Skocz do zawartości
cwiartek

Z3 Compact vs Z1 Compact

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Zastanawiam się nad kupnem telefonu i rozważam zakup Xperii Z1 albo Z3 Compact, chciałbym go poużywać ze dwa lata.

Patrzę na specyfikację obydwóch słuchawek i nasuwa mi się pytanie, czy Z3 warta jest takiej dopłaty?

Z1 można dorwać za 1200 zł, na Z3 trzeba obecnie wyłożyć tak z 1800.

W zasadzie większych różnic sprzętowych nie widać, nie sądzę żeby była jakaś przepaść między snapdragonem 800 a 801, podobnie rzecz ma się z procesorem.

64GB na karcie wystarczy mi w zupełności, więc to też nie jest problem.

Słyszałem, że głośniki w Z3 grają całkiem przyzwoicie, być może znacznie lepiej niż w Z1, ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

Wiadomo, że telefony z Andkiem po dłuższym czasie użytkowania lubią się czasem zamulić, zastanawiam się czy w przypadku tych dwóch będzie to jakaś duża różnica, czy nie? Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesiadłem się z Z1 Compact na Z3. Akurat miałem okazję, to też to uczyniłem..

Powiem tak.

Z3 na pewno jest wygodniejsza, posiada o 0,3 cala większy wyświetlacz. Tak mało, a tak dużo. Różnica jest spora, przy zachowaniu tych samych wymiarów. Z3 troszkę odchudzili, co też jest plusem.

Android w Z3C ma trochę zmian na plus, gdzieś na forum jest prezentacja, obejrzyj sobie.

Dźwięk. Dla mnie bez zarzutu. Na pewno na plus, to że grając w np. grę nie zasłaniasz palcem dolnego głośnika ;)

Specyfikacja jest troszkę na plus dla Z3C, ale nie są jakieś radykalne zmiany. Wydajnościowo oba telefony będą praktycznie na tym samym poziomie (tutaj górą będzie Z3C, za sprawą mocniejszego taktowania).

Decyzja należy do Ciebie. Na pewno się nie zawiedziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest sprawa tej cholernej folii na ekranie jeżeli chcesz poużywać ze dwa lata to na folię musisz nakleić folię(z1) inaczej się nieda a sama folia też słabo wygląda w porównaniu do z3 bez folii, oglądałem oba telefony w salonie i niestety różnica jest. Czy to jest warte tych paru stówek, to każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Klapki osłaniające gniazda też w z1c są delikatniejsze i słabiej się trzymają, mam porównanie z kumpla w dużą z1. W dużej z1 widziałem folię z tylu telefonu po miesiącu używania tragedia co za wirtuoz na to wpadł - pamiętaj że zdjęcie oryginalnej folii z przodu telefonu powoduje utratę logo sony. Tak wiem nie chodzi o logo tym się nie dzwoni ale skoro producent już na wstępie chroni telefon folią tzn że szkiełko na froncie też nie jest za mocne. Ale decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    montex

Tutaj proszę porównanie Z1C do Z3C, wykonana przez SHEM'a. ;) Oczywiście po Polsku. :P

Edytowane przez m1chal92
    video umieszczamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

przenoszę numer z PLAYa do T-Mobile i mam dylemat, który wybrać mój poprzedni telefon to Xperia SP (została wymieniona w w-support na nową i sprzedana), która dobrze się spisywała ale jednak problem z pamięcią RAM i samoistnie zamykającymi się apkami był uciążliwy dlatego postanowiłem w końcu wybrać jakiegoś flagowca SONY z dłuższym wsparciem.

W abonamencie za 50 zł mam Z3C (tylko przez internet) za 800 zł a Z1C jest ciężko dostępny w wybranych salonach i w cenie 600 zł. (Cenowo chyba jednak zdecydowanie lepiej Z3C)

Rozważam również wzięcie czegoś słabszego następnie sprzedania i kupna używanej Z3C.

Pisze ten temat ponieważ trochę się już naczytałem na temat obu telefonów i mam pewne obawy do Z3C w szczególności o samoistnie pękający ekran i tył telefonu, w Z1C jest chyba to lepiej wykonane mniejsza przypadłość choć mogę się mylić dużym plusem dla Z3C na pewno jest ten sam rozmiar ekranu co w SP co by mi odpowiadało oraz dłuższe wsparcie niż Z1C, naczytałem się również, że w w-support istnieje szansa na Z3C w zamian za Z1C co też jest na plus ale na to nie ma co liczyć.

czy Z3C bardziej się nagrzewa od Z1C ?

będę na nim głównie grał w Hearthstone oraz GTA SA i Heroes 3

dodam, ze potrafię dbać o telefon przez 2 lata XSP upadła mi na panele w pokoju tylko raz, cały czas nosiłem go z folia 3MK Classic na ekranie w pokrowcu z miękkiego materiału ,telefon po 1,5 roku używania wyglądał prawie jak nowy poza lekkim wygięciem (boki aluminiowe) powodowanym przez noszenie go w kieszeni. Tu mam obawy, że jak się schylę np. zawiązać buty to telefon pęknie.

którą wersję androida łatwiej zrootować ? zależy mi na viperze na androida + słuchawki i przyzwoitej jakości dźwięku,

czy któryś z nich ma lepszy układ dźwiękowy czy są identyczne w obu modelach ?

na plus Z3C przemawia również muzyka stereo na 2 głośnikach tak jak za czasów Xperii Play i W995 co zdarza mi się wykorzystać.

Który Android jest najmniej problematyczny dla danego modelu ?

nagrywanie 4K w Z3C też ciekawe ale rzadko nagrywam filmy

na którym androidzie najlepiej spisuje się bateria na Z1C i Z3C ?

Prosił bym jeszcze o jakieś argumenty za i przeciw obu modelom

Za wszelkie pomocne informacje z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez patrikos23
    Temat połączony z istniejącym o takiej samej tematyce. Proszę o więcej uwagi przy zakładaniu nowych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja polecam przejść do Virgin i kupić telefon na wolnym rynku na allegro lub olx z przedluzen abo.

Nie nagrzewa się bardziej chociaż ja miałem tam UC do 1,5GHz a tu mam do 1,7

Kilka razy mi spadła i nic, raz na kafelki drewniane i tak samo nic (uff) ogólnie mam na niej Flexible Glass od 3mk i nosze od czasu spadniecia na kafelki w etui z z1c... W miare pasuje dopóki nie przyjdzie Devil Case z Ali, po nowym roku już powinien dojść.

Najłatwiej chyba zrootowac któregoś andka 5.0.2 lub 4.4.4 starą kompilację poprzez giefroot. Viper działa na chyba każdej wersji, ja używam ja 5.1.1 na romie SLIM (stock-based)

Wysłane z mojej Z3

Compact przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez bartekReaper

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz możliwość to weź do ręki jedna i druga. Naciśnij przycisk blokady i spójrz na ekrany. Myślę że to wystarczy by podjąć właściwą decyzję.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

u mnie wczoraj grając w GodFire było 45c na baterii i 63c procesor grałem 20 min

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy zrobić UC (UnderClock) procka... różnicy w użytkowaniu nie zauważysz a będzie się mniej nagrzewać i wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

u mnie właśnie tyle było przy 1.2ghz max 300 MHz min i noop

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi