Skocz do zawartości
Marcin

Unbrick LG G3 czyli jak postawić telefon po jego uwaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

dszymek

@michal15qaz moze spróbuj przeinstalować sterowniki od kabla i restart pc. Wejdź z poziomu twrp w bootloader i jak zaskoczy DM to próbuj wgrac. Ja tak ostatnio robiłem bo miałem podobny problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko
    dzieki za odp. Sprawa wygląda tak ze mam andka 6.0 + su + twrp. Romy moge zmieniać bez problemu z poziomu twrp ale chcialem mu zrobic calkowice czyszczenie przez flashtool, co jest niemozliwe poniewaz nie wchodzi w downloadmode. Wylaczam telefon, wciskam vol - i podpinam kabel, i telefon zaczyna ladowac baterie nic wiecej nie sie dzieje. Wciskając vol + i podpinając kabel telefon wchodzi w fastboot mode.
    Wczoraj udalo mi się polączyc z flashtoolem w taki sposób ze z poziomu twrp wzialem reboot w trybie bootloader i telefon zalapal. Ale wywołanie dw mode za pomocą vol- i podpiecia kabla jest nie mozliwe, nie wiem co jest grane. Plik laf, boot, aboot, wszystko jest na swoim miejscu w katalogu sdcard/ atemp. Wszystkie te pliki pojawiają sie po instalacji autoreck.apk , podmienialem plik laf.img i nic z tego. zginela opcja vol- i podpiecia kabla nic nie wywoluje 

Wejdź w TWRP potem w mount i sprawdź czy masz mtp w trybie enable. Jak nie to włącz i wgrane system lgup czy czymkolwiek

G⁴

dodana zawartość

Poprawiam. Zainstaluj cokolwiek, odpal flashtool i zainstaluj stok z opcją refurb. Najlepiej jakiś stok z zipa

G⁴

dodana zawartość

Oczywiście debugowanie USB włącz

G⁴

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wgrac stock zipa flashtoolem jak on tylko kdz obsluguje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

TWRP zipa ;)

G⁴

dodana zawartość

Potem na czysto kdz

G⁴

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wgralem flashtoolem w opcji cse flash czystego andka v30b. Wlaczyl sie, wylaczylem go , wlaczylem debugowanie, wylaczylem go. Wyjalem baterie, wlozylem i proba. Vol- , podpiecie.kabla i nic. Logo lg i laduje baterie. 

Zrobilem roota za pomoca kingoroot i wgralem autorec. Po restarcie wszedl sam do twrp, zaisntalowalem SU, reboot systemu i nic. Telefon smiga ale nie czai download mode .

Instalacja czystego.andka v30b nic nie dala 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

Po co Ci DM? Wgraj czystego Androida i na serwis..

G⁴

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chodzi o servis. Chodzilo o zdjecie simlocka. Udalo sie po instalacji czystego kdz. 

Fakt faktem wszystko dziala ale jak sie cos stanie i bede musial zrobic reinstal. Np przez twrp nie bedzie sie dalo bo nie wiem recocery sie spie... , flashtoolem sie nie bedzie dalo bo nie ma DL .

I co wtedy, uceglony 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

Daj zdjęcie tego Twojego fastboota

G⁴

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim LG G3 i nie moge znaleźć odpowiedzi w postach

Otóż, miałem wersve v30c pobrałem i dałem upgrade do v30d, wszystko spoko, chciałem zrobić roota wg tej metody : https://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/root-twrp-marshmallow-d855-30b-t3286268 

Tylko....  zamiast zrobić krok 4 to od razu wyłączyłem telefon, włączyłem w recovery i zainstalowałem Beta supersu

Od tamtej pory próbując włączyć telefon pojawia się tylko logo LG i jest przez cały czas, co robić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@up wejdź w twrp i Wgraj bump powinien postawić telefon na nogi. Ewentualnie Wgraj jeszcze raz system v30d.

G⁴

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi