Skocz do zawartości
Aconcagua

Sony Xperia Z3 Compact - bateria i wszystko co z nią związane.

Rekomendowane odpowiedzi

JakuSw

kitkat jest dla mnie za stary... za bardzo podoba mi się Material Design ;) Choć jak .264 nie spełni oczekiwań, to kto wie, może zrobię downgrade do 4.4.

Póki co na .264 bateria cechuje się większą kulturą pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam najnowszego oficjalnego Androida i z ustawieniami:

- Automatyczna jasność | poziom jasności ~20%

- Skręcone zegary procesora (kolejno) do max: 2265 | 1728 | 1574 |1728 Mhz

- Łączność non stop LTE / 3G

- Stamina wyłączona 

Jestem w stanie na włączonym ekranie przeglądając Internet, pisząc na Messengerze, używając aplikacji Wykop, Gmail wyciągnąć ok 4 - 4,5 godziny. Czy powinienem być zadowolony z takiego wyniku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Myślę, że to całkiem rewelacyjny wynik. Dłuższy czas można by osiągnąć, ale kastrując możliwości smartfona + ewentualnie oglądanie filmu, bez neta, rozmów itp. Ja na z1 do 4h i 5min sot udało mi się doszedłem, więcej już przez ponad półtora roku nie byłem w stanie wycisnąć, a przyznam, że nie oszczędzałem go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@smrodek11 a zobacz jak długo Ci wytrzyma z włączoną/wyłączona staminą oraz z wyłączoną optymalizacją ładowania ( ustawienia -> informacje o telefonie -> informacje o telefonie -> optymalizacja ładowania )

daj znać czy coś będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.JA mam taki problem.Kupiłem niedawno z3c i od tamtego czasu miałem już androida 4.4.4 ,  5.1.1  i   6.0.1 .Za każdym razem pojawia sie ten sam problem.W czasie,gdy jest ekran włączony to wszystko ok,lecz przy wyłączonym ekranie i wszystkich funkcjach jakie mogły by drenować baterię to ona spada 5% na godzinę. W nocy przez 9 godzin spada około 50%.Nie wiem czy to wina jakiś podzespołów czy po prostu bateria już zużyta.Telefon ma 2 lata,ale gdyby bateria była zużyta to i przy włączonym ekranie szybko by spadał.Przy danych komórkowych i lte wytrzymuję 3 h .

Czy ktoś też miał taki problem i potrafi mi poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucano

Spróbuj najpierw przywrócić ustawienia fabryczne i zobacz czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

sprawdź jaka aplikacja ciągnie ci tyle baterii, jeżeli nie ma takiej to faktycznie może to już byc oznaka zużywania się baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Pojawił się problem z baterią. Telefon ma niecałe pół roku. Od 2 tygodni najwięcej baterie zjada "system operacyjny android", zawsze ponad 40%. Reinstalka systemu jak i ustawienia fabryczne nic nie dają. Android 5.1.1. 264, w betterbatterystats dominują usługi Google które według systemu zużywają nie więcej niż 10%. Telefon leżąc przez 3 godziny spada o 20%. Wcześniej z tymi samymi ustawieniami i apkami spokojnie 2,5 dnia. Jakieś pomysły? Dodam że wyłączyłem historie lokalizacji Google, myxperia, synchronizacja email ręcznie... Nic nie dało. Na ekranie max 3h sot, ekran nigdy nie przeskoczy systemu w użyciu baterii.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Przymierzam się do wymiany baterii w mojej Z3C i mam mały kłopot.. mianowicie kupiłem baterię (oryginalną Sony) ale nie ma ona naklejonej.. no właśnie.. nie wiem co to jest i jak to nazwać..

Wrzucam zdjęcia.. powiedzcie mi co to jest naklejone na baterii na pierwszym zdjęciu? do czego to służy? no i czy jeśli to po prostu przykleję na nową baterię to czy będzie to działać? 

Spoiler

26b787dc4e259b1840d788d66c3d.jpg

Spoiler

oryginalna-bateria-do-so_13507.jpg

Edytowane przez Muszczu
    Spoiler po połączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zgaduję, że jest to antena do modułu nfc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi