Skocz do zawartości
Adasxxx

Ekran/wyświetlacz/dotyk w Z1c: problemy, pytania i wszystko inne. Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym pokazac wam mój problem z jakim borykam sie momentami z moim z1c, aby dobrze wam to zoobrazowac wykonałem krótki filmik w trakcie takiego zacięcia

Co o tym myślicie? Ktoś sie juz spotkał z takim problemem? Gdzie się zgłosic ? Bezpośrednio do Saturna(zakup) czy najpierw np do Sony Center? Jak to reklamowac? Dodam oczywiście, że telefon jest świeżo po aktualizacji do 4.4.2 i przed aktu było dokładnie to samo, więc to nie jest wina fw.

Edytowane przez patrikos23
Dodałem prefiks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eray

Witam,

Postanowiłem porzucić wysłużonego iphone'a 4s i zamienić go na xperie Z1c. Telefon dobrze i sprawnie działa ale niestety ma jedną poważną wadę. Mimo tych wszystkich recenzji które czytałem w których autorzy zachwalają jakość wyświetlacza ja zadowolony nie jestem. W porównaniu do znacznie starszego iphone'a 4s wyświetlacz wypada marnie. Tylko niektóre zdjęcia wyglądają lepiej, w większości sytuacji jest gorzej. Ciężko mi zrozumieć dlaczego telefon sprzed ponad dwóch lat ma lepszą jakość wyświetlacza dlatego się zastanawiam, że może to u mnie jest coś nie tak? Coś może powinienem dodatkowo skonfigurować? Od razu dodam różne przypadkowe przykłady z internetu oraz różnice pomiędzy obrazem na moim iphonie i xperii(wklejam linki z postimaga bo nie udało mi się użyć narzędzia forumowego do wgrania plików). Zdjęcia które wrzucam trochę zacierają różnicę. W rzeczywistości jest wyraźniejsza

1) Kolory są po prostu nierealistyczne. Chodzi mi głównie o przesycenie(nie wiem czy dobrego słowa użyłem) barwami. Najbardziej rzuciła mi się w oczy opalenizna wyświetlająca się na czerwono. Zdjęcia z plaży wyglądają jak dział z pomidorami w supermarkecie.

Plik:Janusz Palikot Kongres Katowice.jpg – Wikipedia, wolna encyklopedia

http://s27.postimg.org/6pgslcvnn/z1c2.jpg

2) Nie wyobrażam sobie jak będzie można na tym telefonie oglądać film którego akcja dzieje się w nocy. W ogóle nie widać szczegółów w cieniu.

Spoiler

pierwsza sceneria. Na iphonie wyraźnie widać wszystkie szczegóły a na z1c właściwie trochę światła na czarnym tle

iphone: http://s28.postimg.org/p9o0vdzr1/z1c4.jpg

z1c: http://s30.postimg.org/8uh6t01nl/z1c3.jpg

3) I ostatni problem który ewidentnie ma przyczyne w sofcie; a mianowicie zdjęcia w trakcie przeglądania internetu, facebooka czy w innych aplikacjach mają słabą jakość, gorszą niż telefon jest w stanie wyświetlić. widać jakieś kanciaste granice kolorów(nie wiem czy dobrze to opisałem) itp. Generalnie słabo to wygląda i nie wyświetla tak dobrze jak powinno. Kiedy ściągne to samo zdjęcie np. przesyłając sobie e-mailem z innego urządzenia wygląda lepiej(nie rozwiązuje to ofc poprzednich problemów)

Coś jest z moim telefonem nie tak czy to ma właśnie tak wyglądać? Skąd w takim razie to pochlebne opinie o wyświetlaczu? Da się to jakoś poprawić?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez patrikos23
Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER, poprawione. Proszę o tym pamiętać.
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hitman12

To jest normalne w tym modelu,pociesz się że w zwykłej Z jest jeszcze gorszy ekran i na dodatek logo sony odchodzi z ekranu razem z folią fabrycznie naklejoną.Co do przejść między kolorami spròbuj poszperać w ustawieniach ekranu,może trzeba coś zmienić w opcjach.Ogólnie to Sony w dziedzinie jakości swojego sprzętu pikuje ostro w dół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndropaX

Odezwał się hejter nie posiadający tego telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sp4ubw

Jakosc wyswietlacza jest dosc dobra. Nie myl jej z aplikacjami, w ktorych ogladasz zdjecia i filmy. BE2 skutecznie niszczy ich jakosc. Sciagnij do obrazkow quicpic, ustaw w nim kolor 32 bitowy, a do filmow uzyj MX playera i tez sobie poustawiaj go. Ewentualnie wylacz ulepszenia czyli BE2 czy tam X-Reality jak to sie teraz nazywa i tez bedzie duzo lepiej. Chociaz i tak powyzsze aplikacje dzialaja lepiej od dolaczonych przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Eray

To nie rozwiązuje problemów. Kolory dalej są jakie były. Jedynym półlekarstwem jest screen adjuster ale to nie jest własciwe rozwiazanie i pozwala jedynie troche polepszyc kolory. Nie zwalalbym tez winy na aplikacje bo jesli kazda podstawowa aplikacja(facebook, youtube, przegladarki) zle wyswietla to jest to raczej wina telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1kjan

Nasz telefonik może mieć 2 rodzaje wyświetlaczy: gorszy i lepszy. Tu jest temat do poczytania:

Check your Z1c's display manufacturer - xda-developers

Może Ty masz ten gorszy bo ja sprawdziłem i mam na szczęście ten lepszy. Jestem bardzo zadowolony z mojego fonika. Wcześniej miałem same najlepsze telefony jeśli chodzi o jakość zdjęć (a więc i wyświetlacza) bo to jest dla mnie szczególnie ważne. Miałem Sony Ericsson Satio i Nokia Lumia 1020 czyli top komórki ale Z1C bardzo mnie satysfakcjonuje.

Pozdrawiam

Edytowane przez 1kjan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
omajkel

A który jest ten lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndropaX

JDI

(10 znaków)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dancer

Cytując za użtkownikiem Tobi@s z xda:

"Panel 1, the bad one: AUO and Panel 2 without issues: JDI"

Czyli JDI jest lepszy. Sprawdzasz to Terminal Emulatorem, był już gdzieś ten temat omawiany dość szczegółowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi