Skocz do zawartości
Aconcagua

Sony Xperia Z3 Compact - bateria i wszystko co z nią związane.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co siedzą na najnowszym Stocku, jak u Was z baterią? Mi na ekranie 4-4,5h więcej nie chce być. Macie lepsze wyniki? Telefon mój ma rok, jeszcze na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

uploadfromtaptalk1493300590502.jpg

uploadfromtaptalk1493300603389.jpg

uploadfromtaptalk1493300617585.jpg

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Negative
    Zdjęcia chowamy w spoilery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem niedawno Z3 compact jeszcze na gwarancji, także telefon z dość swieżą baterią. Jeszcze go nie testowałem, bo chwilowo leży i czeka na wgranie androida. Jakiego androida polecacie, żeby wycisnąć max z baterii? Czytałem już to forum i XDA i mam mętlik, bo z tego co widzę ile ludzi tyle opinii. Jedni mówia, że LP inni, że KK, kolejni że MM. Jedyne na czym mi zależy to stabilność, płynność i bateria (pewnie tak samo jak inni). Telefonu używam tylko do messengera, whatsappa, sms, telefonów i internetu (chrome i YT). Nie siedzę jakoś namiętnie z nosem w ekranie jak większość ludzi, których widuję. W gry nie gram w ogóle. Wifi w zasadzie też nie używam, bo mam wystarczająco dużo GB w abonamencie. Tak więc czy jest jakiś jeden konkretny ROM, który mógłbym zainstalować i już spokojnie korzystać z fona? Już dawno zaprzestałem przesiadanie się z romu na rom, co miało miejsce w moich poprzednich telefonach. Chcę po prostu zainstalować coś raz i mieć święty spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja swoją Xperie mam już około półtora roku siedziałem jakiś czas gdy go kupiłem na KK z czasem przerzuciłem się na MM i wydaje mi się, że na KK znacznie dłużej trzymała bateria. Aktualnie na MM bateria wytrzyma ten jeden dzień albo dłużej w zależności co robię ale ta bateria ma już półtora roku więc ciężko mi określić jak by się działała w nowym telefonie z MM. Jeśli masz aktualnie wgranego LP albo MM to poużywaj go trochę i oceń jak Ci bateria się trzyma następnie cofnij się na KK i porównaj  czy odczujesz znaczną poprawę jeśli lepiej ci się pracowało na MM/LP to prościej zaktualizować do nowszej wersji niż się ponownie cofać.

Dla baterii zostałbym na KK dla większej ilości nowości poprawek motywów itp. MM. LP nie miałem jakoś także nie mogę go ocenić ale podobno zbliżony był do KK i dłużej trzymał niż MM

Edytowane przez pawel154

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89
    Napisano (edytowane)

Pany ma kk jest mega. Mój tel ma półtora roku. W listopadzie będzie 2 lata a dalej wyciągam taki wynik :)

Spoiler

uploadfromtaptalk1494450267464.jpg

Edytowane przez dszymek
    Grafike umieszczamy w spojler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam,

Moja Z3 Compact ostatnio prosi o wymianę baterii :) maksymalnie jeden dzień trzyma przy średnim użytkowaniu.

Na znanej chińskiej stronie można znaleźć baterie o zwiększonej pojemności tj 3300mAh, oryginał ma 2600mAh. Pytanie czy ktoś z was testował ową baterię? Faktycznie ma te 3300mAh czy tylko wydrukowaną etykietę? Przydało by się zrobić test miernikiem energii. 

Spoiler

HTB1C8qgQVXXXXbGXFXXq6xXFXXXr.jpg?size=1

Korzystając przy rozklejeniu telefonu chciałem zmodyfikować ładowanie. Planuje dołożyć moduł ładowania QI. Wygląda on tak:

Spoiler

HTB10YeRQpXXXXb9XpXXq6xXFXXXh.jpg?size=5

Po odcięciu wtyku usb i podlutowanie się pod złącze magnetyczne (oczywiście od środka) w teorii powinno to działać :) Nie widziałem jeszcze tego na żywo i nie wiem dokładnie jakiej jest to grubości ale myślę że jak się dobrze upakuje to się zmieści :)

Pozdrawiam i czekam na krytykę ;) 

Edytowane przez dszymek
    Grafika umieszczona w spojlerze do przeniesieniu posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu telefon coraz szybciej mi się rozladowuje

Zauważyłem że usługi Google zaczęły pobierać dużo baterii o co chodzi? Pomóżcie

Spoiler

efc003f1adf4c5133ef89ae693f0ce11.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Colt1255
    Temat przeniesiony do istniejącego dot. baterii + pkt. 4.11 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

U mnie tak samo na kk nagle coś mu odwalilo i od wczoraj bateria leci jak szalona jak tel nawet praktycznie nie używany..

Z wczoraj

Spoiler

uploadfromtaptalk1502557035163.jpguploadfromtaptalk1502557054775.jpg

Z teraz

Spoiler

uploadfromtaptalk1502557068949.jpguploadfromtaptalk1502557085941.jpguploadfromtaptalk1502557163215.jpg

Edytowane przez dszymek
    Grafike umieszczamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi