mam 3 kreski g3 jedną. Czy ktoś oddawał go z tego powodu do serwisu? Naprawili to czy po prostu ten typ tak ma. Moim zdaniem w tel za takie pieniądze nie powinno to być normalne. Pomimo tych wszyskich bajerów to służy przede wszyskim do rozmów i zasieg powinien byc jak najlepiej dopracowany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem opisany wyżej, telefony sieci Orange i mega pływający zasięg. Pytanie czy to kwestia softu, pytanie do innych użytkowników na jakiej wersji teraz pracujecie. Ja mam 20h, być może to kwestia tylko programowa, wrzucę flashem wcześniejszą wersje i sprawdzę jak działa

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dszymek

Podbijam do kolegow wyzej odnosnie plywajacego zasiegu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

I co my mamy napisac? Czy ktos siedzi z nas w Waszych telefonach zeby zdalnie zdiagnozowac? Ja mam 20h i nie plywa mi synal wogole na gsm/3g/lte. To raczej nie wina softu a sprzetu.

Wysłane z mojego LG-D855

Edytowane przez marcinb24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj zdecydowalem od nowa zainstalowac soft, 20 h kdz, jestem pod wrażeniem poniewaz problem praktycznie ustal, 3G trzyma na pełnym zasięgu i ani na chwile nie spadnie,nawet z lte sie połączył na slabym zasiegu przy jednej kresce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Podaj link z softem który wygrałeś jak możesz.

Edytowane przez niuniek24w
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

Najpierw sprawdziłem tel po numerze IMEI, potem wgrałem wskazany plik kdz, zgodnie z instrukcją na tej stronie

Dzisiaj miałem znowu małe zawirowania z zasięgiem ale jedna rzecz ktora u mnie ma na to wpływ. APN internetu i mms, poniewaz to co soft sam rozpoznaje a tymi ktore mozna ściągnąć z sieci Orange. Siec daje protokol APN IPv4 natomiast soft domyślnie ustawia IPv6 i na tym drugim wszystko dzila bardzo dobrze

Edytowane przez guliwerek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradził sobie ktoś z tym problemem, wysyłał do serwisu, naprawili to i w jaki sposób, co wpisali w karcie gwarancyjnej? Mój telefon z powodu jak w temacie był w serwisie i po powrocie stwierdzili że nie zaobserwowali żadnej usterki, ale dbając o klienta wgrali najnowsze oprogramowanie chociaż najnowsze nie było. W miejscach w których bywam, stary telefon nigdy nie miał problemu z zasięgiem a poza tym zasięg raz 4 kreski za chwilę 1. Porównywałem z innymi telefonami, zmieniałam kartę sim sprawdzałem go na różne sposoby i dalej ten sam efekt. Po zakończonej rozmowie zasięg z 5 kresek potrafi spaść do 1 kreski. W telefonie tej klasy nie powinno to mieć miejsca, tym bardziej że pomimo tych wszystkich bajerów zasięg to podstawa, bo przede wszystkim jest to telefon. A i jeszcze wyskakujący średnio 2 razy dziennie komunikat: niestety, Ustawienia została zatrzymana. PIERWSZY I OSTATNI TELEFON FIRMY LG.

Edytowane przez xukashx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi