Skocz do zawartości
Marcin

Unbrick LG G3 czyli jak postawić telefon po jego uwaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

dziamot

Jesteś drugą osobą której ta wersja romu to spowodowała, jest kompletna ciemność czy da się wejść w D/M?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niemogę wejść wnic telefon zupełnie martwy podejrzewam że to pamięć płyty głównej,pozostaje tylko serwis,na szczęście usterka nie do wykrycia serwis żeby odpalić telefon musi wgrać czysty soft a nie wgra go przez akcje download tylko muszą to zrobić pewnie qualcoom a to trzeba rozebrać telefon i podpią TESTPIN,na szczęście telefon jest na gwarancji tyle że to trochę potrwa.

[Dodano: 28.07.2015 - 14:37]

Uważajcie co wgrywacie na cm-12.1 Blisspop i inne nie do końca stabilne romy cyanogenmod bo może to skończyć hard brickiem tak jak u mnie a to już tylko serwis wchodzi w rachubę,jsk gwarancja to pół biedy inaczej spore koszta.Pozdrawiam.

Edytowane przez kristo2245

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xalron

Nie mam portu od LG. Mam tylko Port Komunikacyjny.
    Poza tym próbuję zainstalować sterowniki lecz te mówią że mam inne zainstalowane, o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Odrazu chciał bym zapytac czy w dobrym dziale piszę , jeśli nie prosze o przeniesienie. 

Otóz posiadam 2x lg g3 16gb i32gb. Oba z nich nie są sprawne, problemem jest : w jednym bootlop(32gb), wyświetla się tylko logo lg jest kilka sekund i od nowa, da się w nim wejść w tryb download mode, komputer go wykrywa ale nie może zainstalować sterowników. 

Drugi telefon (16gb) zero reakcji na przycisk power nic się nie dzieje, ale po podłączeniu telefonu do komputera wykrywa tylko qualcom coś tam. Czego to są objawy, co może być uszkodzone, czy to wina oprogramowania czy sprzętu. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

P.S. W telefonie z bootlopem próbowałem zrobić unbricka ale nie da sie prawdopodobnie przez niezainstalowanie sterowników które po wszysukiwaniu w sieci nie chcądziałać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli chodzi o pierwszy telefon to to też kiedyś miałem z wrzuceniem sterowników przez co instalacja przez flashtoola dochodziła do kilku procent i ją wywalało...u mnie pomogło zainstalowanie LG mobile support tool który sam w sobie ma sterowniki. Później wszystko poszło już bez zarzutu z pliku kdz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok spróbuje, dzięki. Ktoś ma jeszcze jakies pomysły co do drugiego tel ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ,ja mam taki problem ze dochodzi mi do 10 procent i nagle wyskakuje blad "Download fail" we cant communicate with phone. Co moze byc przyczyna? Nie moge nic zrobic

Nie dziala mi download mode w f400. Czy ktos wie jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gatess

Witam. 

Niestety przez mój pośpiech i głupotę uwaliłem G3 D855 , telefon z niemieckiej T-Mobile, otóż po zakupie zrotowałem go metodą z forum, poszło ok.Zdecydowałem ze wgram Cloudy G2 2.5 przy instalacji nie doczytałem i ustawiłem nie mój model - zamiad D855 dałem bodajze T-Mobile D851 (sugerowałem sie brandem).

Obecnie podłaczając tel jest ciemno ale komputer widzi go ( tj, w port com rozpoznaje go jako LGE AndroidNET USB Serial port) 

próbowałem metody LG FlashTool kiedy pokazuje sie READY  mam : Model Information CHECK FAIL .

Rom daje z LGD855AT-00-V10e-EUR-XX

Z góry dzieki za jakąkolwiek pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bezprym

@up

W LG Flash Tool stronę z informacjami o modelu pozostawiasz pustą i klikasz START .

Edytowane przez Bezprym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi