Skocz do zawartości
sam34

Odchudzone MIUI V5 dla Quantum 4

Rekomendowane odpowiedzi

sam34

Ponieważ pomimo zamrożenia chińskiego badziewia w -> http://forum.android.com.pl/f1051/miui-dla-goclever-quantum-4-a-467721/ od @Kostek5437, rom przy dłuższym użytkowaniu zachowywaał się niestabilnie, dlatego zaniechałem dalszego tłumaczenia i postanowiłem poszukać innej odchudzonej wersji MIUI.

No i udało się, ale... walcze już z tym trzeci dzień i nie daje rady, a kombinacji przerobiłem już tyle że mam taki mętlik w głowie że już sam się gubię. Moja wiedza w tym zakresie bardziej polega na jakimś tam logicznym myśleniu niż na rzeczywistej wiedzy.

Udało mi się osiągnąć dwa efekty, albo rom działa normalnie z wyjątkiem WIFI, albo WIFI też działa ale non stop pojawia się błąd -> android.process.media has stopped Na który wszelkie sposoby znalezione w necie nie działają. W większości przypadków dlatego że przez ten bład nie da się wejść w potrzebne ustawienia.

Szkoda byłoby odpuścić ten rom, bo zapowiada się nieźle. Może komuś innemu uda się. Jeśli tak, to zajmę się przetłumaczeniem na polski.

Tu jest bezpośredni link do romu -> [ROM][MIUI V5 4 JUICE][ANKUR]

Tu link do audio_fixa https://drive.google.com/file/d/0B74w5HUZhozJSXBzcVFvWnIwXzg/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sam34

w opcji bez wifi wszystko inne działa, w opcji z wifi do wielu opcji wejść nie można przez ten błąd android.process.media has stopped

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja próbowałem portować ten ROM: [4.7.23] [MT6572] MIUI v5 For All MTK6572 Device [update !!] - Page46 - Porting Team - MIUI Official Forum

Lecz ma jedną wadę, podczas odbierania/nawiazania połączenia tel. nie słychać nic w słuchawce a po chwili następuje FC aplikacji com.android.phone.

Wątek ma obecnie 46 stron i nikt nie poradził sobie z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sam34

Nie chcę zbytnio sugerować bo mogę ukierunkować na zły trop, ale portowałem ten rom na dwa sposoby.

1. instalacja nieprzerobionego romu, następnie instalcja tzw. custom packa na bazie znalezionego w necie w którym znajdują się tylko pliki i folderu wymagane do podmiany. W tym przypadku rom działa normalnie ale bez wifi.

2. tradycyjnie podmiana w portowamym romie wymaganych plików i folderów. W tym przypadku wifi zaskoczyło ale pojawił się ten błąd.

Mogę się mylić ale być może jakieś uparawnienia się różniły w obu przypadkach i to powoduje ten problem

edit/

ad1.

może nie tak do końca nieprzerobionego, bo przynajmniej update-script z partycjami trzeba dopasować

Edytowane przez sam34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm może jakieś inne pliki podmieniałeś, bo u mnie działą Wifi i nie ma zadnego błędu o którym pisałeś.

Jedyne co w tym romie mnie zastanawia:

-Brak cech szczególnych które by potwierdzały ze jest to prawdziwe miui (ikona kalendarza na pulpicie nie pokazuje aktualnego dnia)

-W odtwarzaczu muzyki nie przygasza się statusbar

-Motywy nie działaja dla całego systemu tylko dla Launchera i ekranu blokady ( MiHome)

-Galeria z Aosp

-Brak animacji znanych z Miui ( np przechodzenie miedzy zakladkami)

-W ustawieniach zakładka Apps wygląda jak w Stocku oraz szczegóły aplikacji wyglądają jak w stocku

- Przy rozwijaniu paska powiadomień/przełączników ekran sie nie przygasza.

Myśle ze to Stock z przerobionym wyglądem i dodanym MiHome ,MiLockerem

Niby to wersja 4.xx, a Wersja od @Kostek5437 jest 3.xx a posiada wszystkie te cechy co wyzej napisalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sam34

Przez to że tak się zamotałem z tym wifi, nie przyglądałem się aż tak precyzyjnie. Sprawdzałem tylko czy podstawowe funkcje działają.

Możesz podesłać link do Twojego portu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok zaraz podeśle, tylko rzeczy typu aparat moze nie działać bo tam zadnych plików nie podmieniałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sam34

Tu masz linki do romów z którymi nie mogłem sobie w ogóle poradzić, a po tym że wystepuje w nich framework-miui-res.apk w przeciwieństwie do tamtego, to chyba faktycznie to może być miui i też odchudzone.

https://cloud.mail.ru/public/542f9eb3b52c/miui_25.07.14.zip

https://cloud.mail.ru/public/8b47618218bb/Miui%20v2%20by%20Mobigeek.zip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jak się sprawa rozwiązała? Z tym MIUI to właśnie może być różnie. Może na jakiś chiński klon Quantuma jest nieoficialny Cyanogenmod lub coś podobnego. Wiecie może, czy deweloperzy Cyanogenmoda udostępniają listę aplikacji które pakują do swojego romu i jakieś inne gadżety które można znaleźć w Cyanogenmodzie? Jeśli tak, to mógłbym spróbować zbudować rom stylizowany na Cyanogenmoda JB v10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi