Skocz do zawartości
traczu14

Problem z aktualizacją

Rekomendowane odpowiedzi

Problem tkwi w tym że mam androida 2.2.1, chciałem zrobi mu update na nowszy ale żadna z możliwości update nie wychodzi. Telefon dostałem niedawno od brata i w sumie nie wiem czy był rotowany, aczkolwiek w terminal emulator po wpisaniu su wyskakuje brak dostępu po czym wnoszę ze nie był. Po przewertowaniu xx ilości stron wynika ze w przypadku nie rotowanego nexusa aktualizacja powinna przejść przez OTA. Ale system się upiera przy tym że jest aktualny, a z tego co wyczytałem to 2.3.3 wyszło przez OTA już chwile temu. Aktualizacja przez plik *.zip na SDcard też mi nie przechodzi...

Są jeszcze jakieś inne możliwości? A może coś po prostu źle robie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crow

Zapewne masz Nexusa od Vodafone. Aby zrobic aktualizacje do najnowszego androida, musisz najpierw zrobic downgrade do wczesniejszej wersji. Jest to opisane na wiki : Nexus One/Guides & Tutorials - XDA-Developers (sekcja unroot, restore your nexus, metoda PASSIMG)

Niemniej jednak, jezeli nie masz doswiadczenia to odradzam Ci sie na ta metode rzucac.. powinienes byc 100% pewien co robic.

W kazdym razie zrootowanie telefonu i wgranie np CM7 jest 100x latwiejsze. Tez opisane w linku, ktory Ci podalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi