Skocz do zawartości
chodek1

Jak zablokować transfer danych poza strefą taniego internetu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wykupiłem dzisiaj sobie play online w telefonie i tu moje pytanie, jak zablokować internet poza strefą taniego internetu. Dla tego o tym pisze ponieważ było napisane że usługa została włączona włączyłem w ustawieniach połącz z internetem i po kilku minutach jak sprawdziłem stan konta to mi się naliczyło ok 5 zł.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    n4sedo

Musisz samemu czuwać i wyłączać internet mobilny ręcznie. Jeśli używasz nakładki HTC Sense (tj. oryginalnej) możesz przeciągnąć widżet na pulpit (+ > Widżet > Ustawienia > Sieć Komórkowa), a jeśli używasz czegoś innego (np. launcher plus, adw launcher, itp) to przytrzymujesz włącznik / blokadę i wybierasz ostatnią pozycję z menu.

edit:

Albo możesz jeszcze spróbować zalogować się na stronie playa i wyłączyć internet poza strefą taniego internetu.

Jeszcze tu z innego tematu:

Możesz się zalogować na stronie play'a i w usługach powinno być blokowanie internetu poza strefą taniego internetu. Lub kodem *111*51*1#(do zablokowania) *111*51*1#(odblokowania)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bee!

Menu -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> Dane w roamingu "odptaszkuj"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Menu -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> Dane w roamingu "odptaszkuj"

Tak jak kolega napisał, ponieważ strefa tzw. taniego internetu występuje tylko i wyłącznie przy łączeniu się z nadajników sieci Play, kiedy telefon przełączy się na nadajniki Plus'a przechodzi w stan roamingu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tmfoto

Ja tylko jeszcze dodam, że najkrótszym sposobem sprawdzenia "stanu licznika" internetu w Play jest wpisanie kodu: *108#

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

taka ciekawostka ma być aplikacja play 24 na androida :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jeśli mój telefon korzysta z nadajników plusa w stanie roamingu bo pokazuje mi ikonkę R przy ikonce zasięgu to nalicza to pieniądze poza abonamentem za internet czy ściąga mi z moich MB jakie mam w abonamencie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba najłatwiej sprawdzisz to wchodząc na play24, tam w opcjach masz możliwość wyłączenia transferu danych poza strefą tango internetu. A I dokładny biling tam znajdziesz.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czerta

dziękuję! Mam nadzieję, że jestemuratowana..telefonu jeszcze nie ogarniam..ale teraz mam szansę nauczyć się jego używania bez kolosalnych rachunków. (blokada netu przez stronę w play24 działa od razu).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, a czy internet w "lubię to" jest dodatkowo płatny w roamingu? Czy mozna bez przeszkod korzystac z zaznaczonym ptaszkiem roamingu i nie martwic sie o rachunki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi