Skocz do zawartości
Aconcagua

Sony Xperia Z3 Compact - bateria i wszystko co z nią związane.

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat długości działania baterii podczas przeglądania internetu za pomocą 3g/lte ?

z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cotvi

Mnie wytrzymał 16,5h udostępniania internetu po BT. Na laptopie praca biurowa +FB non stop. Internet H+. Przeszło około 250MB danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skava
    Mam problem z baterią, ponieważ w nocy przy wyłączonych wifi, transferze danych, lokalizacji i autosynchronizacji, bluetooth, telefon zjadł ~25% baterii. Załączam screenshot. Zastanawiam się czego może być to wina i dlaczego komórka w trybie gotowości pożarła mi tak duży procent baterii.

Co ciekawe tak patrze, dopiero w pewnym momencie telefon zaczął tak zużywać energię nawet przy wyłączonym ekranie. Doskonale widać ten nagły spadek na wykresie.

[ATTACH=CONFIG]96171[/ATTACH]

Mam to samo przez noc drenuje mi ok 25%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    klixx

Dzięki za odpowiedź. U mnie sieć ustawiona była na ⚂ wiec ten spadek nie był związany z siecią. U mnie już telefon nie drenuje tak baterii ale niestety nie do końca jestem w stanie powiedzieć co pomoglo, bo próbowałem różnych zmian. Jednak mam wrażenie(może być mylne) że spowodowane było to zaznaczonymi opcjami łącz automatycznie dla sieci WiFi w zasięgu których się nie znajdowałem. Wnioskuję tak bo spadek zaczął się dopiero po powrocie z uczelni na której zapamiętałem 3 sieci. Niestety innego pomysłu nie mam jak pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cotvi

tak to wygląda

Chyba sony się rozkręca

post-28576-14255756375336_thumb.png

post-28576-14255756375784_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fzero

W temacie trybu Stamina - mam wrażenie że jest jakiś bug i nie działa on w 100% tak jak powinien. Z niektórych aplikacji i tak przychodzą powiadomienia - np Messenger.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Messenger to jedna z najbardziej "hardkorowych" aplikacji. Często korzysta z procesora i omija tryb staminy. Mało tego, wymaga bardzo dużych uprawnień. Jeszcze mnie nigdy FB nie przekonał do instalacji tego szpiega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Detroi

post-88358-14255756554734_thumb.png

Dla mnie mistrzostwo świata, jeżeli chodzi o baterię. Myślałem, że będzie gorzej niż w SP, ale okazuje się, że jest nawet lepiej. Nie używam staminy, dodatkowo zasięg 3G cały czas włączony. Parę rozumów, trochę rozrywki, a telefon włączam do gniazdka po prawie 3 dniach. Jak dla mnie rewelacja, tylko kawy nie robi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PisKi

@up

jakie było podświetlenie ekranu i czas jego świecenia? Dla mnie do rewelacyjny wynik..

G2 & CloudyG3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że nie zajrzałem tu wcześniej i nie zrobiłe zrzutów.

Po pierwszy ładowaniu wytrzymał nieco ponad 4 dni ale z sieć i WiFi włączałem tylko wtedy kiedy potrzebowałem, stamina była wyłączona, kilka razy użyta nawigacja i google maps, trochę przeglądania netu, głównie czytanie książek.

Po drugim ładowaniu również bez staminy jeszcze mniej sieci, trochę nawigacja, bez ściągania i nie mogłem wyjść z podziwu bo osiągnął 6 dni i 14 godzin.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Mój poprzedni HTC wytrzymał tylko raz 4 dni, a potem było coraz gorzej.

Dziś włączyłem pierwszy raz staminę i zobaczymy co będzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi