Skocz do zawartości
Gość adikhtc

Różne kontrasty wyświetlacza białby i czarobiały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam dwa telefony Lg G3 wer. 2/16. Oba brane z t-mobile w tym samym czasie.

Zauważyłem, że różnią się kolorem wyświetlacza. Tj. jeden ma kolor biały to biały(prawy n foto) a na drugim g3 ten biały jest już gorszy taki jakby bardziej szarawy (lewy na foto), tu jest zdjęcie jak to wygląda post-338775-14255755307093_thumb.jpg.

Czytałem już gdzieś na tym forum, że zdarzają się takie problemy.

Wiecie co z tym fantem zrobić ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NVS

Jak to co zrobić oddać do serwisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ up: i serwis odesle taki jaki jest, przeciesz to nie jest usterka, ja zauważyłem na swoim ze czasem jest super biały a czasem zoltawy i nie wiem czy to nie zależy od pory dnia, trochę to dziwne ale niech ktoś zwróci uwagę na swój, może musi się nagrzać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up

Tez mi sie tak wydawalo ale juz sam nie wiem czy tak jest.

Wlasnie serwis odesle ze bialy i tak miesci sie w zakresie dopuszczalnych temperatur.

A nawet lepiej porownaj sobie do rzeczywistych kolorów ktory bialy jest bardziej wlasciwy czy ten cieply czy ten zimny osobiscie porownywalem swojego do kolegi g3 i tez jest różnica moze nie taka jak u zalozyciela tematu ale jest, a najlepsze jest to ze ten zimny bialy jest nienaturalny wpadajacy niebieski lub inny nie sprawdzalem koloru czarnego jezeli kolega z pierwszego postu moze to niech zobaczy na ktorym czarny jest lepszy.

Edytowane przez marekdabro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na oko czerń jest podobna przynajmniej w tych warunkach co teraz to sprawdzałem. Nie mniej jednak te kolor biały się różni, po prostu jest "bardziej biały" - bardziej wyrazisty niż w drugim G3. Myślę, że może być to po prostu kwestia wyświetlacza na jaki się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buth11

Ja ma w domu dwa telefony, jeden to HTC One X i tam biały w pada lekko w niebieski a w LG G3 biały wpada lekko w żółty i jestem pewien jak byś nie miał tego z czym porównać to byś nie wiedział że masz taki mankament, jeśli se poczytasz to tak naprawdę my nie widzimy kolorów (a tak mówią naukowcy) to nasz mózg interpretuje fale światła odbite od przedmiotów i z tego projektuje obraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matys1

Nie no tytuł tematu mnie rozwalił :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zakładałem już taki wątek. Wysyłałem do serwisu i nie jest to uznawane jako usterka. Osobiście przestało mi to szybko przeszkadzać, bo dopóki nie ma obok drugiego telefonu do porównanie, to nie widać, że coś jest nie tak. Myślę, że część telefonów dostaje wyświetlacze od innego producenta, gdzie kolory są nieco cieplejsze i stąd różnica. Problem występuje w różnych krajach, w różnych wersjach koma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matys1

No i właśnie dzisiaj miałem okazje porównać swój egzemplarz z kolegi i rzeczywiście mój jest żółty>:( porównując ale jak się dobrze zastanowić to jego biel podchodzi pod niebieski, nie wiem co o tym myśleć i jestem ciekaw czy tą ciepłotę barw można jakoś wyregulować, może jakimś programem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi