Skocz do zawartości
Marcin

Unbrick LG G3 czyli jak postawić telefon po jego uwaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, oddawał ktoś już na gwarancję po usunięciu flagi w ten sposób ? były jakieś problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sincz

Raczej, nie było jeszcze wtopy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, nie mogę uruchomić wejścia w stan "Waiting for conection", robię wszystko, ale nie mogę zaskoczyć, czy telefon ma być podłaczony podczas uruchomienia LG FlashTool, czy później, cały czas mam włączony telefon do com41, jest komunikat READY i nic nie wiem co dalej mam robić? Help...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi dziś w nocy G3 chyba "umarł". Kiedy szedłem spać chodził normalnie. Po nocy był wyłączony i już się nie uruchamia. Podpięcie pod ładowarkę na 3 h nic nie dało. Android 4.4.2, byl root, 5.0 nie instalowałem i w sumie obecnie nic na nim nie robiłem oprócz normalnego uzytkowania. Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Miałem dokładnie to samo w sobotę rano, myślałem, że już po telefonie.

U mnie był Resurrection Remix ROM, więc to chyba sprawa sprzętowa, nie systemowa.

Pomogło wyjęcie baterii (była naładowana w 92%). Po włożeniu i podłączeniu ładowarki telefon ożył i działa

normalnie.

--

Piotrek

Edytowane przez pmedela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@w00cash88 hmm, dziwne.. a w konsoli w logu wyskoczył jakiś error na czerwono ? jeśli tak, to spróbuj ponownie też raz tak miałem.

@@Sertyni wlaczyles debugowanie usb? wklej plik kdz do folderu z flashtoolem i wybierz sciezke z folderu, osobiscie przy wgrywaniu stocka 4.4.2 okienko z flashtoolem zawieszało mi się cały czas, lecz w download mode progress cały czas szedł do przodu..

Nigdy nie miałem problemu przy wgrywaniu romów przez flash toola. Zostawiłem telefon na 20min w DM, nic się nie zmieniło. Obstawiam, że to przez mój ziemniakowy komputer, na którym siedzi Win XP. Ktoś w temacie na XDA miał to samo co ja, zmienił port USB gdy miał wejść manualnie do download mode i mu ruszyło-u mnie się tak niestety nie stało.

edit

Post napisany w temacie o One Click Root, znalazł się tutaj :v Niech ktoś mi wyjaśni co tu się zdarzyło

Edytowane przez Sertyni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Posiadam owy teleon i chyba został uwalony na " amen "

ROM 5.0 - Wgrane TWRP - Wgrane ? Przy wgrywaniu odpioł mi sie kabel USB - mogę wejść w owy tryb - ale przy instalacji czegokolwiek ( błąd FAILED ) kartę mictro widzi jako extrenal_sd

Po podpięciu pod kompa poprzez program flash tool po prostu go nie wykrywa

Przy uruchamianiu jest wam znany błąd booting error - i mruga sobie owa dioda :/

Jak pisałęm w TWRP da się wejść, na ową kartę nic się nie da zgrać ( czy format z poziomu innego teleonu pomoże ? ) a następnie wgranie prawidłowego zipa z TWRP ?

Czy zostałem skazany na porażkę ?

Żaden program go nie jest w stanie wychwycić ( oczekiwanie na urządzenie )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abudulu

A próbowałeś podłączać pod inne porty USB i inny kabel? Kiedyś miałem podobny problem z innym telefonem bo miałem win 8 i nie chciał telefonu wykryć to robiłem to u kumpla na win 7

Napaćkane na LG G3-D885

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry za off

Czy winą może być właśnie external_sd ? Format karty i wgranie zipa będzie zrobione dziś ( ruszy ? )

Z moja XPERIA P miałem podobne jazdy - ale ją za każdym razem udało się postawić na nogi i chyba dziś się z nią przeproszę na parę dni póki LG3 nie wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi