Skocz do zawartości
shiver25

Powiadomienie dzwiekiem sms-a o słabej baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Spotkał już się ktoś z takim problem jak powiadomienie dźwiękiem o słabej baterii. Chciałbym to po prostu wyłaczyć. W ustawieniach takiej opcji nie znalazłem. Poproszę o podpowiedź bądź linka, jeśli ktoś z szanownych użytkowników znalazł rozwiązanie tej przypadłości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz, ale niestety nie jest to rozwiązania mojego problemu. Problem opisałem dość jasno tak mi się wydaje. Jeśli zna ktoś jakiś słuszny sposób na tą przypadłość będę zobowiązany:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wyczytałem na innych forach, może pomóc przeniesienie, skasowanie czy zmiana nazwy pliku dźwiękowego, odpowiadającego za to powiadomienie. Jeśli jest to dźwięk systemowy, możesz znaleźć go tutaj:

/system/media/audio/ui/LowBattery.ogg

Prawdopodobnie będziesz potrzebował roota, żeby tam się dostać. I jakiegoś programu do zarządzania plikami (Root Explorer, czy Astro). Ja nie próbowałem, ale może to coś pomoże :)

EDIT:

Cytuję informację którą znalazłem:

Quote:

Originally Posted by ragnarokx

Use Root Explorer (or equivalent) and navigate to "/system/media/audio/ui". In that folder look for "TW_Low_Battery.oog" and "TW_Battery_caution.oog". Rename each one, changing the ".oog" to ".bak". Let me know if that works.

Answer:

Thank you! That worked well! Ah....peaceful sleep!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej,

"Jeśli jest to dźwięk systemowy, możesz znaleźć go tutaj:

/system/media/audio/ui/LowBattery.ogg"

Aktualizowałem androida do 2.3.4. i niestety nie znalazłem tego pliku w podanej ścieżce. Używam jednak nie dźwięku systemowego a pliku mp3, więc wyciszanie powiadomienia na czas nocny też nie wchodziła w rachubę.

Znalazłem jednak rozwiązanie tej przypadłości :) Jest to rozwiązanie nie do końca poprawne moim zdaniem bo na około ale działa. Z Android Market należy pobrać i zainstalować Batteryminder oraz wyłączyć

Low battery alert
    &
    Fully charged alert

w sekcji:

Reminders and alerts

Jeśli pomoże to choć jednej osobie będzie mi miło:)

Pozdrawiam

p.s. Może zna ktoś przepis jak wyłączyć to powiadomienie bez instalowania dodatkowego oprogramowania? Będę wdzięczny:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adpol

Dzisiaj w nocy po raz pierwszy doświadczyłem powiadomienia o naładowanej baterii... Pomimo wyciszonej głośności systemowej... FROYO poradził sobie z tym dźwiękiem powiadomienia... Sprawdziłem sposób jacko0o, ale nie znalazłem odpowiedniego pliku... Najdziwniejsze jest to, ze do tej pory FROYO milczał... ;)

Razem z shiver25 będziemy wdzięczni jeśli ktoś nam pomoże... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Używam jednak nie dźwięku systemowego a pliku mp3, więc wyciszanie powiadomienia na czas nocny też nie wchodziła w rachubę.

Skoro korzystasz z mp3, próbowałeś ten plik zmieniać / kasować / przenosić?

Dzisiaj w nocy po raz pierwszy doświadczyłem powiadomienia o naładowanej baterii... Pomimo wyciszonej głośności systemowej... FROYO poradził sobie z tym dźwiękiem powiadomienia... Sprawdziłem sposób jacko0o, ale nie znalazłem odpowiedniego pliku... Najdziwniejsze jest to, ze do tej pory FROYO milczał...

Mnie co prawda o niskim stanie baterii powiadamia jedynie dioda, jednak w podanej lokalizacji (/system/media/audio/ui/) mam plik LowBattery... Też jadę na Froyo... Pewien jesteś że masz roota i sprawdzałeś w dobrym miejscu? Jeśli tak, to programy do zarządzania plikami mają opcję wyszukiwania (możliwe że przeszukiwanie plików systemowych wymaga zaznaczenia odpowiedniej opcji), więc może wpisz tam po prostu Battery i coś Ci musi znaleźć :)

Edytowane przez jacko0o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adpol

jacko0o Root Explorer nie znalazł pliku LowBattery... Ponadto w folderze /system/media/audio/ui/ również niema takiego pliku :) Widzisz nie chodzi o niski poziom bat, tylko o sygnał o zakończonym ładowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacko0o Root Explorer nie znalazł pliku LowBattery... Ponadto w folderze /system/media/audio/ui/ również niema takiego pliku :) Widzisz nie chodzi o niski poziom bat, tylko o sygnał o zakończonym ładowaniu...

Może spróbuj wpisać w wyszukiwarkę po prostu Battery? Wydaje mi się, że plik może nazywać się różnie w zależności od systemu czy nawet producenta telefonu, jednak powinien on mieć w swojej nazwie coś związanego z baterią... Czy to LowBattery, czy TW_Low_Battery, czy TW_Battery_caution, czy jeszcze jakoś inaczej - wpisując LowBattery z tych trzech plików znalazłby Ci tylko pierwszy, wpisując zaś samo Battery, znalazłby Ci wszystkie... Plik którego szukasz musi się gdzieś znajdować, przecież system nie bierze go z chmurki. Ja niestety (czy raczej stety :P) nie dostaję tego typu powiadomień dźwiękowych, więc u siebie poszukać tego nie mogę - opieram się na wiadomościach z sieci. Jeśli jednak nie powiedzie Ci się zabawa z plikami, spróbuj może Bedside, lub coś podobnego:

https://market.android.com/details?id=net.geekherd.bedsidepro

Jest sporo tego typu aplikacji (w tym bezpłatnych), ale ta akurat miała pozytywne opinie osób, z podobnym problemem co Twój. Możesz w nim ustawić sobie profile dźwiękowe na wyznaczone czasy i podobno ustawiając sobie np. od 20:00 do 6:00 wyciszenie wszystkiego poza dzwonkiem telefonu, SMS-ami i budzikiem, wyciszają się również powiadomienia dźwiękowe związane z baterią... Może warto spróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adpol

Winny okazał się Go SMS Pro i jego powiadomienia, którymi zastąpiłem systemowe. W ust sys opcja ciche i po problemie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi