Skocz do zawartości
misiek33

przywrócenie ustawień fabrycznych- czy zostanie root i zdjęty simlock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam Xperię J od orange, mam zdjęty simlock kodem i zrotowany telefon. Mój soft to android 4.1.2, bez bandu. W związku z tym że jest trochę śmieci chciałem przywrócić do ustawień fabrycznych, i pytanie :

1. Czy ta operacja nie przywróci simlocka oraz nie cofnie roota ?

czy przywrócenie ustawień fabrycznych to coś na rodzaj postawienia nowego systemu ?

pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Simlock masz na stałe zdjęty wiec przywrócenie ustawień fabrycznych nie spowoduje że ci się znów pojawi.

2. Żeby postawić od nowa system wypadało by wgrać od nowa soft np. za pomocą flashtoola, przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje że zmiany w systemie (takiej jak np. tapeta, dzwonek i inne rzeczy które zmieniałeś) zostaną przywrócone do domyślnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź,

Czyli muszę wgrać od nowa soft flashtoolem, jaki soft do niego najlepiej wgrać ? najnowszy od sony ? (mam zablokowany boatloader)

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej by było tak zrobić jeśli nie chcesz żeby pozostały jakieś resztki syfu, wgraj soft z oznaczeniem CE1/Central Trade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witacie dziękuję za odpowiedź,

w związku z tym że jestem początkującym użytkownikiem mam jeszcze następujące pytania. Wgram soft bez bandu najnowszy, zrootuję telefon, (mam zablokowany boatloader ), i chciałbym :

1. Mieć możliwość pousuwania aplikacji z których nie korzystam np. google+, chrom itd. jak to zrobić?

2. Chciałbym mieć możliwość instalacji gier aplikacji na karcie pamięci ( próbowałem sposobu z wymuszeniem instalacji lokalizacji przez zmianę zapisów w install-location i niby wybierałem kartę zewnętrzną ale gry ściągane nie instalowały się na karcie) może jest jakiś inny sposób ?

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi