Skocz do zawartości
KangooS

Jak zmienić aplikacje systemową na użytkownika?

Rekomendowane odpowiedzi

KangooS

No bo mam aplikacje Greenify która pozwala na hibernacje aplikacji UZYTOWNIKA i wtedy te appki nie działają w tle i nie pożerają RAMu. No to odinstalowałem mapy, Google, Gmail itp. aplikacje żeby były jako użytkownika aby móc je zahibernować (bo niby da sie hibernowac systemowe ale w wersji premium= płatnej). I chce tak zrobić ze Sklep Play, bo to chyba rzera sporo RAMu, ale czy to bezpieczne? I tak w ogóle co moge zrobić żeby mieć więcej RAMu? SWAP odpada bo mam niekompatybilny kernel, ale co mogę jakoś powyłączać lub odinstalować? Oczywiście mam ROTa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przenosisz aplikacje z system/app do data /app I nadajesz uprawnienia ale pamiętaj możesz uszkodzić rom w telefonie. Robisz to na własną odpowiedzialność.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KangooS

Dzisiaj przeczytałem twój post xD Juz pare dni temu odinstalowałem sklep play i zainstalowałem na nowo. Aplikacja jest teraz uzytkownika ale gdy ją włączam to wyskakuje "Niestety, aplikacja sklep play zostala zatrzymana" I nie moge nic zrobic. Wyczysciłem dane tej appki wielokrotnie i działa przez chwile i znowu to samo ;/ Jakieś sugestie? Bo nie mam pojecia co mam zrobić, czytałem o tym w necie ale nie ma tam nic konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz możesz ustawić sklep play jako systemowa i sprawdzić czy będzie działać. Konsekwencją kombinowania jest to ze teraz sklep ci nie działa poprawnie. Jeżeli nie będzie działać poprawnie nadal po ustawieniu jako systemowa to wgraj od nowa rom bo Wipe prawdopodobnie nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KangooS

Dobra, ustawienie appki jako systemowej pomogło :) Wszystko działa thx :)

I mam pytanko: Co mogę zrobić żeby jak np. słucham muzyki i jednocześnie np. przeglądam FB żeby mnie nie wywalało z odtwarzacza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety dużo w tym fakcie nie zrobisz. 512 ram to trochę mało ale używając greenify można wyrzucić niepotrzebne aplikacje hibernując je. Niestety dla 512 ram to tylko czysty Android. Pamiętam że u mnie na 512 ram wolnego zostało 250 i mógłbym spokojnie używać kilku aplikacji. Sprawdź czy jest jakiś custom rom który może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KangooS

Ok, dzięki za pomoc i info :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi