Skocz do zawartości
JaW

HTC Sensation - pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

JaW

Od kilku dni bawię się nowym nabytkiem - HTC Sensation.

Sprzęt prezentuje się świetnie, jeśli chodzi o jakość wykonania oraz ogólnie pojętą wygodę użytkowania. Jest płaski, z łagodnymi krawędziami, świetnie leży w dłoni, można swobodnie pisać smsy kciukiem.

Zaskakuje mnie na plus bateria, ale to jeszcze zbyt krótko, aby napisać coś więcej, jednak myślę, że będzie dobrze :)

Płynność i szybkość działania - super. Nic nie tnie, nie wiesza się, reakcja na dotyk natychmiastowa i bardzo precyzyjna.

Jakość dźwięku w słuchawkach bardzo dobra, żadnych uwag, głośność również. Zewnętrzny głośniczek też daje radę.

Ekran - poezja. Rozdzielczość qHD na 4.3 calach jasnego, kontrastowego ekranu daje obraz ostry, wyraźny i o dużym obszarze widocznym. Przeglądanie netu czy czytanie dokumentów jest wygodne jak nigdy przedtem. Widoczność w słońcu - dobra, można bez trudu zobaczyć co jest na ekranie.

Wady - wydaje mi się, że bateria ładuje się dosyć długo. Poza tym aparat fotograficzny jest tradycyjnie już w sprzętach HTC niezbyt dobry, słaba ostrość i wyprane kolory.

W miarę poznawania sprzętu dopiszę następne punkty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bawiłem się dziś Sensatio przez kilka minut i telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo sporej wagi, wcale jej się nie odczuwa, i telefon perfekcyjnie leży w ręce. Aparatem wykonałem jdno zdjęcie i wyglądało bardzo dobrze. Teraz już druga osoba mówi mi, że nic specjalnego.

Wrzuć proszę jakieś zdjęcia wykonane tym aparatem jeżeli est taka możliwosć. We wsyztskich recenzjach piszą, że optyka poprawiona, a samplwoe zdjęcia z chip.pl wyglądają znakomicie. Denerwuj mnie ta odmienność opinii, bo jakość aparatu moze zadcydować nad moim wyborem SGS II vs Sensation.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bawiłem się dziś Sensatio przez kilka minut i telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Mimo sporej wagi, wcale jej się nie odczuwa, i telefon perfekcyjnie leży w ręce. Aparatem wykonałem jdno zdjęcie i wyglądało bardzo dobrze. Teraz już druga osoba mówi mi, że nic specjalnego.

Wrzuć proszę jakieś zdjęcia wykonane tym aparatem jeżeli est taka możliwosć. We wsyztskich recenzjach piszą, że optyka poprawiona, a samplwoe zdjęcia z chip.pl wyglądają znakomicie. Denerwuj mnie ta odmienność opinii, bo jakość aparatu moze zadcydować nad moim wyborem SGS II vs Sensation.

aparat w sensation nie ma żadnego porównania do sgs.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Wrzucenie zdjęć na jakiegoś imageshacka niewiele da, bo zostaną automatycznie zmniejszone, a zdjęcia ocenia się w pełnym ich rozmiarze, takie mogę wysłać chętnym na maila.

Generalnie w Sensation (w innych aparatach komórkowych także) już niewielkie podniesienie ISO skutkuje rozmyciem szczegółów. Zdjęcia prezentują się świetnie na ekranie telefonu, jednak po przeniesieniu do komputera widać ich wady. Można użyć Photoshopa, zmniejszyć fotkę, wyostrzyć, podnieść kontrast i kolory, no ale chyba nie o to chodzi.

Do SGS ani SGS2 nie porównywałem, więc się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak wygląda skalowanie gier i aplikacji na ekranie qHD? W ogóle czy wszystkie gry i aplikacje działają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Spotkałem jedną grę która działała w okienku. Kilka innych bez zarzutu, smakowanie na cały ekran. Aplikacje jak do tej pory skazują się wszystkie. Inna sprawa, że nie odnalazłem zbyt wielu gier, może około 10 w sumie, plus jakieś 30 różnych aplikacji. Nie sądzę jednak, aby skalowanie było jakimś problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@polskawiocha - jakiś argument, czy po prostu są słabsze bo Ty tak mówisz? Porownalem bezpośrednio i zdjęcia z Sensation wydawały się lepsze.

@JaW ją poproszę o te zdjęcia ;) [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Fotki powysyłane - sami zobaczycie, ze aparat mógłby być lepszy :)

Dzis kilka godzin korzystałem z Sensation do przeglądania netu - połączenie 2G, Opera Mini. Duży widoczny obszar strony internetowej sprawia, że przeglądanie staje się o niebo wygodniejsze, niż przy niższych rozdzielczościach. To było dla mnie priorytetem i cel został osiągnięty. Bateria wytrzymała ten mini-maraton, po kilku godzinach (moze w sumie 6 godzin korzystania) pokazywała jeszcze 30% - zadowala mnie to, tym bardziej że nie przyciemniałem ekranu i nie wyłączałem widgetów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz coś więcej o głośniku zewnętrznym, jest lepiej niż w poprzednich modelach ? Dodatkowo proszę o info ile na wstępie masz wolnej pamięci do instalacji aplikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Po zainstalowaniu kilkunastu aplikacji i gier mam obecnie 177 MB pamięci w użyciu oraz 0.98 GB pamięci wolnej.

Jeśli chodzi o głosnik, to brzmi bardzo czysto i przyjemnie, ale niekiedy za cicho. W normalnych warunkach można spokojnie oglądać filmy, a dźwięk dzwonka roznosi się daleko, jednak na głośnej ulicy może być różnie. Do Nokii E90 na pewno mu trochę brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi