Skocz do zawartości
szymel00

TUTORIAL Backup oraz przywrócenie Stock ROM-ów, recovery.img, boot.img na myPhone Cube

Rekomendowane odpowiedzi

A ja od razu im napisałem że sam zepsułem(straciłem IMEI) i wystarczyło wgrać od nich oprogramowanie i działa, tak wnioskuje z ich e-maila

Czyli wniosek jest prosty - nabrać wody w usta i mówić, "że się sam zepsuł". Czytałem, że inni tak robili i nie było żadnych problemów z gwarancją. Widocznie jakoś słabo kontrolują. U mnie wątpię, żeby znaleźli "ingerencję", bo się nie włącza. To może nowy egzemplarz ?:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dan76

Wczoraj oddałem telefon na gwarancję. Pani wzięła sam telefon i kartę gwarancyjną, nie wypytywała o przyczynę uwalenia dotyku. Wgrałem jeszcze wcześniej zrobionego backupa żeby nie było wyboru języka tylko ekran do odblokowania telefonu (wzór do narysowania). No i dostałem telefon zastępczy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Nie wiem czemu ale ja mam problem bo mam Android 4.2.2 J_Olkowskiego i nie wiem co DOKŁADNIE mam zrobić by przywrócić sobie Android'a 4.4 KitKat. Szymel00 dodał system KK Na bazie Play do instalacji przez Flash_tool.exe.

Fajnie wszystko ale nie wiem jakie kroki mam zrobić, żeby tylko zainstalować.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, już było napisane co do pytania ...

Sam osobiście powróciłem do 4.4 bo chciałem zobaczyć co i jak , ale bez problemowo da się powrócić ..No ale dalej wróciłem na 4.2.2 ;)

Oto tutorial, jak ktoś chce wrócić z androida 4.2.2 do oryginalnego romu bez roota i z możliwością oficjalnej aktualizacji.

1. Instalujemy rom z postu #131.

2. Instalujemy zmodyfikowane recovery z postu #1

3. Wgrywamy przez recovery rom z postu #103

4. Odznaczając resztę opcji oprócz recovery.

[ATTACH]87551[/ATTACH]

Instalujemy przez SPFT oryginalne recovery z romu #131

I cieszymy się w pełni oryginalnym romem z możliwością aktualki.

Oczywiście sam autor opisał co i jak

Dobra, udało się :)

Szybka instrukcja :)

1. Pobieramy plik "myPhone_CUBE_updated.7z" i rozpakowujemy gdzieś na kompie

2. Odpalamy SPFT i wskazujemy pliczek "MT6582_Android_scatter.txt"

3. W SPFT klikamy na "Firmware->Upgrade" i podłączamy wyłączony tel.

4. Czekamy na koniec instalacji i mamy CUBA z std. recovery + ROOT + ostatnia aktualizacja

5. Klikamy pifka dla mnie :D

W razie jak by ktoś chciał CWM nadal obowiązuje procedura z #1 postu (pkt. od 1 do 4)

testować i zgłaszać ew. uwagi

CZytaj uważnie i bez nerwów a dasz radę , powodzenia ....

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje bardzo! Wszystko działa i śmiga jak należy! Leci piwko :)

Czy długie oczekiwanie na włączenie to normalne? Pokazała mi się animacja Play i staneła i stoi i stoi :)

Ok wszystko działa!! Jestem bardzo zadowolony!

Edytowane przez bednarzsg
    Zmiana w oprogramowaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Przy pierwszym uruchomieniu telefonu, czas oczekiwania może być wydłużony ;)

Wysłane z Moto X {2014} SEC gen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetnie bo działa i to jest to na co czekałem. A już nie mówię o szybkości działania tego oprogramowania. Może mi się wydaję, nie wiem lecz według mnie działa szybciej niż soft z play przy zakupie telefonu :).

Szkoda, że nie mogłem przywrócić telefonu zanim oddałem go na gwarancje bo mi anulowali przez ingerencje w oprogramowanie i już nie mam gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercy

Mam pytanie, bo posiadam CWM + roota i repartycjonowanego playa 1.0.8 z odinstalowanymi wcześniej apkami od playa przez jakiś program, nie pamiętam już nazwy. YouTube też został usunięty. Niestety po instalacji go ze sklepu wyłącza się przy zarzuceniu jakiegokolwiek filmu przez FB, czy Chroma, itp. Czy opcja przywrócenia z postu #44 romu daje wszystko z powrotem, łącznie z apkami od Playa? Powiem szczerze nie usuwałbym YT gdybym wiedział że po instalacji z marketu dalej nie będzie się go dało przenieś na kartę SD, tak jak np. kiedyś w Xperii X8. Nie znalazłem opcji na zadziałanie YT, już wywalając z systemu wszystkie kesze itp. Nie jestem też pewien dokładnie czy nie usunąłem czegoś z aplikacji muzycznych dla mnie zbędnych, które mogłyby być kodekami powiązane z YT. Gdybanie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy mógłby mi ktoś wstawić czysty rom tylko nie od play z oryginalnym recovery? Otóż chodzi mi o to że chciałbym sb zainstalować aktualizację, a przy moim recovery nie daje rady, próbowałem też innych recovery ale były one od różnych wersji systemu i też nie działało. Mam CUBE_PL_v1.0.9 i szukam do niego kompatybilnego recovery. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"System KK Na bazie Play"
    Po wgraniu nie mogę odtwarzać filmów na youtube i filmów na snapchacie! :D

Próbuje jeszcze ten 2 i sam zrepartycjuje i  napiszę jak wyszło :D

Zaś po wgraniu tego 2 przy wlaczaniu wywala mi błąd :/

Zapraszam, może ktoś zna odpowiedź: http://forum.android.com.pl/topic/246005-nie-działa-youtube-i-snapchat/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi