Skocz do zawartości
embrion

Ograniczenie glosnosci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bawilem sie wczoraj w sklepie Xperia Z3 Compact i stwierdzilem, ze gra na sluchawkach dosc cicho. Ustawiony na max gra +- jak Nexus 4 na 2/3 skali. Co dziwne regulujac glosnosc mialem wrazenie, ze ok 3-4 ostatnie stopnie juz nic nie zmieniaja. Szukalem w ustawieniach jakiegos volume limit, ale nie bylo. Z kolei ograniczenia UE chyba az tak nie powinny obcinac glosnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś dziwnego opowiadasz kolego. Lubię głośno słuchać i nie można powiedzieć że compact gra cicho. Głośność na poziomie iphone 5s.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gra głośniej niż Z1 Compact (na słuchawkach i na wbudowanych głośnikach).

ALE też uważam, że ma jakieś ograniczenia programowe.

Mam jeszcze Xperia Neo V - ten gra dużo głośniej, chociaż przy niektórych utworach (do słuchania muzyki używam zazwyczaj Poweramp) trzeszczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głośność jest zależna od tego jakie napięcie daje wyjście słuchawkowe w z3c jest to 0.30V co jest śmieszne w porównaniu z HTC ONE M8 1.28V gdzie iphone 5s ma 1.0V. Miałem htc one m8 i tam nie dało się słuchać muzyki na maxa bo słuchawki nie dawały rady :) To co prezentuje z3c może zasilić tylko jakieś dokanałowe słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzcie ponizsze:

Edit /system/build.prop with a text editor.

Find the line: persist.audio.hp=true

Change to: persist.audio.hp=false

Btw. ktorys posiadacz M8 porownywal sygnature dzwieku z Z3C ? W Xperii wydaje mi sie bardziej ocieplony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Co masz na myśli pisząc "sygnaturę" ? Chodzi Ci o barwę czy co ? Takową można wykreować w odtwarzaczu equalizerem tak, że nie ma co tu porównywać.

Edytowane przez m1chal92
    nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, o barwe. EQ mozna wiele, ale jednak szlachetniejsze jest dobranie odpowieniej kombinacji: zrodlo (tutaj telefon) + sluchawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie jak kolega wyżej napisał! Dobiera się ciepło grający telefon do zimnych słuchawek lub na odwrót, żaden equalizer tu nic nie zmieni jak źródło ze słuchawkami będą się gryzly.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie słuchawki polecacie do 100zł ?

mogą byc nauszne lub dokanałowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za 115 można już soundmagic e10 wyrwać. Te słuchawki przewyższają wszystko do 300zl.mam je jeszcze,kupiłem jakieś dwa lata temu za 250zl. Testowane z iPodem, HTC one m7(8),iphone 5s. Porównywałem dźwięk z beatsami studio, sony za 799zl nauszniki (nie pamiętam już modelu bo zaraz oddałem do sklepu oraz phonak audeo 112. Jedynie phonak audeo mogą się równać z tymi słuchawkami pod względem jakości dźwięku!soundmagic magic e10 są można by powiedzieć ciemnymi słuchawkami (mają ogromny bas) ale super kontrolowany bez żadnego rozważenia na inne pasma. Góra brzmi jak w słuchawkach 5 razy droższych! Ogólnie gdybym miał teraz kupować i bym miał tylko 300zl to kupił bym e10 za 115 zł a za resztę poszedł bym na piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi