Skocz do zawartości
lesio114

Stacja Dokująca - dyskusja, uwagi, spostrzeżenia, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio ten smartphone i mocno mnie nie pokoi standardowe ładowanie i ciągłe odczepianie klapki przy porcie usb. W związku z tym chciałbym kupić stacje dokującą magnetyczną. Jednak cena tego gadżetu mocno odstrasza na allegro. Znalazłem jakąś aukcje z podróbą za 39zł. Myślicie, że wszystko będzie śmigać? Trochę się boje o mój telefon, bo w końcu tani nie był ;)

Jeżeli ktoś z was ma po taniości kupioną jakaś podróbę i poleca to dajcie namiary na model/konkretną aukcje na priv. Może coś z chin się opłaca? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez patrikos23
Zmiana tytułu tematu na bardziej adekwatną do omawianego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wawak

Odpowiedziałeś sobie de facto sam; jeśli chcesz zaryzykować telefon za 2000 dla akcesorium za 130 zł to bierz podróbe. Ten model to nowość i nie ma na rynku praktycznie żadnych akcesoriów poza oryginalnymi lub dedykowanymi. A bateria jest w nim w niewymienna i powinna starczyć na całe "życie" telefonu. Na koniec mały sarkazm: jeśli kupiłeś telefon za 2000 a wartość 130 zł Cię odstrasza to po co go kupowałeś? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam2a

Technicznie to stacja dokująca jest takim kablem magnetycznym z większą końcówką.

Kupiłem podróbkę, korzystam z niej, nie zauważyłem póki co żadnych negatywnych efektów. To urządzenie to jest prosta elektryka, nieskomplikowane urządzenie. Nie wydaje mi się, aby chińskie stacje dokujące na wyjściu miały niestabilne napięcie.

Natomiast tą za 39 zł odradzam (tzn. modele bez wkładek profilujących). Trzeba się nagimnastykować aby dobrze włożyć doń komórkę, dosyć irytująca sprawa. W podobnej cenie (a ta kosztuje już od 20 zł) są lepsze. Szukaj stacji opisanych jako dla Z1 - dla całej serii zetek to jest jeden pies, różnią się tylko grubością (a więc o szerokością listwy w stacji). Z1 ma grubość najbardziej zbliżoną do Z3 compact, więc powinno pasować.

Edytowane przez adam2a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam stacji od Z1C i pasuje. Szczerze mówiąc miałem już sporo nieoryginalnych ładowarek (jedna się usmażyła w gniazdku...) i wolałem sobie zapłacić te 90 zł, ale mieć święty spokój. Nigdy więcej podróbek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam zamiar kupić Z3C i chcialem zapytać o tą metode ładowania magnetycznego, jak z prędkością ładowania? tak samo jak po zwykłym kablu czy jak na indukcyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Danq

Tak samo jak na zwykłym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
veimus

Ja będę używał tak jak w przypadku Z1C podróbki kabelka magnetycznego z oryginalną ładowarką od Sony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piospi

Wydaje mi się, że na kablu trochę szybciej ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trewi
Ja będę używał tak jak w przypadku Z1C podróbki kabelka magnetycznego z oryginalną ładowarką od Sony ;-)

Ja używam takiego: KABEL USB MAGNETYCZNY SONY XPERIA Z1 Z2 Z3 Compact (4732424423) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. nie trzeba otwierać zaślepki do ładowania,bardzo fajnie wykonany,i etui nie sciągam przy ładowaniu:ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi