Skocz do zawartości
Aconcagua

Sony Xperia Z3 Compact - bateria i wszystko co z nią związane.

Rekomendowane odpowiedzi

też tak sądzę.. czyli nie powinno być problemu z jej poprawnym działaniem po przeklejeniu..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@Michal_Kepa_SGS2+ Dokładnie, to antena nfc. Jeśli uda Ci się ją odkleić bez uszkodzenia i przykleić w prawidłowym miejscu (styki), to będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi sie ją odkleić.. Wszystko działa jak należy ? Tzn prawie wszystko.. Pomimo, że wymieniłem baterię na nową nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w czasie pracy na jednym ładowaniu.. Przynajmniej narazie.. Mam cichą nadzieję że po kolejnych cyklach ładowania czas ten się wydłuży.. 

Edytowane przez Michal_Kepa_SGS2+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@Michal_Kepa_SGS2+ to, że wymieniłeś baterię, nie oznacza, że ona jest sprawna. Może być w takim stanie jak Twoja poprzednia lub nawet gorszym. "nowa" to jest ona tylko z nazwy - wszystkie baterie są używane i pochodzą z demontażu, gdyż Sony nigdy ich nie wypuściło w obieg (nówki baterie ma tylko w-support)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam nadzieję że żartujesz..

jeśli nie to czy istnieje w takim razie jakiś sposób na sprawdzenie stanu baterii..? np ilości odbytych już cykli ładowania??

Kupiłem ją ze sklepu z oryginalnymi (podobno) częściami .. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Nie żartuję, mówię z własnego doświadczenia. Testy tylko w-support może zrobić, bo nawet jak sam wejdziesz w menu serwisowe, to i tak pokaże Ci ono, że stan baterii jest "dobry". Jedyny program do testowania jaki wyciekł od sony jest tutaj, ale obsługuje tylko starsze telefony.

Dnia 21.02.2017 o 21:09, Michal_Kepa_SGS2+ napisał:

z oryginalnymi (podobno) częściami .. 

Oryginalna jest, tyle, że napewno nie nowa, a używana, bo z demontażu :) 

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to się wpier... z ciekawości zadzwonię do nich i zapytam co jest z tą baterią, że trzyma mi nawet gorzej niżeli "stara".. ciekawe co powiedzą.. :)

Dzwoniłem.. gość zapewnił mnie, że bateria jest nowa, taka sama jak ma w-support.. że, owszem, nie są one do kupienia ot tak i że mogą ich kupić jedynie kilka sztuk.. 

w sumie oglądałem tą baterię i nie widać było aby pochodziła z demontażu.. miałaby przecież odkształcenie folii w miejscu przyklejenia jej do płyty głównej..

Dlatego zastanawiam się nad downgradem systemu bo odnoszę wrażenie, że co raz, jak instalowałem nowszy system to bateria trzymała krócej..

stąd moje pytanie.. ma ktoś namiary na wcześniejsze wersje systemów do Z3C? chodzi mi o KK i Lollipop..

Edit:

Już namierzyłem!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@Michal_Kepa_SGS2+ Wystarczy wiedzieć jak demontować, mieć pewne ręce i delikatnie podgrzać ciepłym powietrzem naklejkę nfc, by w ogóle nie widać tego, że ona jest z demontażu. Co miał Ci innego powiedzieć? Przecież logiczne, że Cię zmyją...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale co ja teraz mogę więcej zrobić.. w zasadzie nie mam podstaw żeby tą baterie oddać.. musiałbym odesłać tel do w-support żeby zweryfikowali czy jest nowa czy nie.. nawet jeśli okaże się że nie jest to co mi po tym.. dwa tygodnie bez telefonu.. trudno, 40 PLN-ów w plecy.. mam nauczkę i następnym razem tego błędu nie popełnię..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@Michal_Kepa_SGS2+ Kupowałeś przez internet czy w sklepie stacjonarnym? Jeśli przez neta, to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny (o ile nie kupowałeś od osoby prywatnej). Zawsze można też kłócić się, że trzyma ewidentnie gorzej niż Twoja stara bateria, podeprzeć to screenami czy coś, jak dalej będą szli w zaparte, to negatyw i tyle. Po prostu trafiłeś na taki egzemplarz, ja przy wymianie na 3 szt miałem 1 dobrą (1 felerna przez neta, a druga na miejscu kupiona -> wymieniona na sprawną za free), ale u mnie to skończyło się tylko stratą 15zł, więc się nie opłacało odsyłać.

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi