Skocz do zawartości
mtszcieski3

[4.2.1][PORT] MIUI v5 PL Q4

Rekomendowane odpowiedzi

Miui, soft firmy Xiaomi jest chińskie, a co za tym idzie że tam się nie używa aplikacji google i stąd te problemy, generalnie jezeli jest jakis telefon z oficjalnym wsparciem to aktualizacja pojawia się co chwilę i takie rzeczy są poprawiane.

Ta wersja miui to w sumie nie wiadomo co to za wersja (??? 4.1.3 ???) tylko wiadomo ze V5 i jest to PORT stąd właśnie wiele rzeczy może nie działać w ogóle albo u nas w Polsce (godziny ciszy?). Co do sklepu google play przy mobilnym internecie radziłbym poszukać odpowiedzi na forach MIUI np ######.

Jeśli chcesz naprawić problem z Paskiem powiadomień wejdź w Ustawienia>Pasek powiadomień>Drop down settings> i odznacz Full screen mode.

Owszem Antivirus nie działa oraz kalkulator wykrzacza się po spolszczeniu, do naprawienia przy następnej aktualizacji ROM.

Co do nie działania kilku gier, to jest właśnie MIUI i myślę że w nowszych wersjach działało by ok.

Nie wiem kiedy naprawie (o ile będzie się dało) te bugi, gdyż nie mogę przeznaczyć na to tak wiele czasu. Ten ROM proszę traktować bardziej jako ciekawostka ew. może komuś się spodobo na stałe, tymczasem równolegle szukam jakiegoś stabilniejszego build-u Miui na nasz telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sam34

Tu -> https://drive.google.com/file/d/0B74w5HUZhozJRmVGQktWaXJxdlk/view?usp=sharing

macie link do małego update który podmienia na działający kalulator, oraz dokonuje drobnej kosmetyki layoutu (zaokrąglone brzegi pulpitu)

Kolega mtszcieski3 ewentualnie mógłby dodać link do pierwszego postu.

Miui tak bardzo przypadło mi do gustu że postanowiłem przeportować "pełne" miui wspierane przez Miui Polska, ale nie ma tak łatwo. To jest jakby podwójny port bo nie dość że samo Miui, to jeszcze z innego soc. Walcze już z tym dość długo i sporo błędów wyeliminowałem , łącznie z edycją kernela i frameworków. Co przy mojej rzeczywistej wiedzy jest sporym wyzwaniem. Wydaje mi się że został jeszcze tylko jeden, ale nie potrafie go zdiagnozować, a tyle czasu już na to poświeciłem, że szkoda byłoby odpuśćić. Dla zainteresowanych. śledźcie moje wpisy, dziś w w odpowiednim dziale napisze o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    em23t

Jest to pierwszy mój kontakt z MIUI. Przypadło mi do gustu z powodu porządku, a może po prostu dlatego, że wszystkie własności, z których korzystam są na wierzchu (np. Tethering WiFi, do którego musiałem robić dodatkowy skrót).

Niektóre funkcje działają mi po prostu szybciej i lepiej np.:

- włączanie/wyłączanie aparatu foto odbywa się NATYCHMIAST,

- nareszcie działa przytrzymanie guziczka home poniżej ekranu - skrót do ostatnio wykorzystywanych aplikacji,

- GPS łapie fix-a momentalnie, o ile rozpoczynam z jego korzystania w miejscu, w którym podróż ostatnio skończyłem... niby niewiele, ale wcześniej tak nie miałem.

Jest kilka rzeczy nowych, które mi się podobają:

- przejrzyście wykonany podgląd/edycja uprawnień poszczególnych aplikacji,

- rejestracja rozmów wbudowana w dialer (już skorzystałem ;) ).

Jeśli chodzi o moje poprzednie narzekania:

- z powodu braku doświadczeń z MIUI nie wiedziałem, że brak w nim sklepu google - w tej chwili aby zainstalować/uaktualnić jakąkolwiek apkę ze sklepu robię to dwuetapowo: 1. odpalam sklep i wybieram apkę, 2. przechodzę do pobieranie i wybieram "wznów". Pewnie trochę to upierdliwe, ale jestem gotów na tą ofiarę.

- jakoś przeżyję bez BBBlitz... ostatnio rzadko z niej korzystałem ;)

- szkoda mi "Godzin ciszy", bo funkcjonalność jest obiecująca.

- antywirus jest raczej mało funkcjonalny z powodu braku możliwości uaktualnienia bazy wirusów (po WiFi również), może dałoby się go odinstalować? (nie wiem który to plik *.apk, a może jest to bardziej złożone?)

- jest kilka funkcjonalności w ustawieniach, które nie działają, ale jest to pewnie wynik portowania z telefonu, który miał więcej funkcji - da się bez tego żyć całkiem wygodnie.

PS

Tu -> https://drive.google.com/file/d/0B74w5HUZhozJRmVGQktWaXJxdlk/view?usp=sharing

macie link do małego update który podmienia na działający kalulator, oraz dokonuje drobnej kosmetyki layoutu (zaokrąglone brzegi pulpitu)

Kolega mtszcieski3 ewentualnie mógłby dodać link do pierwszego postu.

Mogę prosić o krótką instrukcję aplikacji patch-a (z ewentualnym pominięciem kalkulatora, bo już sobie podmieniłem na inny)?

Edytowane przez em23t

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sam34

@em23t wchodzisz do archiwum nie rozpakowując go i META-INF -> com -> google -> android -> updater-script otwierasz jakiś notatnikiem i te dwie linie hash`ujesz

#delete("/system/app/Calculator.apk");
    #delete("/system/app/Calculator.odex");

Potwierdzasz dokonane zmiany.

Następnie wracasz, do początku i system -> app i usuwasz apke kalkulatora. Zamykasz archiwum i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    em23t

Edycja OK!

A aplikuję przez recovery?

PS

Jeśli nie będzie to dla Ciebie dużą fatygą, czy mógłbyś w punktach opisać co ten patch zmienia?

Widzę np. coś z zegarem.

Dziękuję za włożony trud.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link do update w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sam34
    Edycja OK!

A aplikuję przez recovery?

PS

Jeśli nie będzie to dla Ciebie dużą fatygą, czy mógłbyś w punktach opisać co ten patch zmienia?

Widzę np. coś z zegarem.

Dziękuję za włożony trud.

1. Jak każde update :)

2. Jest to niewielka część wycięta z większej poprawki która miała na celu dokładniejszej spolszczenie, bazujące na innych repozytoriach, ale niestety gdzieś zagnieździł się błąd który powodował awarie niektórych apek. Nie byłem w stanie go zdiagnozować, zbyt czasochłonne, sporo rzeczy do sprawdzenia. To co podałem działa bez zarzutu, ale bez doskonałej pamięci ;) można nie zauważyć różnicy. W przypadku niektórych apek były to tylko "kosmetyczne", w przypadku innych spore zmiany. Precyzyjnie nie jestem w stanie tego określić bez porównywania źródeł, co byłoby niestety czasochłonne :) Jeśli się ktoś nie domyśla, to nie robie tego ręcznie :)

ps.

Jak do tej pory sprawia mi to frajde, ale milej jest gdy ktoś pamięta żeby osobiście podziękować. Doceniam to, ale przede wszystkim podziękowania należą się koledze mtszcieski3. Gdyby nie kolega, to nie mielibyśmy Miui :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sam34

@Grzegorz Gorny

Polecam skorzystać z apki "Motyw" ma taką możliwość że jak pościągasz sobie kilka motywów, to później możesz każdy element interfejsu skonfigurować odzielnie po swojemu "wyjmując" z poszczególnych motywów. Tworząc niejako w ten sposób własny motyw. Służy do tego zakładka "Własne" Ja na przykład lock screen mam z motywu MEUI6 i działa świetnie, łącznie z powiadomieniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi