Skocz do zawartości
sarzyk

soft a możliwości techniczne w Hero

Rekomendowane odpowiedzi

sarzyk

witam ostatnio tak sie zastanawiałem bo ma wyjsc nowy soft 2.1 dla hero ale czy aby na pewno jest na co czekac.

czytałem duzo o prockach jakie to sa w hero i ze sa "stare" kiepskie wolne itd itd... i to mnie dziwi 528MHz to przeciez nie mało wiec w czym problem w sumie pamieci przeciez tez nie ma tak mało wiem wiem to nie jest przeciez N1 ale mimo to.

Porównujac procek hero do np. Iphone 3G tam był procek 624MHz ale obnizone jest jego taktowanie do 412MHz wiec jak na moje oko to raczej kwestia optymalizacji softu a nie sprzetu.

Ale moze sie myle i tutaj chciał bym poznac Wasze opinie na temat sprzetu w hero i jak on sie ma do softów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    picion

Bardzo ciekawy temat poruszyłeś. Według mnie w nieodległej przyszłości będzie można oglądać na Hero filmy w divix w pełnej płynności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sarzyk

witam własnie ja tez tak mysle chyba ze komus na tym nie bedzie zalezało.

Do zastanowienia zmusiły mnie filmy porównujace N1 z iphone 3GS na korzyść N1 wiem wiem wiecej Hz na procku i pamieci ale ja uwazam ze to bardziej kwestia softu.

Bardzo podobaja mi sie tapety live z N1 i ciekawe czy nie beda za bardzo mulic jest CKDroid ale te softy oprócz modaco sa bardzo zbugowane a modaco to tylko 1.5:/

Tam niby te live wallpapers działa ale szkoda gadac jak.

Biorac pod uwage polityke HTC twierdza ze Tatoo i G1 nie uciagnie 2.x to jjestem raczej pewny ze nastepny update do hero bedzie ostatnim po za tym mysle ze raczej softów nie optymalizuja tylko zastepuja je nowszymi telefonami a w nich nowsze softy no ale ja juz sie z tym pogodziłem:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Odnośnie live wallpapers jest jeszcze KaguDroid 1.1: http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1918

Jak dla mnie stabilniejszy i szybszy. LoxDev zrobił naprawdę niezłą robotę ;)

Sorry za offtop ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    picion
    (...)jestem raczej pewny ze nastepny update do hero bedzie ostatnim (...)

Mam nadzieję, że nie. W takiej sytuacji HTC bardzo by mnie zawiodło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym się wcale nie zdziwił. Polityka HTC jest jedną z najgorszych możliwości, jakie firma może wybrać. Gdyby to był Samsung, którego telefony są popularne i stosunkowo niedrogie to może jeszcze bym to zrozumiał, ale HTC robiło i robi telefonu biznesowe. Drogie i podobno porządne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam nadzieję, że nie. W takiej sytuacji HTC bardzo by mnie zawiodło...

Tak, ale niestety obserwując jak się zbierają do pierwszego updatea można mieć pewne wątpliwości czy dalej wszystko będzie szło gładko. Mam nadzieję, że nie będzie powodów do obaw, ale nigdy nie wiadomo. Firma wypuściła już produkt, zarobiła, więc zajmuje się kolejnymi, no bo kto w sumie będzie płacił ich programistom, żeby za free dawali nam kolejne updatey? Niby powinno im zależeć, żeby utrzymać klientów, ale…

Wg mnie dobrze by było, gdyby uznali, że nie chcą dalej wypuszczać aktualizacji, żeby chociaż upublicznili najważniejsze części kodu, dzięki którym maniacy z forum htcpedia i temu podobnych mogliby wypiekać lepiej działające systemy.

Wracając do wątku głównego: wydaje mi się, że Android ogólnie trochę cierpi ze względu VMa, którego używa, a który nie ma włączonego JITa. Z tego co wiem jest (od wersji 2.0), ale nie jest on standardowo odpalony, bo najprawdopodobniej nie jest jeszcze dopracowany. Nie oszukujmy się, ale każda kolejna warstwa abstrakcji musi mieć wpływ na ogólną szybkość działania systemu. Owszem programuje się wygodnie, ale zawsze implementacja na niższym poziomie będzie chociażby minimalnie wyprzedzać VMy. iPhone na przykład, oprócz tego, że używa objective-c to jeszcze używa go bez GC, a to w przypadku Androida potrafi być bólem. ;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli narzekacie na htc to zobaczcie na biznesowe nokie i te multimedialne. Jeżeli chodzi o updatey to wszędzie jest tak samo. W SE też tak jest nowe funcje w sofcie= nowy telefon, a jeżeli jest jakiś sprzęt bardzo popularny, to się wypuści update tylko po to, żeby ściągnąc jeszcze trochę nabywców tego sprzętu. Prawa rynku. To tylko motorola zarobiła fortunę na v3 przez lata nic nie zmieniając i wypuszczając softy, ale tego chciał rynek a teraz co? na wszystkich forach ludzie piszą ja chce n1 czekam na bravo kupie jak wyjdzie. To po co poprawiać już dobre jak nikt tego już nie chce, a można zarobić na nowym lepszym sprzęcie?

Żeby były updatey musiałyby być one dodatkowo płatne, a to się nie opłaca, bo i tak ktoś obejdzie zabezpieczenia i będą free.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    picion

Czyli Android 2.1 będzie ostatnim w Hero?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli Android 2.1 będzie ostatnim w Hero?

że oficjalnym – wielce prawdopodobne. zawsze można się później przerzucić na inną kuchnię. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi