Skocz do zawartości
JaW

HTC Sensation - pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

yogis

No a jak wyglada sprawa z batetria? Pisales ze jestes pozywtywnie zaskoczony, ale przybliz prosze ile trzyma srednio twoja bateria i przy jakim uzytkowaniu.

Samsung posiada wiele bledow, slaba bateria jest jednym z nich.

Sent from my HTC Dream using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Nie wiem czy można tak nawet "na oko" określić czas pracy na baterii, warunki eksploatacyjne zazwyczaj bardzo się różnią. Dla mnie najważniejsze jest, aby smartfon wytrzymał kilka godzin przeglądania neta poprzez 2G i Operę Mini - tutaj Sensation radzi sobie bardzo dobrze. Ma wyraźnie dłuższy czas pracy niż używane przeze mnie Motorole Milestone (MM oraz MM2), a jeszcze nie powyłączałem wielkich widgetów i cały czas mam aktywne Sense 3.0 - zaczyna mi się podobać ten interfejs i jakoś nie ciągnie mnie do powrotu do ADW EX.

Wracając do baterii - myslę, że przy intensywnym użytkowaniu jest w stanie wytrzymać dłużej, niz wynosi przeciętny czas pracy smartfonów - dla mnie to świetna sprawa i uznanie dla HTC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć JaW, czyli ekran jest w porządku, a nie tak jak oszołomieni recenzenci, besztają go i porównuja do zwykłego lcd ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Prophet40 - ekran jest rewelacyjny, to największa zaleta Sensation. Właśnie dlatego kupiłem ten sprzęt i nie zawiodłem się - wysoka rozdzielczość = większy obszar widoczny np w przeglądarce, czyli wygoda i komfort w necie. Świetna ostrość, dobry kontrast, czcionki wyraźne, dobra widoczność w słońcu, dobre kąty widzenia. Owszem, AMOLED-y mają głebszą czerń i bajeranckie kolory, ale ile można się tym jarać i do czego to się przydaje? Miałem AMOLED-a, mam styczność z SGS kolegi - po kilku dniach przestaje się zauważać te zalety, natomiast zalety wyższej rozdzielczości w Sensation będziesz doceniać zawsze, bo przekłada się to na codzienną praktykę, na wygodę uzytkowania smartfona.

hironim - sygnał WiFi wydaje mi się rzeczywiście nieco słabszy, niż w Milestone 2, natomiast nie zauważyłem osłabiania sygnału podczas rozmów czy przeglądania netu. Jest o tym wątek na xda, wychodzi na to, że kiedy ktoś się postara, to łapiąc szczelnie dłonią telefon osłabi trochę sygnał, ale to tyczy się chyba wszystkich smartfonów, a nie tylko Sensation :)W normalnym użytkowaniu problemu nie zauważyłem. Bluetootha nie sprawdzałem, praktycznie nie uzywam tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki JaW, mnie osobiście wyświetlacze w samsungach, w ogóle nie podniecają, są przekoloryzowane, dla mnie to minus, dla innych zaleta. Zapytałem Cię o jakość ekranu w sensation, bo poczytałem troszkę w necie tendencyjnych opinii recenzentów ( którzy być może są na prowizji u Samsunga ) i nie do końca chciało mi sie w to wierzyć, co niektórzy wypisują. Znam ekrany SLCD i są naprawdę dobre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich. :)

Byłem dzisiaj w Saturnie i rozważałem wybór między HTC Sensation a Samsungiem Galaxy s2.

Testów czytałem wiele.

Ale mam pytanie, jak płynność działania u Ciebie na HTC? Przeglądanie internetu, ściąganie z marketu?

- Nic nie zwalnia?

- Jak CI się pisze sms'y?

Mam obecnie Hero i zastanawiam się jaka jest różnica na większym ekranie. Tak samo jak zasięg który mój Hero łatwo traci.

Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Płynność działania jest bez zarzutu, nic nie muli i nie przycina. Na WiFi Opera Mobile czy też natywna przeglądarka smigaja jak błyskawice. Neta 3G czy też 4G nie mam, więc korzystam z Opery Mini na 2G i też jest bardzo szybko.

Pisanie na qwerty jest szybkie, korekta działa poprawnie. Jedyną wadą jest to, że pozioma klawiatura wraz z polem tekstowym zasłaniają cały ekran - ale taki urok smartfonow bez sprzetowej qwerty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich. :)

Byłem dzisiaj w Saturnie i rozważałem wybór między HTC Sensation a Samsungiem Galaxy s2.

Testów czytałem wiele.

Ale mam pytanie, jak płynność działania u Ciebie na HTC? Przeglądanie internetu, ściąganie z marketu?

- Nic nie zwalnia?

- Jak CI się pisze sms'y?

Mam obecnie Hero i zastanawiam się jaka jest różnica na większym ekranie. Tak samo jak zasięg który mój Hero łatwo traci.

Z góry dziękuję za odpowiedź. ;)

Też dzisiaj byłem w Saturnie, w Krakowie i nie widziałem Sensation ani SII.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Saturn w Galerii Krakowskiej.

Owszem, na wystawce nie ma, ale w tych szafeczkach przeszklonych na dole są.

Oba można zobaczyć, włączyć i zobaczyć jak działają. Miły Pan z obsługi zalogował się na nich do wi fi.

Galaxy nie ma tylko zdjętej osłony z szybki więc niestety nie zobaczyłem do końca jak z działaniem jego ekranu. :)

Wiadomo jednak, że takie sklepowe oglądanie nijak się ma do odczuć z dłuższego użytkowania. Ja miałem na początek wrażenie ze na SII gorzej mi się wprowadza tekst, że w tym samym miejscu Sensation miał lepszy zasięg wi fi ale można było zauważyć większe "lagi" podczas przeglądania zawartości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi