Skocz do zawartości
Marcin

Unbrick LG G3 czyli jak postawić telefon po jego uwaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin

Przy okazji uwalenia swojego G3 postanowiłem napisać jak uratować nasz G3 w przypadku nie podniesienia się po nieudanym wgraniu ROMu bądź innej modyfikacji.

Nie ponoszę odpowiedzialności za całkowite uwalenie swojego telefonu (chociaż po moich przygodach stwierdzam, że chyba nie da się całkowicie uwalić)

1. Wchodzimy na stronę LG G3 Stock Factory Firmware | LGG3Root.com

2. Pobieramy firmware plus plik DLL odpowiedni dla swojego G3

3. Wypakowujemy ściągnięte pliki w dajemy najlepiej do jednego katalogu

4. Ściągamy LG Flash Tool i rozpakowujemy Download Tools/Flashtool/Setup_LGFlashTool_1.8.1.1023.zip at StockROMs.net

5. Uruchamiamy instalkę LG Flash Tool

6. Po zakończeniu instalacji odznaczamy Run LGFlashTool

7. Z programem LG Flash Tool otrzymaliśmy również plik MegaLock.dll który należy skopiować do folderu C:\LG\LGFlashTool i zastąpić istniejący

8. Wchodzimy w menadżer urządzeń, odnajdujemy Port (COM & LPT)

9. Klikamy pp myszy, wybieramy właściwości, ustawienia portu, zaawansowane i zmieniamy port na COM41 klikamy OK

10. Uruchamiamy LG Flashtool

11. Zaznaczamy Select Manual Mode

12. W polu DLL klikamy przycisk z trzema kropkami i wybieramy wcześniej ściągnięty plik *.dll

13. W polu S/W klikamy Add i wybieramy nasz plik z firmware o rozszerzeniu *.tot

14. Na dole klikamy OK

15. Pokarze nam się nowe okno a w nim z lewej strony będzie pierwszy przycisk z żółtą strzałką - klikamy na niego i spokojnie czekamy

16. Jak już w okienku (COM41) pokaże się READY!! odpinamy kabel od telefonu, czekamy ok 3s i podłączamy ponownie kabel do telefonu

17. W w/w okienku pokaże nam się komunikat Waiting for Connection i idziemy na kawkę/herbatkę/coś mocniejszego ;)

18. Czekamy aż pasek postępu zmieni kolor na niebieski z napisem PASS!! a na telefonie nam pokaże się cyfra 3

19. Jeśli wszystko jest jak w punkcie 18, odpinamy kabel, wyjmujemy baterię, wkładamy ją ponownie, uruchamiamy telefon przyciskiem power i czekamy.

20. Jak usłyszymy melodię startową to już można odetchnąć z ulgą

Ja męczyłem się z tym całą dobę. Nie wiem gdzie był problem. Używałem dwóch kompów (jeden na win8.1 a drugi na win7, obydwa systemy x64) i na dwóch nie mogłem sobie poradzić z przywróceniem softu aż dzisiaj na kompie z win7 wszystko poszło :) Chociaż bez przygód bo po zainstalowaniu softu (100% na pasku postępu na wyświetlaczy telefonu a około 85% w programie LG Flash Tool) i ponownym uruchomieniu port zmienił się na COM4 i wszystko musiałem robić od nowa.

Źródło instrukcji opisane moimi słowami: LGG3Root.com

Edytowane przez Marcin
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Marcin, myślisz że ta metoda zadziała gdy nie mogę wejść w Download Mode? Mam wiadomość [770 ] fastboot mode started, pojawiła się po próbie wgrania TWRP przez flashify

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

.. ehh było często pisane wywaliłeś LAFA wgraj go jeszcze raz przez fastboota i potem robisz to co opisał Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź adif1,czyli nie wszystko stracone, szczerze powiem że szukałem przed napisaniem tu na forum i na XDA i i w odpowiedziach czytałem że jak już nawet download Mode nie działa to domowym sposobem się już tego nie zrobi, uwalilem już dwa telefony galaxy s3 i LG g2 ale w tamtych przypadkach download mode działał, poszukam w takim razie o wgraniu LAFA przez fastboota, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta metoda pozbywa się flagi root z systemu? Jak ją wgl sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, przeflashowanie nowego systemu usuwa flagę roota. Sprawdzasz ją wchodząc w hidden menu; czyli wpisując w dialerze; 3845#*855#

Znajdź zakładkę LG RCT i kilknij Display Result.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wielik

Niestety zatrzymuje mi się przy postępie 10% w programie i 0% na telefonie. Jakieś sugestie co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj poczekać. Mi kiedyś się flashował przez prawie 3h...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wielik

Nie mam pojęci czemu to zadziałało ale po prostu ponowiłem akcję podłączając do innego USB. Wszystkie zawsze działały bez zarzutu więc nie mam pojęcia czemu ale się udało. Dziękuję bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi