Skocz do zawartości
Gość

Niedziałający GPS w Neo V (problem ze sprzętem)

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu przestał mi działać w ogóle GPS w XPERII Neo V. Myślałem, że to wina zainstalowanego CM11, jednak po powrocie do stockowego Androida problem występował dalej.

Testy GPS różnymi programami wykrywały, po dłuższym pobycie nad otwartym niebem maksymalnie 4-5 satelit z praktycznie zerowym sygnałem (CM11 i stock ROM tak samo). Próbowałem programy typu GPS Fix, które ingerowały w AGPS i EPO, lecz nic to nie pomogło.

GPS nie przestał działać nagle - zanim przestał działać w ogóle, to najpierw miał problemy ze złapaniem sygnału w aplikacjach do nawigacji, jednak z reguły dłuższe odczekanie lub restart systemu pomagał i GPS już łapał sygnał. Przed pojawieniem się problemu GPS działał perfekcyjnie, zawsze szybko namierzał pozycję, nawet w niektórych budynkach.

Doszedłem do wniosku, że uszkodzeniu uległ moduł/antena GPS. Rozbebeszyłem telefon, ale nawet nie wiem gdzie może się taki moduł/antena GPS znajdować. Moje pytanie brzmi czy może ktoś pomóc mi zlokalizować moduł/antenę GPS i czy można ją ew. wymienić/naprawić bez konieczności wymiany całej płyty głównej?

Bebechy telefonu:

WzHMd.png

Miejsce, w którym powinien znajdować się GPS:

19nrjr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi